BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A co zaheslovat pc.
No to mi k ničemu nebude, když mi ten disk někdo sebere a připojí si ho do PC jako druhej disk tak se do něj normálně dostane. Mě se to tak povedlo když jsem zapoměl heslo a potřeboval jsem k datům.
To nechápu, jak ti muže doma někdo (kdo?) ukrást hdd s vnitřku pc??
keby som bol až tak extrémne paranoidný tak by som disk zakryptoval Truecrypt/Veracrypt-om.
To není žádná paranoia ale u spousty firem naprosto standardní opatření, bez kterého nesmí zařízení opustit pracoviště.
Samozrejme, vo firemnom prostredí súhlasím, myslel som to z pohľadu home usera.
Jde to.
Existuje SATA password a některá SSD dokonce umí interně šifrovat. Potřeba ale bude počítač, který to umí zapnout a použít, tj. typicky značkové počítače jako Dell, Lenovo apod.
Jinak doporučuju Truecrypt.