BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Zdravím, měl jsem stejný problém. (Už je vyřešen, tak ho jen popíšu.)
Mám router ZCOMAX WA-2204A POE. Do něj jsem měl připojený ethernetový kabel od poskytovatele. Z něj další kabel do PC a do notebooku i do mobilu jsem chytal signál wifi.
Vše šlo, ale změnil jsem poskytovatele. Ten přeřízl původní ethernetový kabel a napojil ho na svůj.
A najednou se router vypnul. Když jsem kabel vypojil z WAN a zapojil do LAN, šlo to.
Když jsem do WAN strčil kabel vedoucí do notebooku (i vypnutého), vypnul se taky. Ovšem, když jsem to propojil s PC, nevypnul se. Při propojení s nefungujícím notebookem se to nevypnulo. Když jsem to zkusil propojit u známého ethernetem, nevypnul se.
Chovalo se to prostě podivně.
Protože je to POE, koupil jsem POE injektor a najednou vše funguje. Sice, i když je tu POE injektor, musí být router zapojen i do sítě, ale hlavně, že mi to jde.
Takže další rada při podobném problému, kromě síťové karty, je využít POE.