Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Titulky na Samsung smart tv UE40ES6300

Dobrý deň,existuje nejaký najednoduchší program na konvertovanie titulkov aj na pochopenie?Stiahol som si film a k nemu aj titulky na titulky.com,a pustil na Samsung smart tv UE40ES6300.Film ide ale titulky nie,titulky su srt.Niekde som čítal že stači titulky premenovať tak isto ako je názov filmu,a vložiť do jedného priečinku nepomohlo ďakujem

1. Spustí film pri ktorom sú aj titulky (zatiaľ som používal k filmom iba titulky *.srt).
2. Na ovládači stlač "stredové navigačné tlačidlo" a šípkou vpravo sa presuň až doprava na kraj na "ozubené koliečko"
3. Na ovládači stlač "stredové navigačné tlačidlo" a presuň sa na voľbu "Titulky" a stlač "stredové navigačné tlačidlo"
4. Nastav si región (stredná európa) - to aby sa ti zobrazovala diakritika
5. Nastav si veľkosť titulkov (ja mám vybraté najväčšie)
6. Zapni zobrazovanie titulkov (ZAP), teraz ich máš vypnuté (VYP).

Titulky mám zap.Ale region a veľkosť titulkov som tam nenašiel,ja tam mám jazyk titulkov-preferovaný-to sa zmenit nedá a potom niečo pre sluchovo postihnutých a normálne titulky tuším zobrazenie titulkov.Tv som kupil v roku 2012 takže to asi nepojde,najednoduchšie riešenie stiahnut film s titulkami priamo vo filme,nič iné nepomože

Titulky sú k filmu The Mummy 2017,stiahnuté sú z [url]www.titulky.com veľkosť 1425.07MB,stiahnuté-1800,uložil nejaký urotundy.Ps niekde na nete som ešte čítal,že tie titulky stačí uložit do poznámkového bloku,zmeniť kodovanie,na vyber sú 4 možnosti zatial som vyskusal unicode a nic,teraz ked stiahnem titulky ulozi mi to v poznamkovom bloku,neviem to zmenit,a este film aj s titulkami som dal do jedneho priecinka,skopiroval som to na externy hdd zmena nie samsung ale intenso 1 tera,vlozil do tv otvoril,film tam je,ale preco tam nevidno aj tie titulky

Titulky sa zdajú v poriadku. Na mojom starom Panasonicu fungovali, akurát diakritika niekde chýbala. Texťák je obyčajný win1250.
Ale bolo ich treba ručne zapnúť cez tlačítko OPTION, pretože som to skúšal s mkv videom, a automaticky berie titulky vložené priamo v mkv.

Čo by som nakoniec aj odporúčal, existujú na to jednoduché nástroje ako začleniť titulky do mkv, aj viacero jazykov tam dáš.
napr https://www.easytechguides.com/merge-subtitles-wit h-mkv.html

Titulky mám zap.K tomu Staci, kdyz se soubor jmenuje jako nazev filmu a je ve stejne slozce.Stiahnutý film má názov The Mummy-2017 je to mkv,no a ked si stiahnem tie titulky ako ich mám premenovať alebo nepremenovávať nechať tak a dať len do jedného priečinka.K tým nastaveniam titulkov sa neviem dostať, mám stiahnutý aj film s titulkami priamo vo filme v pohode ide aj s titulkami len neviem zmeniť napr.kodovanie,veľkosť písma,titulkov,kde to nájdem

Titulky mám zap.

Vlož tu obrázok toho ako máš tie titulky ZAPNUTÉ.
Pretože titulky sa nastavujú v MENU prístroja - to je pre titulky televízneho vysielania. A titulky sa zapínajú pri spustení filmu v nastaveniach "Titulky" a to je pre prehrávaný film z externého zariadenia (USB, Disk ...).
Takže sú to dve rozdielne veci.

Jak uvedeno výše, mám stoletého Samce "nesmart" a bere titule zcela beze ztráty kytičky. Nevidím důvod, proč by neměl "smart" titulky zobrazovat. Bude to v nastavení. BTW: naší nové UHD smart elgině je to ouplně jedno - zobrazí i soubor, který nemá stejné jméno jak film (najdu v navigaci). Samčí menu je ovšem jen pro silné nátury :-)

Ďakujem všetkým za rady,po dlhšom surfovaní po nete som natrafil na program mkvmerge,stiahol som si ho z stahuj.cz tam je to pod mkvtoolnix asi je v podstate to isté neviem.Ten program ak som to správne pochopil zlučuje titulky a film dokopy či také niečo,urobil som to neviem jak na niečo som tam poklikal a ide to,len sa mi zdá že film ide trocha dopredu a titulky neskor,asi sa musim naucit pracovat s týmto programom.Ps ma napadlo,možno je to somarina,ked si stiahnem titulky tak mi ich stiahne v rare The-Mummy(0000289053),tak asi aj tento subor musím premenovať a potom rozbaliť