BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Výborný je ProgDVB.Stáhni si verzi 6.61.1
download_progdvb.html
Pokial chce niekto aj nahravat tak jednoznacne najlepsi je DVBViewer Pro, ma najlepsiu nahravaciu sluzbu, a je aj cenovo najprijatelnejsi. Na druhu stranu nejako divne spracovava EPG, ze raz idu raz nie (ked nejdu musim zavret a znovu spustiti dvbviewer aby sa zase nacitali). Dobry je aj DVB Dream, uz spominany Prog DVB mi pride trochu tazkopadny (spraveny je na .NET frameworku), a celkom dobre pouzitelny je aj Smart DVB na to ze je to zatial stale beta, a navyse je free.
Od toho donglu potřebujete akorát ovladač (ten vytváří rozhraní mezi tím zařízením a programem, který bude televizi přijímat).
Já osobně nedám dopustit na DVScheduler (http://www.cs.usyd.edu.au/~efax/DVScheduler.html#D V%20Scheduler). Je zadarmo a umí toho dost. I když abych byl korektní, vlastně sám nic nedělá, protože to je jenom webové rozhraní pro DVPiper od stejného autora (to je program do příkazové řádky, který to všechno odře ... no ale kdo by to do té příkazové řádky dával), ale to je z pohledu uživatele celkem jedno. Sám ho provozuju na vistách a sedmičkách, ale je to živý projekt, takže by měl makat i na desítkách. Vyžaduje javu a právě ten dvpiper. Už si nepamatuju podrobnosti, je to dlouho, co jsem ho instaloval, mám pocit, že DVPiper se nainstaloval sám, javu jsem musel instalovat, vlc jsem měl (není nezbytné, ale s ním to jde lépe).
Jinak na jednoduché sledování televize stačí VLC (média/otevřít zachytávací zařízení a tam je nutné vybrat DVB-t a zadat kmitočet multiplexu), je dobré si pro dostupné multiplexy vytvořit playlist, případně i pro jednotlivé programy (to se musí v tom dialogu zadat víc parametrů).
Ještě mě napadá takový detail, ten program (a jím produkované webové stránky) je v angličtině a nevím, že by někdo vytvořil český překlad.