Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD or Intel

Dáváte přednost AMD nebo Intelu? Kamoši mě furt přesvědčují, že Intel je prostě lepší, ale já mám radši AMD (možná proto, že mám teď AMD). Co by jste radši dali do notebooku a co do domácího PC (desktopu)?

Lepší je celkem relativní - záleží na v jaké cenové hladině;
Nejrychlejší desktop x86/x64 cpu má opravdu dneska asi Intel, samozřejmě za velký peníze.

Takže Intel je teď výkonová jednička, ale AMD má nejlepší poměr cena/výkon, to se taky podepisuje na jejich hospodářských výsledích :D. Jejich nejlepší cpu je teď cca za 5 000.

A do notebooku bych si osobně nic jiného než centrino nedal.

Pokud jde o výdrž a uživatel nepotřebuje vysoký výkon tak bych stále upřednostňoval Pentium M. Alespoň co jsem viděl referenční hodnoty, tak průměrná výdrž mezi podobnými sestavami s C2D a PM je hodina (ve prospěch PM). Kolik to může být doopravdy si netroufám odhadovat ale možná tu někdo měl možnost porovnat.

Tak zas vydrz nezavisi len od CPU, NB s P-M bude mat asi vsetko "slabsie" a teda aj menej energie zeruce, a zavisi aj od kapacity samotnej baterky. Dalej aj zavisi od toho aky presne CPU v tom je. intel robi mobilne CPU na rozne napatia existuju aj ULV (ultra low voltage) verzie beziace na nizsom napati, ktore zrejme aj menej zeru. Nestaci povedat ze "C2D". Nie je C2D ako C2D.
Vseobecne C2D by mal mat optimalnejsi pomer vykon/spotreba ako P-M, ak ale ide o absolutne minimalnu spotrebu, tak by v niektorych pripadoch bolo mozno lepsie zobrat nieco s P-M, ale uplne "najnizsi"(najpomalsi a ULV) C2D by bol mozno este setrnejsi pri rovnakom vypoct.vykone ako P-M.

Rozhodně. Jak říkám, nejvíc záleží na uživateli. Pokud mu stačí P-M tak není důvod kupovat C2D. Pokud má jen NB a pracuje s ním i doma, nebo ho používá na prezentace a provozuje v něm 3 virtuální stroje, tak rozhodně C2D.

EDIT: ULV jsem nebral v úvahu, protože tyhle procesory se nedávají do sestav, které si může dovolit každej. Na druhou stranu není problém ho na takové napětí podvoltovat. Alespoň mě běží při 600MHz na 0.7V. Nevím jestli mám štěstí, nebo je takhle schopnej pracovat jakejkoliv model...

ehm neviem co tam mas a ake napatie tam ma byt normalne, ale "není problém" by som nepisal ptz to uz nie je bezne pouzivanie ale skor bastlenie a nevies ci naozaj je tam tych 0.7V a ci CPU bezi na 100% spravne a ide aj o napatia pri vyssich frekvenciach ked CPU aj nieco robi nielen spi. Ale ok ved kazdy nech si vybere na notebook co chce, ci uz P-M, CDuo alebo C2Duo, otazka bola intel vs. amd.

Normálně má 998mV a psal jsem "není problém" protože (aspoň u P-M) se s frekvencí voltáž normálně nemění takže by tam měla být rezerva. Těch 700mV mám nastaveno jen na nejnižším násobiči a i při 30min full-load pracuje korektně.

a nevies ci naozaj je tam tych 0.7V

Nemám důvod nevěřit čidlu (voltmetru?), který ty informace poskytuje a 2-3W snížení odběru naznačuje, že si CPU opravdu vezme míň.

Ale ok ved kazdy nech si vybere na notebook co chce, ci uz P-M, CDuo alebo C2Duo, otazka bola intel vs. amd.

Tak k tématu bych jen řekl, že u běžných uživatelů se 90% (a to ještě s rezervou) času procesor fláká. Osobně hry už nehraju, filmy nestříhám, takže bych bral EESFF modely od AMD, které se mi zdají jako dobrý kompromis ceny/výkonu/spotřeby.

U kazdeho CPU s GV3 (intel sppedstepping s viac ako 2stavmi) teda aj u P-M sa voltaz s frekvenciou meni :!::!::!:
Ak sa u teba nemeni tak si si potentoval do systemu tymi vselijakymi utilitami co tam mas pozapinane. Standardne cisto nainstalovane Win to meni tak ako to je v ACPI a vyrobca NB to v ACPI urcite urobil spravne tak aby sa menila frekvecnia aj voltaz, podla specifikacie intelu pre dany CPU.

jj, a hlavně k tomu nízká spotřeba vynikajících AMD690 čipsetů. Tohle je super železo pro tichý domácí počítač.

Levnější X2 + AMD690 je top volba pro levnější PC kde není potřeba špičkový výkon (přitom bez problémů přehraje i HD video 720p). Intel jednoduše nic podobného, stejně výkonného a nehřejícího prostě nemá.

Samozřejmě, pokud chci výkon, jdu do E6600 nebo E6550 a desky s i965 či dnes už P35 (pro CPU s FSB 1333MHz). Jenže k tomu je už potřeba navíc dokoupit grafiku..

Já fandím AMD, zaplaťpámbu tady je, je to jediná konkurence Intelu a pamatuju když Intel neměl na trhu srovnatelného soupeře, ceny jeho procesorů byly opravdu, ale opravdu hnusně vysoké. Dvoujádro od AMD se mi taky líbí a prodávám ho, ani předešlé typy (vyjma prvních Duronů a Athlonů) se moc nehřály, bezproblémové železo. Co bych u AMD procesorů vyzdvihl nejvíc je ale škála MB na trhu za slušné peníze, i laciná deska má výbavu jako o dost dražší deska pro Intel. Pro běžného domácího uživatele ideální. Je mi houby platný když procesor od Intelu je o 200 K levnější, když k němu musím koupit desku o tisícovku dražší. Mohlo by mi to být jedno, zákazníku plať, ale přijde mi prostě nefér z lidí kteří tomu nerozumí vytloukat peníze za sestavu kterou nevyužijí.