Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Frekvencia RAM

Zdravíčko, mám taký menší dotaz. Kamarát má procesor i5-7600K, a má RAMky DDR4 3000MHz. Môj dotaz znie, môžu ísť tie RAMky na 3000MHz, ak si nastaví frekvenciu? Viem že to nemá význam, ale len tak pre zaujímavosť, pretože i5-7600K podporuje MAX DDR4 2400MHz. Ďakujem.

Za mě klidně 3600 pokud by mu to cpu zbaštil ve smyslu teplot a voltage a ram by to zvládly. Sám mám 6700k, na webu intelu je psáno 2133 a jedu na 3200. Prostě ať to dá a neřeší to, 3000 je ještě o dost méně, než by měl začít mít jakékoliv problémy. Těch 2400 to je takový base, na který cpu vezme 99% ram, 3000 je bráno jako OC, ale to CPU to v klidu zvládne a RAM jsou na to testovány, takže ty v klidu také. 3600 už je třeba mít trochu luck. Jedoduchá odpověď, ať to tam napálí a nepřemýšlí :D.

Záleží na konkrétním kusu CPU. Také se u těchto vysokých frekvencí často stává, že 2 moduly fungují, ale 4 už ne.
Další úskalí je v tom, že pro tyto vysoké frekvence je často nutno zvýšit napětí RAM, což z dlouhodobého hlediska může skončit destrukcí CPU.