Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mobil do cca 15 000 Kč

Ahoj, jak už to bývá, tak mobily nejsou na věky, a proto jsem se rozhodl mého stařičkého iphone 5s vyměnit za něco lepšího.
Jak vidíte, tak cenovka by měla být do cca 15k, myslím na android, za iphone jsem ochoten i připlatit několik tisíc navíc.
Hlavní požadavky jsou:
- slušný foťák, iphone 5s ho měl docela dobrý
- výdrž na jedno nabití nejlépe jeden den (intenzivní používání)
- funkce nfc, lte
- os nejlépe android nebo ios, protože s win moc kamarádi nejsme
- uživatelská paměť min. 64 GB, jelikož nepřetahuji aplikace na paměťovku (proto paměťovku ani nepotřebuji)
- velikost displeje do cca 5,5", více ne, protože to už bych do kapsy nestrčil
- optimalizované prostředí

PS: Vím, že to, co tady popisuji platí spíše pro iphone, ale rozhoduji a přemýšlím nad iphone 6s nebo iphone se a napadlo mě, zda neexistuje nějaký podobný ekvivalent v řadách androidů.
PPS: Celková cena by na iphone byla asi 25 000 Kč a na ten android těch cca 15 000 Kč.

Vyplatí se počkat na iphone 7? Tuším, že by měl vyjít v září.

Mohli byste mi doporučit nějakou powerbanku? Napadla mě tato: https://www.czc.cz/xiaomi-power-bank-16000-mah-str ibrna/166125/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_med ium=cpc&utm_campaign=Baterie&utm_term=Xiaomi_Power _Bank_16000_mAh_stribrna

Děkuji za rady. :-)

Těch je hodně. Jak ze strany apple tak i samsung a jiných výrobců. O tom také vypovídají recenze. Jinak bych se nedíval na dementní recenze kde první věc co je jsou odsouzení ostatních značek. Takové recenze dělají hlupáci bez objektivního názoru.

Přímo v tomhle threadu jsou hned dva takový.

Se mrki na recenze. Na videa o těch telefonech kde mluví o nich lidé kteří tomu rozumí, či si zajdi do obchodu s telefony. Samozřejmě že v Applestore ti budou propagovat hlavně iphone a v samsung store hlavně samsung.

Měl by ses rozhodnout podle svého uvážení. Jinak by mě zajimalo proč utrácíš za iphone a za android si nechceš připlatit ? Jestli chceš dávat daleko více peněz do iphone tak proč ne. Ale potom tady nemluvíme o nějakém rozhodování. Zde jde jasně vidět že chceš iphone už jen tím že si za něj chceš připlatit. Kdyby sis připlatil takové peníze za android tak máš 64gb a ještě k tomu nevyužitou paměťovku. A specifikace o těch nemluvím. Běž do obchodu a porovnej. Nebo se podívej na internet.

Já ho používám na práci, takže typicky většinou volání, SMS, e-mail, internet apod. Někdy tam je i nějaká ta gameska ( typu asphalt...) a důležitý je pro mě foťák, nenosím po kapsách zrcadlovku a objektivy, takže bych chtěl nějaký mobil, který má optickou stabilizaci, fotí hezké fotky (bez většího šumu) i v noci, prostě dokáže aspoň trochu zastoupit dlsr nebo kompakty. :-)

To co jsi popsal umí desítky telefonů.

fotí hezké fotky (bez většího šumu) i v noci

řekl a pak napsal recenzi po focení nočního kvítí v režimu "automatický" že to stojí za starou bačkoru.

Na internetu se radit o to který telefon si pořídit.... mám dost. Tohle je stejné jako kdyby jsi se radil o tom které boty si máš koupit. Každý ti bude tvrdit něco jiného. Telefonů jsou tisíce. A tvoje požadavky splňuje několik desítek telefonů.

samozřejmě že když si připlatí tak se mu kolikrát dostane lepší kvality. U každé značky. Od toho jsou potom recenze. Jestli chceš čekat na telefon který ti rozjede asphalt (dle mého hrozná hra) a vyfotí ti pěknou fotku i v noci a má více než 64gb. TAk už jsi zaspal dobu.

Kdyby jsi hledal něco opravdu konkrétního tak neřeknu. Ale to co hledáš ty to už jsi mohl najít i minulý rok. Teď už můžeš hledat jen to co tě přitahuje nejvíce.

Běž do obchodu a vem si ty telefony do ruky. Možná tě něco zaujme.
Mám kolem sebe lidi kteří využívají většinou ty nejnovější telefony na trhu a dle mého jediné na čem se je třeba rozhodovat je už jen to kterou značku chceš podpořit.
Funkcionálně jsou téměř totožné.

Pro mne bylo nejmilejší v tomto roce vidět na mém samsungu slow-motion. U apple jsem tuto funkci zaznamenal také, ale opět přišla moje nechuť následně při interakci s ostatními zařízeními či sdílením tohoto obsahu a jeho editací.

Já se pohybuji mezi lidmi, kteří používají výhradně Apple věci a příslušenství, tak s Androidem přijdu do styku jen velmi málo. Asi jsem zaspal dobu co se týče mobilů, ale od toho jsem si našel vaši poradnu, kde byste mi mohli pomoci. :-) Takže to vidím tak, že si koupím několik telefonů (myslím si, že u alzy je nějaká možnost vrácení i s částečným vrácením peněz nebo tak). Takže to shrnu, vidím to na nákup SGS7, LG G5, Lumia 950 XL a dále uvidíme. Pokud mi poradíte ještě nějaký, tak budu jen rád. :-)

baterie displej a také sidebar funkce.

S LG nemám moc zkušeností.
(note nechceš podle toho že chceš do 5,5) pokud najdeš do 5,5 tak má pěknou funkci scroll, menu možností, a tužku která mi příjde dosti přitažlivá a vůbec bych ní nepohrdnul kdyby byla k S7 telefonu.

S7 edge je dosti designový kousek a určitě vynikneš už jen díky vzhledu. Funkce má dost podobné S7 bez edge kromě těch pár které jsem vyjmenoval. Jinak dost lidí zajimá jak vypadá obal na s7 edge a jestli nepřekáží funkcím sidebaru a nezakrývá displej. Odpověď je: záleží který. Většina obalů nijak neovlivní funkci telefonu. Kromě obalu který ti ukazuje hodiny zprávy atd. Ale stojí kolem litru myslím.

Iphony mají zase také sidebar menu (cenově srovnatelné s S7 edge pokud se nepletu) a taky když silněji stiskneš displej tak se ti objeví další menu možností pokud se nepletu. Něco jako pravé tlačítko myši u pc.

Fotoaparáty jsou celkem srovnatelné.

Jak někdo už řekl tak telefony jsou si celkem rovny kromě uživatelského rozehrání a malinkých detailů.
Takže jak říkám zase je to spíše jen o tom co preferuješ a kterou značku chceš podpořit.
Moje okolí je spíše samsungové. Noty, S7 edge, S6 , S6edge a já sám vlastním S7. a jsem s ním spokojen.

Mám ale známé kteří používají iphony 6s a také si nestěžují. Je to jen o preferenci. To je tak všechno. Myslím si že jsem všechno již napsal.

Hodně štěstí s výběrem.

PS: podle testů jsou samsungy odolnější proti vodě a prachu než iphony. To je už jen takový detail.

Optimalizovaný systém ? No nevím. Záleží kolikrát i na uživateli.
Do začátku tohoto roku jsem střídal několik iphonů a androidů. Dokonoce i jeden Windows, ale ten hned šel pryč.

Jinak pár poznámek.
Všechny systémy se začnou sekat. I android i Ios. Záleží jak se k telefonu chováš. Když tam nahraješ tunu sraček které ti zaperou ram a systém tak je i u Ios klasika že bude pomalý a začne se sekat. Vyzkoušeno na vlastní pěst u 4s a 5s i několika samsung telefonech.

Momentálně vlastním Galaxy S7. Kupoval jsem ho chvilku po tom co přišel na trh. Ovšem teď už je pravděpodobně cena nižší. Rozhodně tě výjde levněji paměťovka na větší kapacitu než iphone kde si připlatíš za kapacitu.

Dle mého oba telefony, jak Iphony tak androidy mají velice dobré zpracování. Ovšem pro mne bylo dost důležité mít prachuodolný a voděodolný telefon. Iphone v tomto zaostávali.

Je to jen na tobě.

Zatím jsem spokojený s mým galaxy S7.
Výkonný, používání mi nepříjde nijak složité i když jsem ten typ co se rád pohrabe v nastavení uplně všeho.
Fotoaparát nemá chybu dle mého. Funkce zpomaleného pohybu také bez chyby.
Displej má krásný obraz. Obzvláště vynikne 60 FPS při přehrávání videí ve full hd.
Výdrž. 1 den prohlížení internetu a přehrávání videí na youtube apod zvládnul (ale né takové to občasné, opravdu jsem strávil den sezením a testoval to na vlastní pěst) . Po koupi vydržel sice i skoro tři dny, ovšem natáhnul jsem si do toho pár věciček které používám takže se spotřeba zvětšila. Ale to se mi stalo i u iphonu. Popravdě u nich se mi právě nelíbila výdrž baterie a dle mého se mu vybíjela baterie častěji. Nosil jsem sebou téměř nonstop nabíječku s powerbankou.

Iphone jsou elegantní mobily to je pravda. Ovšem jsou trochu náchylnější na poškrábání a poškození. Galaxy S7 se mi poškodil až když jsem měl autonehodu. Ale to je možná o štěstí. Proto taky máme obaly. (jen chci říct že vidím o dost častěji swarowski praskliny na iphonech než na samsung telefonech) Zase kolikrát o uživateli než o telefonu.

Android jsem momentálně zvolil jako poslední telefon a to z důvodu větší otevřenosti uživatelskému výběru software a her a trochu větší možnosti zpracování toho jak tvůj telefon bude vypadat uvnitř a nejen zvenku. Iphone jsou dost osekané a skoro nic s tím neuděláš pokud se opravdu hodně nesnažíš. Android je dost otevřený uživatelské komunitě a jejich fantazii.

Co mi chybí je snad vzhled iphonu. Ovšem líbil se mi vzhled starších iphonů (cihel) teď už jsou spíše takové umělé. Ale to už je jen názor mého oka.
Samsung má zase pěkně zpracovanou perleťovou barvu. To je trochu jiné plus.

Největší problém pro mne byla operace s uložištěm Iosů. Absolutně nesnáším jejich uživatelské rozhrání se systémem v PC pokud není přímo Mac. Interakce těchto dvou zařízení je pro mě nepředstavitelné terno a absolutně mě trne jakmile mám něco s tímto dělat.

Oproti samsungu kde jen připojím USB a všechno si vyhledám ve složce. Zatímco Iphone je závislý na těch svojich cerepetičkách kdy musíte se řídit výrobcem a instalovat si jeho aplikace a úmyslně vás nutí se pojit s firemním rozhráním Applu.

protože s win moc kamarádi nejsme

• Pritom v Cr padly ceny Lumii az skoro na poloviny, kde Lumia 950XL uz se da zakoupit okolo 10 000 Kc kde mas 20Mpx fotoaparat s podporou 4K@30FPS (od ZEISS), NFS, LTE [CAT6] + 3Gb RAM a CPU Sanpdragon 810, display "5.7" Quad HD, odemykani ocni duhovkou moznost rozsireni pameti pres SD (az 200 Go ):-)
/* Ale rozumim, ze nekomu OS WIN nevyhovuje a nema tolik her jako IOS nebo Android, nebo pro uzivatelé servisu Google, jen si myslim ze s cenou, za jaky je dostupny se tezko hleda konkurence ..

Tady jde vidět kdo jaký telefon preferuje Když se podívám na ty uživatele kteří navrhují tento telefon tak v description jejich profilu vidím značku LG.
Iphone users zase doporučují iphony. (smutné že to dělají i lidé kteří ho v životě nedrželi v ruce) Svým způsobem to doporučují jen kvůli jeho prestiži a kvůli tomu že to je "in" a "drahé" atd a přitom o něm nic neví. Dneska iphony přitom vidím v ruce každého "šmukaře" a dítěte, kteří to koupí z bazaru jen protože to je "in" a jinak za peníze co do toho vrazí by kolikrát mohli mít několikrát lepší telefon. A pak stejně jediné na co to mají je Messanger a facebook. Je to smutné. Protože se nechají ovlivňovat okolím.
To je jak kdyby týpek co dělá za 10 tisíc měsíčně si naspořil na Iphone a koupil si ho. Ano super má něco co je drahé. Ale dle mého to ztrácí uplně smysl protože jinak jeho životní úroveň se nezlepší. A telefon z něj lepší osobu neudělá a funkcionálně se některým ostatním telefonům stejně nevyrovná v poměru cena/výkon.

Neříkám že ty telefony jsou špatné. Ale je vidět jak to ovlivňuje rozhodnutí.
Nikdy bych nesoudil telefon předtím než bych ho neodzkoušel.

Jinak né každý megapixel dělá kvalitu fotoaparátu. Kupte si lidi 12ti megapixelový Dogee a samsung či iphone. A po čase mi řekněte že ty fotoaparáty jsou stejné.
Lidi dneska věří všemu.... Sviňárna takhle podělávat lidi.

PS: v tomhle threadu asi krátkou zprávu nenapíšu...

Nekoupil bych si ani SGS6 ani LG G5.

LG G5 neni proste dobre vymysleny a pridavne moduly jsou vyslovene neprakticke, diky modularite ten telefon zdaleka neni tak pevny jako konkurence, takze ten leda v hodne pevnem pouzdru.

SGS6 Edge me nesedi designem, nelibi se mi ty zaoblene hrany po strane, vadi mi nepritomnost slotu na sd-karty, kterou ja naopak pozaduji a take nejsem zrovna fanda SoC Exynos, protoze ikdyz je procesorova cast i spotreba energie dobre odladena a skoro se to vyrovna Snapdragonu, tak graficka cast procesoru zaostava, proto bych poridil nejradeji smartphone se Snapdragonem, jenze v highendu ma snad kazdy nejakou dalsi nedodelanost podobne jako to LG G5. Snad jedinny smartphone o kterem bych byl ochoten uvazovat je HTC10, ale ten se u nas snad dokonce stale neda sehnat a mimo to je stejne hrozne drahy, takze do toho bych zas nesel kvuli cene, ale ja mam jine pozadavky, takze nejsem smerodatny.

Jinak osobne vidim v tvych pozadavcich problem velkeho interniho uloziste, to bohuzel na Androidu neni moc zvykem a spis se jde cestou 32GB interniho uloziste vcetne systemu + sd-karta, pak bys mohl uvazovat i o Huawei P9 ci starsim P8, ale ten ma slabsi fotak. Ovsem pro me ma Huawei zasadni nevyhodu, ze nelze aplikovat customROM na jejich procesor Kirin (to nakonec nejde ani u Samsungu u procesoru Exynos), nicmene predpokladam, ze te tohle asi vubec trapit nebude.

Když si to pořídím v kamenném obchodě a htc se mi podělá tak mi je jedno že tu nemají servis. Za jeho opravu už je zodpovědný kamenný obchod.
Když si člověk pořídí Samsung Edge v samsung obchodu a podělá se mu tak ti dají náhradní Samsung edge po dobu než ti ten tvůj opraví.

tady už bohužel ale mluvíme o zákaznickém servisu. Nikoliv o mobilu.

Prosim te, ktery ze vyrobce smartphonu ma v Ceske republice servis?

Docela by me to zajimalo, protoze co vim, tak zadny vyrobce tu servisni stredicko nema.

Sony zajistuje Arvato, coz je povestna firma, mnohym pri vysloveni tohoto jmena naskakuje husi kuze, Nokie dela tez Arvato a navic i Britex, no a Britex ma i vetsinu dalsich znacek, jako Samsung, Huawei i dalsi, nutno podotknout, ze ani Britex nepatri mezi oblibene firmy. LG od nich nemylim-li se momentalne uteklo k jine firme. No a HTC dela VSP DATA.

Takze jak vidis vlastni servis tu nema zadny vyrobce, i to Prestigio se myslim opravuje v Polsku. HTC tu vlastni servis chtelo stavet, ale nakonec si to rozmyslelo kvuli financim.

Osobne bych si ho nikdy nekoupil

• Z jakého duvodu ?
• Jako byvali majitel IPhonu a Smamsung Note, jsem s Luimi velmi spokojen, nepocitaje APPky, co ve tejné cenové relaci nabidne konkurence ? /*Vykon, kvalita zobrazeni, fotoaparat, Wifi 5Ghz, bezdratové donijeni, LTE/ 6CAT, NFC, Bluetooth 4.1, USB C, slepsim PRACOVNIM telefonem i jako uzivatel MS sluzeb sem se zatim nesetkal.

• Mel sem volbu Samsung Note 6 nebo Lumia@950xl, pro me po 1 denim pouzivanim kazdého modelu, pro me byla volba jasna, vyvoj Windows 10 na mobilni platformy jsem sledoval pod lupou a opravdu peclive, tak jak jeho vyvoj, po této strance jsem obavy nemel. /*Kdyby byl Windows 10 Mobile ve stavu, v jakém ho vydali, bych sahl po Samsung Note 6.
* Od doby co yho pouzivam, jsem musel nainstalovat jen 4 aplikace, vse je jiz integrované, pro me jsou tyto veci kuprikladu podstatné
Android nepouzivam uz i z obavy, ze stale vidim, ze k opravdu dobrému behu, ci custom nastaveni, jsou uzivatélé pouzivat Custom ROMs, nebo telefony ROOTOvat.

• Co se tyka vzhledu, v nastaveni, menu etc vypada stejne jako Windows 10 Desktop, hodne lidi prekvapilo nebo se jim nelibila uvodni obrazovka plocha, ale ta de také upravit, treba i na Android Samsung vzhled :-)

*Az tak se da upravit uvodni plocha, opet bez potreby instalce SW tretich stran, bez potreby stahovat nejaky Theme Pack, takze pro nekoho otresny VZHLED dlazdic jde lehce upravit

[img=/file/view/26681-win-10-org-png]http://pc.poradna.net/file/view/26681-win-10-org-p ng[/img][img=/file/view/26680-lumia-950-xl-png]http://pc.poradna.net/file/view/26680-lumia-950-xl -png[/img]

• Navic, bezdratové zapojeni Tel do PC k dodelani prace (nemam na mysli CONNTINUM, opravdu jen pripojis samotny telefon), snad zad zadny chytry telefon od iPhone nebo bezne dostupne Android, snad ani nedokazi, nepocitaje ze Samsung predstavuje Scanner d'iris /odemykani telefonu duhovkou jako novinky az ted u Note 7, + USB-C.

Odpovidal jsem na to, ze bych si nikdy nekoupil Samsung Galaxy S6. Duvody jsem take popsal: nepritomnost slotu na sd-karty a SoC Exynos, na ktery nejde moc delat customROM kvuli uzavrenym ovladacum a ktery ma malo vykonou grafickou cast.

Co se tyka smartphonu Lumia, tak ani tam bych si v zadnem pripade nevybral. Pokud budeme mluvit o hardwarove strance, tak mam z dobreho zdroje overeno, ze Lumie se pomerne dost reklamuji a to jen o malo mene nez smartphony od Sony. Proste stare casy kdy Nokia (ted Lumie od Microsoftu) a Ericson (prevzaty firmou Sony) byly genialni robustne telefony a dokonale drzaky jsou davno pryc.

Jinak co se tyka OS, tak jsem pomerne velky kritik Androidu, myslim, ze bych se zde jen opakoval, kdyby na padesat radku vypisoval, co vsehno je tam spatne. Ovsem na Windows Phone (vcetne Windows 10 Mobile) bych tech padesat radku kritiky zcela jiste prekrocil. U nas v praci totiz davaji Lumie lidem jako pracovni telefony a zamestnanci jsou z toho dokonale nestastni, graficky design a pomalost slabsich modelu (Lumia 550), ktery dostavaji radovy zamestnanci je opravdu tristni. Zajimave pritom je, ze ajtaci u nas v praci si docela na Windows Phone vrni blahem, pravda zajistili si vyssi model, takze je to rychlejsi, ale problem jim nedela ani ovladani. Zajimal jsem se proto o tuhle skutecnost vic a tvrdim, ze Lumie jsou geekovsky telefon urceny pro ajtaky s dobrou zkusenosti v ovladani klasickeho PC s Windows 8 a 10, tem nedela ani Windwos 10 v telefonu zadny problem, ale pro bezneho cloveka je Android mnohem lepsi volba.

Beru to, napsal jsi to rozumne a prakticky tak, jak to ve skutecnosti je..
* Co se tyka HW, Lumia 950 ve verzi XL ma sandrapon 810 s grafickym chipem Adreno 430, ktera snad patri mezi nejzhavejsi CPUs v mobilnich zarizeni vubec, Lumia rady 950 ma chlazeni mCPU "Vodni Chlazeni"/nebo alespon to tak uvadel samotny MS pri jeho presentaci, v realite jde o Vaper, ale i tak, mi to pripadne jako zajimavy koncept a hlavne to ze funguje jak to pojmenovali muze byt jedno..

Ono jsem to nechtel psat, ale me v podstate Windows 10 Mobile nevadi taky, to jak je spatny po strance ergonomie jsem si uvedomil, az kdyz za mnou zacali chodit kolegove a kolegyne nepolibeni IT, ze proc nejde tamto a toto, jaktoze to neumi vyhledavat kontakty apod. Tehdy jsem teprv pochopil, jak je to spatne navrzene. :-/

Jinak co se tyka hardwaru, tak 810 uz je taky pase. Jestli te to vic zajima, tak si zkus vygooglit nejake info o Snapdragonu 820, Qualcomm posunul vykon a energetickou ucinnost SoC zase o radu vys a momentalne se na na nikdo jiny nechyta. Zminene SoC ma LG G5, HTC 10, Sony Xperia X Performance a pouze americka verze Samsungu Galaxy S7. No ja jsem S820kou tak uneseny, ze bych si hned sel koupit novy smartphone, ale vyjma toho LG G5, ktere se mi nelibi z duvodu, ktere jsem v jinem komentari uz popisoval, jsou ty smartphony hrozne drahe a ja mam SGS5, ktery mi v podstate staci.

to jak je spatny po strance ergonomie

• Tomu bohuzel nerozumim, v cem primo ? Automaticky kontakty ? */abych pravdu rekl,nevim co si mam predstavit pod auto vyhledavanim :-)
SanDrapon 820 [Kryo ?] je velmi povedené mCPU, hlavne o proti 810 v konsumaci, kde s podstatne meni spotrebou dokaze podat az prekvapujici vykon (Quad vs Octo) na mobilni platformu :-)
*Ono, Oco-Core jsou vetsinou na nisim taku o proti mQuad.

*Zdroj

3DMark: Snapdragon 820 (2,197), Nexus 6P (1,624), Nexus 5X (1,048)

• To ale zase nedela 810 nejaky spatné mCPU, vsechno starne..[/i]

jj

Ono ty kontakty jsem zminil jen jako priklad, jde tam o to, ze to ma tlacitko s lupou na hledani v te aplikaci na kontakty je softwarove tlacitko taky s lupou na hledani kontaktu a je umistene hned nad tim tlacitkem obecnym. Me by to samotne ho vubec nenapadlo jako problem, ale nepocitacovy lidi ti reknu ani jeden v tich kontaktech nemackne na spravny tlacitko a vsichni tvrdi, ze nejde vyhledavat kontakty, coz je blbost, ale proste to Microsoft mel otestovat na takovyhlech lidech nebo to mel udelat jako na Androidu, ze kdyz ti nevyhovuje jeden launcher, tak nahodis jinej + mas cely graficky prostredi rozdilny podle telefonu Touchwiz na Samsungu, EMUI na Huaweii atd. No a diky tomu si vybere kazdy co mu prijde efektivni a smysluplny, proste kazdej jsme jinej a uznavame neco jinyho a tohle Microsoft strasne podcenuje, kdyz se uzivatelum snazi narvat jedno stejny prostredi pro vsechny.

Jo taaak !!
• Uz to chapu s tou Lupou :-D
• Ano, ano, rozumim, ono v zaklade ve spodnim panelu dohromady s tlacitkem "Navrat", "Start" je i tlacitko "Lupa" kterou se spusti Vyhledavani/Cortana a u apliakci to 'matlo'.
* Tato lista se automaticky zasouva, nebo se da zasunout tahem, ale je Pravda ze to muze mact, me se to taky stalo, setkal jsem se stim, i kdyz se na to da rychle zvyknou a nicemu to neprakzi, ze zacatku to mate no, zkratka clovek na to klikne automaticky, protoze si mysli ze patri k aplikaci, neni to spatna pripominka.

• Nejak jsem nezastrehl, jestli to nejak u Anniversary zmenili, v kazdém pripade, by nemuselo byt spatné, tuto pripominku postnout na "HUB/Insider" kanal
(jde o kanal pripominek na WPhone, kazda pripominka ma hlasovani, ty s nevetsim poctem ma nasledek mozne zmeny, ale mozna HUB MS znas mozna ne, ale po teto pripomince se urcite podivam, zda-li exsistuje rad pridam hlas, na zdejsi pomery poradny konecne rozumna pripominka na neco ) :-)

Btw: lumie Velikost displeje 5.7 " menší typ sice 5,2 ovšem zase za nižší cenu ti tam chybí pár věci.
Není vodě a prachu odolný. (ale to asi tazatel nepotřebuje)
Dle info většina z modelů působí lacině. Vrže,plast. - dojem levného telefonu. Za tu cenu by člověk i čekal něco hezčího.
Verze 32gb - chybí 32 gb které tazatel požaduje. (nechce paměťovou kartu)
Valná většina se stáčí k tomu že windows v telefonu potřebuje stále doladit.
Kolikrát cena je na úkor některých funkcí a celkové kvality telefonu.
jAK ŘÍKÁM Nejlepší je když si zajde tazate do obchodu a telefon si vyzkouší.

Jinak mě osobně se nelíbí to že lumie nemá tlačítka "zpět, Home, možnosti" jako samostatné(na spodní části mobilu) . Pro mě je tohle iritující. To se mi zase líbí na ostatních telefonech. To jedno tlačítko vepředu které vystupuje. Jak iphone tak samsung i mnoho ostatních telefonů tímto disponují.

U LG G5 se mi zase nelíbí ta jeho "chytrost" kdy se vysune spodek a dá se tam místo toho nějaká věc. Telefon si nekupuji proto abych si dokupoval k tomu další kraviny které budu nosit po kapsách. Ale někomu se to asi líbí. Koupím si LG a k tomu ještě VR doplněk. Proč ne. Nevadí že Samsung už má VR zabudovaný.

Scan duhovky mě osobně příjde jako zbytečnost. Už si umím představit jak rozespalý v noci budu si sedat a snažit se namířit telefon přímo na obličej abych si ho odemknul. Osobně mám radši pin nebo otisk prstu. Scan oční duhovky je dosti nepraktický za chůze, špatného osvětlení.
Někdo kdysi řekl,"Technologie je jako sekera v rukách devianta, nikdy nevíte kterým směrem se vydá".

Scan oční duhovky je dosti nepraktický za chůze, špatného osvětlení.

• Co to prosimte placas za hlouposti ?
Scan ocni duhovky funkuje i vetme nebo pres slunecni bryle. /*Navic scaner otisku prstu na nekterych Android telefon je katastrofalni a uzivatelé tuto funkci vubec nepouzivaji, odemykani jiz trva jen 1-2 s rozsirenym uhlem.
To co si zde napsal, jsou jen opsané uryvky neceho, co jsi nasel na internete a zbytek to co si myslis..

Sice to nechápu, ale mnoho google aplikací nefunguje s microsoftem.

• Toho nechapes trosku vic, Andoid = Google, Lumia = Microsoft, co je na tom k nepochopeni ? Ches uzivat sluzby Google, koupis Android, Ches uzivat sluzby Microsoft, nebo uzivat telefon s Windows 10 zakoupis Lumii.
Microsoft se snad jiz 1M vyjadril, ze nekomu konkurovat, neni jeho cilem, pres Lumie nabizi jen své sluzby, kde Lumie vysi tridy, jsou v prvé rade pracovni telefony /* Né kazdy ma 16 let a kupuje si telefon na hry.

Dle info většina z modelů působí lacině. Vrže,plast.

• Dalsi vyctené hloupost, vrzali ve spodnim rohu prvni Lumie XL, to ze maji jednduchy vzhled je zamer a jsem vdecen ze ho takle zachovavaji, nechtel bych blikaci telefon na chlubeni v hospode, protoze k nicemu jinému to ani neni..
Nepocitaje, ze neni plast jako plast, chces kuzi, tak si dokoupis doplnek od Maizo, 950tky maji prijmeny plast, neklouze, jen tak se neposkrabe, urcite mene citlivejsi jako keramické kryty.,
*Uz i tak je stale tesi, ty telefony v dnesni dobe rozpoznat, vse uz vypada jak vlajkové telefony Samsung, nebo napodobeniny iPhone, v cem je to lepsi ?

Tak hlavně že fungují a sedí ti.

Ano některé androidy mají otisk prstů na pytel. Ale kolikrát je to tím že uživatel si ho neumí správně nastavit.
Letošní Samsung už mají otisk prstů jen přiložením zatímco třeba u note 4 člověk musel přejet po tlačítku.
Osobně mám nastavené otisky hned na několik prstů protože ne vždycky chytnu telefon stejně.

Pracovní telefon definuje co ?
Nevím ale pracovní telefon může byt téměř každý. Pokud teda nepožaduješ specialni funkce.

Zase to jsou preference. Mně třeba plastový vzhled a pocit levného telefonu jednoduše vadí a obaly navíc moc nemusím. Plastový pocit telefonu mi dodává nutkání se o telefon bát že se zlomí nebo poškodí.

Jinak blikající telefon? Trochu mi to přiblíž. Snad jeden takový telefon bych takhle popsal. Když nepočítám různé
nálepky a prapodivné kryty které si tam někteří dávají či šíleně custom made telefony.

Osobně mám radši na výběr velké množství aplikaci nejen od vyrobce telefonu. A google a volba aplikaci je pro mne celkem nezbytná.

Jako obvykle telefony jsou zboží které si musí člověk sám vyzkoušet na vlastní pěst. Každému sedí něco jiného.

Jinak výkon a moznosti telefonu neřešíme jen kvůli hrám.
Tak si pro příště tu poznámku o dětech strč za buřinku.

• Toho nechapes trosku vic, Andoid = Google, Lumia = Microsoft, co je na tom k nepochopeni ? Ches uzivat sluzby Google, koupis Android, Ches uzivat sluzby Microsoft, nebo uzivat telefon s Windows 10 zakoupis Lumii.

A co kdyz treba uz dlouho pouzivam sluzby google (gmail, google drive, google docs apod.), ale libi se mi lumie a chci mit na telefonu windows stejne jako na pocitaci? :-)

(hypoteticky priklad, na prechod z androidu se nechystam, nicmene pokud by se to nahodou nekdy stalo, tak ten problem s pripadnou nepodporou google aplikaci budu mit taky)

Ja ze to motam dohromady? CreativanDevil psal, ze mnoho google aplikaci nefunguje s MS, na coz jsi mu rekl, ze s tim ma pocitat, ze proste google = android a MS = MS aplikace.

Tak jak ja mam vedet, ze to tam funguje, kdyz jsi svou odpovedi devilovi v podstate naznacil, ze kdo pouziva google sluzby, ma zustat u androidu? Proto jsem se ptala. (btw dik za odpoved, ze to tam teda funguje)

Hlavne ze te furt bavi opakovat ten hypoteticky priklad.

Ono si bez Lumii nekam vyzkouset, te prejdou roupy. :-D

Ale je to tak, Google nabizi lepsi sluzby nez Microsoft (myslim tim zdarma) a lide si uz na to zvykli, takze je to samozrejme castecne problem, ten stupen integrace u vlastni a cizi sluzby nikdy nemuze byt stejny, nehlede na to, ze se mi zda logicke, ze Microsoft chce, aby lide pouzivali jeho sluzby a Google zase ty sve.

No, mama lumii ma. Ale ta o googlu vi skoro jen ze to existuje a ze ja to pouzivam :-) Pro ni je to telefon v pohode, u sebe bych si tim nebyla uz uplne jista, ale je fakt, ze nijak zvlast jsem si s tim telefonem nehrala, jen jsem ji to nakrmila par aplikacemi typu mapy.cz a whatsapp a nastavila hlavni obrazovku :-)

Ulà Ulà, pomalu pomalu, jen se ptam, jelikoz tu aplikaci neznam, jen me zajimala co mapy.cz nabízí nic vic :-D
* Rychle jsem jsi zkusil a nevypada spatne, opravdu jen rychle zbehl, ale vypada, ze v Cr muze slapat dobre, no, v zahranici, coz je logické (by ty offline mapy jinak vysli na nekolik Gb), bude zrejme za potreby neco dostahnout. Jak fungují mapy od MS v Cr, bohuzel nevím, mozná stejne jako Cortana :-p

vzdyt jsem jen vysvetloval. :-)

je mi jasne, ze nemuzes znat, ale myslim, ze jestli je CR v necem nejlepsi na svete, tak jsou to mistni mapove podklady a ty od Mapy.cz patri opravdu k naproste spicce. Jak Microsoft nevim, ale treba Google mapy absolutne nemaji sanci.

Edit: Mozna proto jsme mezi prvnima dostali StreetView od Googlu, to byla jedinna vec diky ktere jsem zacal Google mapy pouzivat.

Á ano, ony MAPY.CZ, no, jiz i zde jsem to nekolikrat videl prave v otázce navigace, kvality, etc, nevím nak jsem si tu aplikaci prímo s tím názvem nespojil, zkousel jsem je i na slabsí Lumia@550 a na to, co to vsehno nacte na spustení docela rychlé (ostatní sluzby se pripojují k 4G az opravdu chci vylozene nejakou informaci, z toho by si ostatní dodavatelé sluzeb meli vzít príklad, né jen kvuli lehcímu chodu, ale také packetú které nekdy zbytecne stahují az 50-200Mb soubory zcela k nicemu.
Tím nechci ríct, ze integrované Carty/Mapy jsou spatné, na 90% je pouzívám k navigaci, dokonce si pamatuje, kde je auto zaparkované, nebo jeho mesta 3D, etc, i kdyz nejsou zrejme tak kompletní jako mapy.cz, stáke zustávají velmi dobrou a sviznou aplikací, i pro strasí generace lumií, nebo lumií slabsích po HW stránce.

Jak uz psali ostatni, seznamacke mapy.cz nemaji konkurenci, je tam proste vsechno :-)
A co lip, offline mapy jsou k dispozici i mimo CR - nevim ted, jak je to se svetem, ale urcite jsou k dispozici pro Evropu. Mama to vyuzila i na tydenni dovolene v polskych horach a nemohla si to vynachvalit (a to je tam pouzila poprve v zivote, jen pred odjezdem dostala kratke proskoleni co a jak).

A myslim ze ma WP 8 - je to lumia 640 a ma ji od minulych Vanoc.

Děkuji všem za rady s výběrem, typy už mám, tak teď jen obrazím obchody, abych si je nejlépe všechny vyzkoušel a vybral si ten nejpraktičtější a ten, který se mi nejvíce hodí.
PS: Speciální poděkování patří CreativanDevil, díky za rady. ;-)
PPS: Jak vidím, tak za dva dny se na tomto vlákně objevilo hodně lidí, tak doufám, že to v brzké době také někomu pomůže. :-)
Uzavírám. :-)