Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč HT vytvari prave 2 virt.vlakna

proc maji procesory prave 2nasobek virtualnich jader nez fyzickych(u tech,kde ta technologie je)? Proc ne treba 3.nebo4?zkouseko se to? Nebo se ukazalo jako neefektivni(nejaky teoreticky limit zrychleni)? Nebo neekonomicke(nHT technologie vyzaduje taky nejake tranzistory navic a vyplatilo by se uz realne jadro) nebo to nikoho nenapadlo?problem HT je,ze ucinnost zalezi na algoritmu.

pretože každé reálne jadro procesora má zdvojené všetky výkonové jednotky,a ušetrí sa na napájaní reálnych jadier a odstráni sa zbytočné teplo,ktoré vytvorí jadro reálne..existovali a existujú aj šopecializované obvykle tvz.serverové procesory,ktoré majú aj viac virtuálnych a reálnych jadier v jednom procesore,ovšem cena takých riešení by bola obvykle mimo nákupných možností bežných užívatelov,takže pre bežného smrtelníka sa vyrábajú jednoduchšie,cenovo dostupnejšie bežné desktopové procesory....

Nenašel na wikipedii. Jediné, co jsem našel, že jádro má zdvojená řídíc jednotky a registry. Možná jsem to nenaznačil jasně v dotazu, když jsem se ptal, zda by to bylo nekonomické (ty tranzisotry navic jsem myslel právě ty registry a řídící jednotku, která tam musí být navíc, aby se to tvářilo, že je tam o jádro navíc). Takže otázka je, proč se nezkusily 3 nebo 4 { řídící jednotky + registry}.
Proč to potome existuje v těch "speciálních serverových "CPU", když pro smrtelníka je to drahé a radši se vyrábí víc jader? To je rozdíl, že pro smrtelníka radši jádra a pro profíka HT?

Pri mnoha cinnostech neni jadro plne vytizeno, takze pridani druhe ridici jednotky muze mit smysl, nicmene:

8C/8T ma vyssi vykon nez 4C/8T

Jinymi slovy oproti 4C/4T neprida 4C/8T o 50% vykonu vic.

Naopriklad:

http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti /44639?start=9

Cinebench R10 4C/4T 27000 bodu a 4C/8T 37000 a to je vykonejsi procesor na vyssim taktu, pri stejnem taktu by byl rozdil jeste nizsi.

Takze je zrejme, ze 4C/12T by pridalo tak malo vykonu, ze se to ekonomicky ve spotrebitelske sfere nevyplati.

Pretoze existuje absolutne minimum aplikacii, ktore je mozne paralelizovat tak, ze sa vzdy a za kazdych okolnosti pouziju vypoctove jednotky, tore su dane instrukcnou sadou a to paralelne. Na hw koncepcepcii Von-Neuman to nieje dost dobre mozne.