
proč HT vytvari prave 2 virt.vlakna
proc maji procesory prave 2nasobek virtualnich jader nez fyzickych(u tech,kde ta technologie je)? Proc ne treba 3.nebo4?zkouseko se to? Nebo se ukazalo jako neefektivni(nejaky teoreticky limit zrychleni)? Nebo neekonomicke(nHT technologie vyzaduje taky nejake tranzistory navic a vyplatilo by se uz realne jadro) nebo to nikoho nenapadlo?problem HT je,ze ucinnost zalezi na algoritmu.
Nenašel na wikipedii. Jediné, co jsem našel, že jádro má zdvojená řídíc jednotky a registry. Možná jsem to nenaznačil jasně v dotazu, když jsem se ptal, zda by to bylo nekonomické (ty tranzisotry navic jsem myslel právě ty registry a řídící jednotku, která tam musí být navíc, aby se to tvářilo, že je tam o jádro navíc). Takže otázka je, proč se nezkusily 3 nebo 4 { řídící jednotky + registry}.
Proč to potome existuje v těch "speciálních serverových "CPU", když pro smrtelníka je to drahé a radši se vyrábí víc jader? To je rozdíl, že pro smrtelníka radši jádra a pro profíka HT?
Protože ty virtuální jádra se dělí o jeden fyzický hardware. Čím víc jich bude, tím větší tlačenice na výpočetní jednotce.
Pretoze existuje absolutne minimum aplikacii, ktore je mozne paralelizovat tak, ze sa vzdy a za kazdych okolnosti pouziju vypoctove jednotky, tore su dane instrukcnou sadou a to paralelne. Na hw koncepcepcii Von-Neuman to nieje dost dobre mozne.
https://www.cnews.cz/oracle-vydal-procesory-sparc- m7-32-jader-s-taktem-413-ghz-na-20nm-procesu/
Já bych to shrnul: "ZP!" Pokud to někdo dosud nepoznal...
Nepoznal jsem snad jedině, že to nějak shrnuje problematiku... Možná by to chtělo vysvětlit bez shrnutí. Nejsme v písničce zkratky od Mládka.