Smatphone (otevreny) na programovani - hledam HW
Chtel bych si udelat prenosnou databanku s dalsimi funkcemi, BEZ pristupu na cloud a jineho spehovani.
Plus dalsi funkce jako budiky (i na udalosti za par mesicu) a podobne
Jak HW mi vychazi idealne neco jako smartphone (male do kapsy, vydrzi nabite par dni, vlastni obrazovka, vstup bud prez dotyky, nebo klavesnici, pamet 0.5MB+, disk 30MB+ (muze byt i flash karta), CPU na urovni 486 a lepsi, USB pripojeni k pocitaci, vestaveny reproduktor). Wifi potesi, ale neni podminkou, BT neni potreba, telefonovat to konec koncu nemusi vubec.
Jedna moznost je to postavit na Rapsberry s nejakym TTF shieldem, ale to je uz docela velke, o baterce ani nemluve a vytvaret pro to nositelny kryt se mi taky extra nechce. Druha moznost je pouzit HW nejakeho smartphonu, dat tam nejaky rozumny system, ktery zpristupni ten HW vlastnim programum, bude nejake pricetne vyvojove prostredi a nebude to povinne obsahovat appky dodavatele. (Tedy patrne totalne vykopat stavajici firmware a hodit tam vlastni - pokud by existoval nejaky jednoduchy framework, abych nemusel zacinat od zakladu (kresleni na obrazovku, cteni dotyku, zapis na SD/USB) bylo by to skvele (takove lepsi Arduino))
Ale nevim, jak neco takoveho najit, nema nekdo tuseni?
Krizenec mezi timto (z realneho sveta - s obdobnym vykonem)
http://www.instructables.com/id/RaspberryPi-Powere d-Wearable-Computer/
a timto (ze sci-fi - s obdobnym vzhledem a funkcnosti):
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/2e/ 8e/61/2e8e61656f3032374f848031cb44b754.jpg
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/25/ 7c/47/257c478d198a16a18dbcf4303e6989bb.jpg
http://test.martiromances.com/wp-content/uploads/a rm_computer_MR.jpg
Co pouzit rovnou ten smartphone? Po odemceni na nej muzes hodit temer jakykoliv OS a dale uz muzes tweakovat dle libosti.
Kdysi davno jsem delal neco podobneho s Galaxy SII, Ubuntu mi na tom celkem frcelo.
A instaloval jsi tam 32bit nebo 64bit verzi Ubuntu?
Myslim ze tu 32bit.
Myslim ze tu 32bit.
• 32Bit jsi urcite na ARM glaxy nenainstaloval, také jsem mel Ubuntu na rootované tablet (Nvidia Shiel Nvidia Tegra), ale s ARM kernel.
* ARM x86 instrukce neumí.
Jasne, mas pravdu. Moje chyba
To zni dobre, ale uz se pry neprodava.
Zkousel jsem nedavno (tak rok/dva) rootnout jiny telefon a neslo to ani za nic, tak se prave ptam na nejake ozkousene tipy, kde se nejen vi, ze to "nejak jde" (nebo "pry by melo jit"), ale idealne i jak a jak tam nahrat vlastni system.
Pripadne jestli jsou nejake stranky, co se prave timto zabyvaji.
Zatim jsi nedokazal uves NA CO, na jaky HW.
• U té SHIELD jsem puzil postup typu : http://forum.xda-developers.com/shield-tablet/deve lopment/running-ubuntu-natively-shield-tablet-t298 5238
* Navic u XDA mas velkou sanci najit odpoved na svou otazku.
Na jaky HW se prave ptam - chci na tom rozjet asi nejakou databazi a webovy server a prohlizec (jednodussi, nez psat nativni aplikace, ale nebude-li zbyti, tak klidne i ty nativni aplikace), takze vykon tak na urovni 486 (RPi, nejlacinejsich NB, dosad si co chces) by mel stacit, tedy v podstate HW neni zajimavy z hlediska vykonu, ale z hlediska toho, zda a jak snadno na nej dostanu vlastni system - takze je mi jedno jaky HW, pokud bude nekde navod, nejlip krok za krokem, jak tam ten vlastni system dostat.
Ty aplikace by mely byt
- chytre budiky - kde jich bude moct byt hodne (nizke desitky), pujde si dat opakovani podle dne v tydnu, dne v mesici (vzdycky 5. v mesici), nastavit konkretni datum (17.9. v 15:30), pripadne i "prvni sobotu po 5. v mesici" - veci co neni tezke naprogramovat, ale maloktera appka neco takoveho ma
- poznamky razene do adresaru/skupin (i vnorenych) "soukrome/hobby/nakupy/gme" a nejak jednoduse spravovatelne
- par trivialnich databazi s jednoduchym rozhranim (sledovani casu straveneho aktivitou a statistiky, vahy, tlaky, vydaje ...)
- obcasna synchronizace s PC prez USB/SD kartu/floppy disketu/whatever
proste veci, ktere se hodi mit pri ruce porad, aniz by clovek musel tahat NB a zapinat/vypinat a ktere jsou schopny se samy ozvat (jako ty budiky)
A ktere nebudou vazane na nejake cloudove sluzby (co nefungujou kdyz neni signal, nebo se poskytovatel rozhodne to polozit, nebo mu stat zhaftne servery, protoze tm nekdo jiny nahral neco jineho, nebo ...) a nebudou se menit k horsimu s kazdou dalsi verzi (vice reklam, mene citelne ikonky, idealne svetle sede na svetle modrem pozadi s rozpitymi prechody, hlavne at to hezky vypada, nemusi byt poznat, o co jde)
Jak rikam, na 486 bych to rozchodil, ale tu nedam do kapsy a nepobezi mi tam tyden v kuse na baterky.
Treba tady: https://developer.ubuntu.com/en/phone/devices/devi ces/
Ja mel jenom zkusenost s tim Galaxy SII, pak moje pozadavky na vykon stouply a tak jsem presel na klasicke reseni...
TiP ~ Mini tablet s "CPU x86" /* instrukcemy, navíc dle typu TAB muzes mít i plnohodnotný Port USB.
*O volání stejne nic neuvádís, poprípade Raspberry Pi2/3 [az 1Gb RAM] + dotekovy display, ale to uz je spís krabicka.