

Co může způsobovat brum u zesilovače?
Upozorňuju, že na elektrotechniku jsem pako. Koupil jsem nový zesilovač CTA 100 od Tipa.cz pro domácí ozvučení. Sice funguje, ale je tam dost rušivý brum, i když nic kromě reprobeden připojené není. Co může být příčinou?
Díky!
Alebo inac: stis hlasitost na normalnu uroven. Stale je tam brum? Jak silny je signal pri signale z PC ked si das na PC hlasitosat na max? To je smerodajne. Rusenie je vsade a da sa zosilit na nenormalne hlasitosti, ale to nikoho nezaujima, ptz zaujimavy je odstup signal/brum, a ne samotny brum. Ten je vsade, len ho normalne nepocujes.
T.j. mozno je zosik relativne ok a naprd je obsluha :)
I když mám hlasitost zesilovače na minimu, ten brum tam pořád je a je úplně jedno jestli je k němu něco připojeno, nebo ne.
Vlož sem foto co a čím(myslím také kabely)je zapojené do vstupu.
Šmánkote, pořád dokola. Už potřetí píšu, že zapojené jsou jenom bedny!
"...Upozorňuju, že na elektrotechniku jsem pako..." Ale ty krásné silné řeči a rádoby odborný slang! Tak mi řekni, co máš na mysli tím "základem" zesilovače, který je už od 200,- Kč.
Mimochodem, podle obrázků toho čínského krámu s německými polepkami, je zdroj externí adaptér a nejspíše spínaný. Takže jestli to má 2×10W, tak leda s velkou dávkou obrazotvornosti.
Jo, kdysi ti galvanický oddělovač pro anténu doporučil zde "sambilionk", nikoliv ten tvůj imaginární "kámoš". Dokonce v prvém příspěvku a potom se to celé točilo o tom, že jsi nechtěl a považoval radu za blbost. Takže ještě lžeš a upíráš zásluhy na řešení problému zdejšímu rádci.
To, že jsem odborný slang pochytil ještě neznamená, že tomu rozumím. Co jsem myslel tím základem zesilovače jsem tady už psal. Myslím, že o čínský krám nejde, adresa výrobce je německá (ale je možné, že prvky ze kterých je to zbastleno jsou čínské, jako ostatně dnes už všechno možné). Deklarovaný výkon je 100 W, RMS odhaduju na 20 W, to ale pro mně není rozhodující, protože jde jen o ozvučení malého pokoje a když mám hlasitost na 1/4, tak soused už řve. Možná, že jsem tvou radu ohledně galvanického oddělovače přehlédl, nicméně jsem se řídil radami přítele, který mi už leccos vyřešil. Bohužel se mi ho nedaří odchytit a já na řešení spěchám, protože lhůta zrušení smlouvy (vrácení zboží) je jen 14 dní. Jinak se zde vždy setkává se spoustou různých názorů, někdy i protichůdných, takže se nediv.
Už jsi to teda zkusil se zkratovanými vstupy?
Jsi už druhý, kdo tady píše o zkratování vstupů. Nerozumím tomu. Nanejvýš jsem si kdysi zkratoval bedny a odpálil koncák. Co to znamená? Jak jsem a priori upozorňoval, jsem na tohle pako.
Vy nejste schopen ani pochopit, že vstupem se zcela určitě má na mysli vstup elektrického nízkofrekvenčního signálu do zesilovače a výstup je na reproduktory? Chce se po vás zkratovat vstup nízkofrekvenčního signálu do zesilovače.
To další: "...Díky, ale nejedná se o koaxiální propojení. Nemůže to být třeba indukcí z blízkých síťových kabelů. Nebo vadné uzemnění? Jsem v tom naprostý laik, sorry..." Kulové, lžete! Toho prvého příspěvkl jste si "všiml", leč nepochopil a rádce zesměšňoval jako blba, co píše kraviny.
Nevím, proč tady cituje staré odpovědi, kdybys četl celou tuto korespondenci, tak bys věděl, že tady je to o jiném kusu zesilovače.
Mám Rotel rb 971 (koncový zesilovač) a je víc jak 4 krát větší, a má "jen" 2x70W 4ohmu. Tak nějak nevím jak by tohle šumidlo mělo 2x100W??
To je uměle vytvořený tzv. "hudební výkon", aby to udělalo dojem. Skutečný výkon RMS bývá tak pětinový, nanejvýš.
Mě neuč co je to výkon zesilovače! Muj Rotel by dokázal zbourat barák! Na to vem jed. Nevím co to je RMS, ale vím co to je 2x70W do 4ohmu.
A navíc už tě napadlo připojit nejaký zdroj??
Tak proč ses tak blbě ptal? Když neznáš termín RMS, začínám mít pochyby. Samozřejmě jsem připojoval vnější zdroje, ale už počtvrté zde píšu, že brum trvá vždy.
Tak, teď si porovnej ten svůj čínský šunt z německého kvelbu s tímto! Máš ponětí, proč je třeba tak těžký? Z toho tvého šuntu se při 12V dá dostat tak 5W na 4 Ohmech. Nejspíše tam bude něco podobného, ty "německej" zázraku.
vtipalek, odkedy urcuju hmotnost a rozmery nejaky vykon zosilovaca?
o TPA3116 a podobnych D-ckovych digital. spinanych zosikovych IO si uz pocul? Staci to napajat notebookovym adapterom na 21V/4-6A a dostanes z toho 60-80W s pasivnym chladicom o velkosti 10x15cm. Pritom sa jedna o jeden krpaty integrac. Co myslis ze davaju do autozosilovacov ci autoradii, kde ma LEN 12V napajanie? A mas tam vykony tak 50W pri autoradiu a 200W RMS pri autozosiku? No, skus hadat.
A další odborník!! V mém autorádiu jsou výkonové tranzistory darling, tedy vlasně 4 zesilovače zapojení v mustku na 2 kanály. Aspon tak se kdysi dělaly kvalitní autoradia.
Značky Blaupunkt, Becker, Alpine, Clarion, Fujitsu ten atd.
A navíc já se tady nebavím o výkonu (ten mě nezajímá), ale o kvalitě.
S tebou je to marný, je to marný, je to marný. Když neumíš poradit, tak aspoň nepiš nesmysly!
A já už potřetí říkám, nic k tomu zesilovači nepřipojujte. Základní rozdíl je především v tom, jestli příčina brumu spočívá ve způsobu propojení se zdrojem signálu, nebo je způsobena samotným zesilovačem. A to jsou dva zcela odlišné důvody a tudíž i naprosto rozdílné postupy odstranění tohoto rušení. Protože pokud je brum slyšitelný i v případě, že jsou vstupy zesilovače zkratované, není nad čím bádat a vada je v samotném zesilovači. Vyzkoušet to trvá přesně dvacet vteřin, vy už tady pět dní zkoušíte trpělivost rádců.
Nic nemám připojeno, zkoušel jsem i to zkratování vstupů. Takže závěr je, že se zřejmě jedná o vadný výrobek. Za normálních okolností bych s tím šel do prodejny, jenže jsem to koupil přes e-shop. Takže mě čeká pošta. Dík všem za rady.