
microUSB kabel - vliv na proud
Jak je možné, že přes některé microUSB kabely jde při nabíjení 0.86A, když tam dám jiný, tak protéká menší proud 0.36A. Pochybuji, že by měl takový odpor. Je to znakčka HUAWEI, bílý.
Čím to měříš?
Takú informáciu pri testovaní ako napr. či máš pri nabíjaní tie isté podmienky si jaksi zamlčal...
1. Nabíjačka je strčená v zásuvke, alebo v PC ?
2. Na pozadí bežia/cucajú energiu rovnaké aplikácie ?
3. Baterka je nabitá/vybitá rovnako ?
atď..
atď..
áno, rozdiely môžu byť také ako píšeš... najlepšie je použiť kábel/nabíjačku dodanú otestovanú výrobcom zariadenia a nepoužívať iné náhrady !
Měřím to gadgetem z ebaye (USB-USB) za 60 Kč (ověřoval jsem i jeho přesnost - je přesný až na to, že hodnota proudu má posun o 0.03A)
1 To je přece jedno, kde je zapojen vstup, je v 230V síti.
2. Tablet je vypnutý., měření se událo běhěm 5 minut, počkal jsem, až se proud ustálí (což se děje třeba u mobilu, že začíná na 0.25 a po skocích jde k 1.5A)
3. viz výše, je to za stejných podmínek.
¨Nemůže být fígl a) v nějakém detekčním odporu b) v absenci datových pinů nabíječky, čehož využivají čmajzdofuny od Eplu, že všechno je tam komplikované, tudížk jejich nabíjení nestačí + a -, ale je potřeba datová komunikace?
PS: Zcela jistě přece by uměl tento údaj (proud a napětí na USB) poskytnou údaj samotný telefon. Existuje nějaký skript/příkaz/plugin/aplikace pro android?
Stala se zvláštní věc. Když jsem tablet vyměnil za jiný tablet, tak jsou výsledky jiné. Původní nějlepší kabel zůstal nejlepší (0.9A nyní). Ten nejhorší se zlepšil ( 0.7-0.84A) a ten co byl nejlepší předtím také, je nejhorší- 0.48A... To jako i záleží na kombinaci zařízení-kabel?
V některých mikro USB konektorech je "datový" odpor, takže zařízení rozpozná "originál". Ohmický odpor hraje u proudu kolem 1 A taky roli, ale ne tak velkou.
může být různý přechodový odpor daný tolerancemi konektorů/jejich kontaktů.
zdroje usb měly podle původní normy odběr dávkovat. modernější (čínský) přístup je zbytečnou komukaci ignorovat. apple zamrznul kdesi uprostřed, identifikuje nabíjení podle úrovní na datových pinech.
neřešil bych to a jen hledal, s jakými kabely a nabíječkami máš nejlepší výsledky, nejhorší vyhodit/věnovat nepříteli.
to čínské sledovátko je na protřídění kabelů dobré. ale jestli máš průhledné provedení, raději nezkoumej kvalitu pájení, mohl bys tomu krámu přestat důvěřovat.
nejsem hejl, takže jsem si u gme překupníků nekoupil tento dražší šmejd za 99 se směšným čtyřdigitový displejem a nesmyslným napětím max 7V.
koupil jsem si za 65 Kč variantu do 20V, 3A v rovné variantě a displejem ukazující čas, náboj, napětí,proud. pro fajnšmekly toto.
Pro zvídavé K čemu se hodí 20V? Přece k tomuto
Tak jsem to nepochopil, bylo by lepší vysvětlení než odkaz do krámu?
Toto mě ovšem zaujalo:
Mám průhledný tester za necelých 30 Kč, pak ještě jeden se dvěma displeji za necelých 60 Kč (oba z ebay) a provedení i kvalita pájení je excelentní.
Když chceš získat nějaké objektivní výsledky, musíš mít definovaný zdroj i zátěž.
Nemůže vést k porovnatelným výsledkům připojování různých zařízení a měřit nějakým "náhradním" způsobem.
Měření proudu můžeš v krajním případě nahradit měřením odporu smyčky vodičů + a - vedení 5V. Měření odporů řádu desetin Ohmu vyžaduje specifický měřicí přístroj...
P.S.
Doporučuji přečíst si něco o elektrických veličinách.
Na to mu stačí stabilizovaný zdroj proudu, třeba s LM317 a čtyřsvorkové připojení + trochu slušnější multimetr. Přesnost zase nemusí být "laboratorní".
poučovat o veličinách a velikánech nepotřebuji
porro: poučovat o veličinách a velikánech nepotřebuji
Máš elektrotechnická měření v malíčku? Tak proč publikuješ taková podivná tvrzení.
Rychleji píšeš než myslíš.
Další vliv má délka kabelu v souvislosti s průměrem vodičů. V některých USB kabelech jsou vodiče fakt hodně tenké => vetší odpor.