Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Má smysl vjedší paměť

Má smysl vjedší paměť nebo to bude brzdit procesor
mám
1024MB DDR434 Kingston HyperX CL2.5 kit 4x256MB
CPU AMD Athlon 64 3000+ BOX soc.939 Venice
ASUS A8V-XE LAN, VIA K8T890, PCIe, SATA, RAID
ATI Sapphire ULTIMATE HD2600XT 256MB DDR3 2xDVI

smysl má naučit se česky. Že tu ledasjaký Hotentot píše i/y obráceně, to jsem si už zvykl, ale "vjedší" zatím vede. Tímto ti uděluji putovní titul Jazykového padoucha měsíce. Gratuluji.

a k dotazu: paměť nic nebrzdí. Spíše je otázka, kam bys chtěl tu paměť strčit, když máš všechny sloty plné. Obecně vzato, tvůj počítač je už za horizontem (deska, CPU, soket) a nemá smysl jej jakkoliv rozšířovat.

Nejsem vlkodlak ale upír. Můj druch se menuje
androm. Mám pořád vjedší a vjedší. Mám i chutě na maso jako můj přítel Michal. Mám i shopnosti vidět
do budoucnosti, proměnit se, mluvit s upíri vlkodlaki a se zvířati.
Mám ještě hodně schopností ale nbudu je menovat.

zdroj:ses-upir
Tak bacha pánové na Tonyho, třeba nevíte s kým si zahráváte.

To nic není

Toš ten jesdec tam téš cosi děla ,enže to furt fúbec nic nemnéní na tém že vjedší maksimum pracé uděla zviře, coš podla mňa neni sport ///přk. fyšarské zavody -sport jak cyp lapjet na židlach a s pypacima nbo blykacyma mněřičama čekať než sa fyše nachytajú na člankofca-krúžkovca na haku , tak totomu a sportovnimu fyšařeni sa moc divým že fyšařom stači snóm metylchlast a né ynači dopynk/// Jináč fyše jim rát hlavně ty sportovni. ďArtagnan -suse je ok, enomže začínám a nemam tajm sedět furt u kompu a studovať kera pačka mačká 1*

Odkaz

Google:Nechtěli jste třeba hledat: vedení

Ja jen k upresneni: Vyraz "androm" je slovni zmetek, ktery vzesel z reckeho "Androgeos", coz byl minoisky atlet, ktereho ukladne zavrazdili jeho souperi /Athenane/ (nesnesli jeho uspechy). Po kletbe jeho otce musely Atheny kazdy rok obetovat (uz nevim kolik) atletu Minotaurovi. V tomto obdobi (nez je sezral ]:) /teda ten Minotaurus/) povstal Androgeos z mrtvych a mohl se opet ucastnit her.

Enem sem šlapnul na chodnik před domem, řyťberger jak Romanov a už sem brusyl kostrč

Zařechtal se, jak když koktavy chči na vlnity plech

Třy škopki do mě zahučely jak intersyty do tunela

Byl sem pyšny, jak bezruki na hajzlu

:)):))

Autor "fajnych dřystu" je zrejme jasny :-) Tam by me slovo "vjedší" vubec neprekvapilo ( vim, ze se jedna o nejaky hantec )
Nekdo se vyjadruje svym osobitym stylem, i kdyby to nemelo s pravopisem vubec nic spolecneho.

Jen by me zajimalo, jak by Ostravak Ostravski polozil dotaz jsem, napr. ze mu nejde monitor a vypalovacka nevypaluje?:-D

Podle mýho by se mohl zeptat Ostravak nějak takhle:

Palička něpali

Ogaři šicki, včil mám problém. Mám v komputeře paličku co pali ty střibrny placky po Jarovi Cimrmannovym (řyka se jim cede). Parurazy fungovala fajne, no včil stavkuje jak opily štajgr. Enem na ni sviti to červeny světylko tajak před dveřma bordelu, ale něpali nic, šecky cedečka z ni lezou studeny a eště to hlasi jakysi dřisty. Co včil teď s tym?

Nic mimořádného. Jeden můj klient zásadně píše na faktury/cesťáky Výdeň. Cestou tam a zpět platí míto. A naprostým vrcholem bylo, když jednou fakturoval frácení a vímněnu obalů.

K dotazu. 4*256 není moc šťastné řešení. 2*1GB by bylo asi lepší - hodně ale záleží, k čemu je PC používáno...

Neni nejak spriznen se soucasnym americkym presidentem? ]:)

edit: Je ouplne sumafu(c)k, k cemu je PC pouzivano. Plne obsazene banky mivaji tragicky dopad na stabilitu systemu. Zvysit voltaz RAM nebo srazit casovani. Nebo zahodit soucasne moduly a koupit jine (pro obsazeni pouze jedne /dual/ z bank).

Nic ti brzdit nebude z toho, cos tu napsal, spíš ať máš slušnej zdroj...

Pro ty ostatní tady: Mladí z toho maj prdel, jak něco schválně napíšou blbě a s chybama a vy tady řešíte češtinu
a mlaďasové se doma tlučou smíchy, jak to někoho rozčiluje...Docela se bavím taky... :-D:beer::-D

jj, až přijdou na pohovor do firmy. Pak se smát přestanou a naopak se začínám smát já (i když trochu smutně, protože sehnat dneska schopné mladé lidi je problém). Osobně neberu lidi, kteří neumí česky, protože je pak důvodný předpoklad, že neumí pořádně ani žádný cizí jazyk, natož obor, který vystudovali. Důvod je ten, že mateřštinu se za těch 8+ roků může naučit opravdu každý, alespoň na úrovni, která neurazí.

A i technicky orientovaný zaměstnanec čas od času komunikuje s lidmi mimo firmu. O tom, že i komunikace v rámci firmy s takovým člověkem vázne, protože se neví, co vlastně chtěl říct snad nemusím ani psát (mám jednu neblahou zkušenost s jedním člověkem, který, ač technicky zdatný, nebyl schopen elektronické komunikace právě z důvodu jazykové nevybavenosti). Zaměstnávat Hotentota se opravdu nevyplatí.

Co tvůj důchod? Ale co můj? Při tendenci od desíti k pěti jsme už dnes v záporných hodnotách a vzhledem k tomu, že ty jsi asi o 12 - 14 let starší než já a plánuješ v důchudě živořit, tož to já abych ho raději neplánoval vůbec a za poslední výplatu před penzí spáchám opravdu pompézní sebevraždu za asistence TV H@OVA.

Podle mého názoru spočívá hlavní problém v tom, že mladí lidé dneska nečtou a pokud ano, tak maximálně text na billboardech. Čtením totiž vzniká přirozený cit pro jazyk, kdy člověk pak píše více méně mechanicky a případnou chybu opraví, aniž by uvažoval nad gramatickým odůvodněním, protože jej dráždí opticky.

Na druhou stranu lze připustit, že na této situaci se svojí jazykovou úrovní podílejí nemalou měrou i dnešní média, protože kdyby výtvory současných novinářů viděl K. Čapek, tak by se z toho co? Tak by se z toho poblil.

Ano. Karel Capek by nadale odmitnul sdilet stejny casoprostor s vyse zminenymi jedinci. Kde se, kcertu, vytratil cit pro rodny jazyk? Z meho mladi nepamatuju (az na par dyslektiku) tvora, ktery by takovymto zpusobem svevolne prznil materstinu. To sel cit pro Cestinu tak brutalne dolu?

Naše učitelka na gymnáziu nás nutila číst povinnou četbu rafinovaným způsobem. Po přečtení jsme dostali test ze znalostí knihy, otázky byly mimořádně vypečené, jako například význam určitých slov z dialektu v knize obsaženém nebo různé jiné detaily. Nedalo se tudíž čtení uniknout, mohli jsme znát obsah knihy a nebylo to nic platné pokud jsme ji skutečně nepřečetli. Ze začátku mi to připadlo otravné, dnes jsem ji za to vděčný. A vlastně už tenkrát, sice jsme museli přežvýkat i spoustu nutného prorežimního odpadu, na druhou stranu třeba Čapkovy Povídky z jedné a druhé kapsy nebo Remarquovy či Steinbeckovy romány mne dostaly. Natolik zábavné, lidské a kultivované čtení že lituju každého kdo to nezkusil.

Mladí z toho maj prdel, jak něco schválně napíšou blbě a s chybama

A kde bereš tu jistotu, že to tam napíšou schválně blbě? Co když to tam píšou v domění, že je to tak správně? To pak není komedie, ale tragédie, že i Hamlet je proti nim jen tuctový pisálek a břídil.
A horší je, že z těch mladých taky budou jednou staří, to už opravdu končí veškerá legrace.

No...

Hamlet Horaciovi:

Tak lotrovstvím obklíčen se všech stran,
Dřív než jsem proslov v mozku zosnoval,
Již hru jsem započal. I sed’ jsem si,
Vymysliv nový rozkaz krásně napsal.
Jáť druhdy hezky psát za hloupé měl,
Jak naši státníci, a velmi snažil se
Ten cvik zapomenout; však nyní, brachu,
Činil mi panskou službu. Chceš i znát
Ten obsah mého psaní?