BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Keď ich má, tak prečo to nevyskúša ?
Dvakrát meraj, raz rež.
určite to nezhorí
Keď už sme pri tom, ktorý procesor podporuje 3000 ramky ?
Za mě klidně 3600 pokud by mu to cpu zbaštil ve smyslu teplot a voltage a ram by to zvládly. Sám mám 6700k, na webu intelu je psáno 2133 a jedu na 3200. Prostě ať to dá a neřeší to, 3000 je ještě o dost méně, než by měl začít mít jakékoliv problémy. Těch 2400 to je takový base, na který cpu vezme 99% ram, 3000 je bráno jako OC, ale to CPU to v klidu zvládne a RAM jsou na to testovány, takže ty v klidu také. 3600 už je třeba mít trochu luck. Jedoduchá odpověď, ať to tam napálí a nepřemýšlí :D.
Záleží na konkrétním kusu CPU. Také se u těchto vysokých frekvencí často stává, že 2 moduly fungují, ale 4 už ne.
Další úskalí je v tom, že pro tyto vysoké frekvence je často nutno zvýšit napětí RAM, což z dlouhodobého hlediska může skončit destrukcí CPU.