Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotoelektrický jev

Tak mozno to funguje aj s niektorymi kombinaciami nejakych latok (ktore vytvaraju na spoji "barieru" pre elektrony) ale efektivita bude asi nic moc ked sa dnes na to vsade pouzivaju polovodice.
Si najdi o tom kompletne informacie, google, fotovoltaics history, napr. http://www.corrosion-doctors.org/Solar/photo-hist.h tm a potom si hladaj konkretne info o tom type fotovoltaickeho clanku z historie ktory ta zaujima. Ja to z hlavy neviem, nie som chodiaca encyklopedia :-)
P.S. einstein len popisal teoriu, ze "preco". Ak chces vediet "ako to urobit v praxi" tak musis hladat ine mena, nie einstein.

P.S.2. ked si tak zbezne pozeram historiu tak skoro vsetjko su polovodice, okrem
1839: Nineteen-year-old Edmund Becquerel, a French experimental physicist, discovered the photovoltaic effect while experimenting with an electrolytic cell made up of two metal electrodes.

- tam ale potrebujes este zrejme aj nejaky elektrolyt medzi tie kovy
a
1904: Hallwachs discovered that a combination of copper and cuprous oxide was photosensitive.

selen ma tiez tusim vlastnosti podobne polovodicom takze tie veci so selenom by som zaradil tiez pod polovodice.

este P.S.3. a pisal som ze to plati ak chces urobit normalny fotoclanok. Ak chces len nieco dokazovat (nieco bez praktickeho vyuzitia) tak si hladaj googlom stare pokusy. To je pravdepodobne to co ti pustali v TV, naco pustaju do TV nevyuzitelne nezmysly a neinformuju ze tak ako to tam maju sa to neda prakticky vyuzit, to fakt nechapem, iba zblbnu ludi ktori si potom myslia ze z alobalu urobia fotoclanok.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny