Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Napětí zdroje v PC

Zdravím,
zkoušel jsem několik programů (SpeedFan, CPUID HWMonitor...) na měření napětí v PC. Ve dvou hodnotách mi všecky programy ukazují špatné napětí: +12V = 2,56V a -12V = -16,9V. Vyměnil jsem zdroj za nový ale hodnoty jsou téměř totožné. Čím to může být? Díky.

Tak si to myslit přestaň. Ty jiné programy pouze přebírají to, co změří již existující měřicí obvody na desce a co tedy přebírá i BIOS. Někdy programy "obohatí" naměřené hodnoty o nějaké šolíchací konstanty, ale to je všechno. Programy se nedodávají s vlastním měřicím hardwarem...