Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jde nastavit video a set top box tak, aby slo nahravat na video?

Ahoj,

tak jsem se zbavil po spatnych zkusenostech UPC a presel pln ocekavani na netbox. Net je v pohode, ale mam problem s televizi a jsem v te oblasti na tom se znalostma jeste mnohem hur nez v IT. Prechazel jsem i kvuli tomu, ze netbox ma jine dokumenty nez UPC a chtel jsem si neco samozrejme nahrat a ted si muzu tak tocit klikou. Hledal jsem na netu, volal na podporu netboxu a porad nevim reseni. Vypada to, ze na netboxu ho vedi, ale nechteji rict, protoze chci odstoupit uz po prvnim dnu od smlouvy. Porad doufam, ze mam neco spatne. I kdyz ta nadeje je uz hodne malinka. Od rana nastavuju. Takze k veci. Mam set top box(STB), ktery je pres scart pripojen do videa a z videa vede scart do TV, presne podle navodu k STB. Na video nejde v zadnem pripade nahravat, pouze pokud sleduju prave spusteny program. Je to normalni? Nebo to jde nastavit tak, jak slo driv video na analogu, ze jsem si mohl nastavit co chtel, tv nemusela byt pustena a video nahravalo. Pravdepodobne to bude ten obycejny 1tunerovy STB. Potrebuju teda vedet jestli jde neco nejak nastavit aby to slo nahravat klasicky na video a nebo jestli to nepujde a nebo pokud to pujde, ale s jinym zarizenim, tak s jakym. Celkem se totiz bojim toho, ze i kdyz odstoupim, tak penize zpet nedostanu. Dopredu me tahle vec vubec nenapadla a vubec me nenapadlo, ze jak jdou vsechny technologie dopredu, tak ze nahravani ze STB je 100 let za opicema. Prepinani programu je silene pomale, proste je to cele hruza. Pak jsem se na to ptal technika, ktery vec pripojoval a kroutil se jako had, ale pravdu nerekl a tak mne to bylo podezrele a hned po jeho odchodu nekdy rano jsem se to pokousel zprovoznit a doted se to nepovedlo.
STB je Motorola VIP1510, ma jen jeden scart a ma zdirku na video kabel, ale nikde jsem se nedocetl k cemu to tam je.

Dik.

Mozes nahravat len to co mas naladene na settopboxe. Je to normalne a je to tak u kazdeho systemu ktory potrebuje extra prijmac (settopbox), ci uz to je nejaky satelitny prijmac alebo akykolvek iny specialny STB, furt by si mal stejny problem (aj napr. u bezneho satelitu).

Ked chces nahravat nieco ine ako co pozeras, tak potrebujes druhy settopbox (ak vobec umoznuju 2x STB u jedneho ucastnika) takze im tam zavolaj ze co ak by si mal doma 2TV ze jak riesit 2 TV. Namiesto druhej TV budes mat pripojene video.

P.S> pre osobnu potrebu si mozes nahravat z TV co chces, a ziaden provider ti to nemoze zakazat. Ale nesmies to verejne prevadzkovat. Akurat uz aj ked to pustis par kamaratom doma tak to uz sa da brat ako verejne prevadzkovanie, tak davaj pozor nech ta nebonznu u stbakov :-D

Jo, vim, ze musis mit 2STB nebo 1 se 2 tunerama. Problem je v tom, ze 1 z tech poskytovatelu umoznuje nahravani na jimi dodany STB, ale nikdo z jejich tech. podpory nevi (nebo to nemuzou rict), ktery z kanalu je sifrovany nebo kodovany nebo co to je.

V principu jde o to, ze ja to potrebuju z toho jejich blbyho STB dostat do PC a prehrat si to v PC kdy chci a to pry nejak jde (pokud nenarazis na sifrovany program, ale ktery to je, ze?). Takze predppokladam, ze po par dnech hledani po forech, bych to nejak udelal nebo pokud je v jejich STB klasicky HDD, tak ze bych ho nacpal do PC, ale co delat, pokud to bude sifrovany a neprehraju to? Pak su nahranej. Kopii mam, takze ze zakona to umoznili, ale nemuzu si ji prehrat v PC, coz je pro me dulezity. Video uz mam ruzne popripojovany, ale proste to na video nic nenahraje. Pry to nejde, to rikali i ruzne lidi na forech. Druha vec je, jak zkuseni byli. Na video i ted jde nahravat to, co zatim vysilaji v analogu. Jenze ty 3-4 programy o ktery mne jde, jsou jen digi.
Asi si vezmu od nich do pronajmu ten jejich smejd a zkusim ho rozmontovat a uvidim.

Nikde verejne nic nepoustim, ale chci si vyrezat reklamy a nektery casti, ktery nepotrebuju a vysledek si chci ulozit. To je vse co potrebuju a tuto zakladni vec, nejde proste jen tak udelat.

Ked si to vies nahrat v STB, a z neho prehrat na TV, tak si to vies z neho prehrat predsa kamkolvek (namiesto TV moze byt video alebo PC grabber karta alebo cokolvek a POJDE to). Ked je problem s videom tak je to len macrovision, to je taka kravina ktoru som vedel odrbat zariadenim v cene suciastok ca 100Kcs ked som mal 15rokov. P.S> PC grabber karta by nemala mat problem s macrovision (ale neskusal som)

P.S> jakym sposobom to je ulozene na disku zavisi od firmware v tom STB. Niektore to maju bezne ako subory pod linuxovym FS, niektore to maju specialne a to neprecitas.
To ten STB nema ziaden LAN konektor ani nic? Ked to ma v sebe HDD?

Este k tomu nahravaniu - ak nahodou mozes sledovat TV aj na PC (to sa ich opytaj ci sa to da nejak cez LAN s nejakym programom na PC), tak to mozes potom aj na PC nahravat (aj nieco ine ako co bezi na TV), a nepotrebujes ziadne "video". Ty este dnes pouzivas video na VHS kazety? ::)

To prave oni nevi, nebo nechteli rict.

Video potrebuju, protoze je to jedina moznost, jak si nahrat neco, kdyz nejsem doma. U sportu prekousnu to, ze si to uz neschovavam, ale u dokumetu mne vadi, ze si to nemuzu ani nahrat, protoze jsou vysilany v digi. Klidne bych si koupil HDD rekorder, ale oba provideri rekli, ze si na nej nic nenahraju, protoze to pry nejde. U jednoho musim koupit ten jejich a u druheho se nahrava k nim na server, takze k tomu stejne nemas pristup a do pc to nestahnes.

ale u dokumetu mne vadi, ze si to nemuzu ani nahrat, protoze jsou vysilany v digi

Tomu nerozumím. Jestli ta krabička má SCART výstup přes který ty "dokumenty" vysílané v digi jdou sledovat na TV, tak to musí jít i nahrát na video - maximálně by tam mohli mít ochranu Macrovision, což se dá obejít. Pokud ta krabička nemá nastavení časování, tak se nechá zapnutá na kanále, ze kterého chceš nahrávat a na videu si nastavíš čas začátku, konce a jako vstup bude AV1 ne?

Krabicka SCART ma, casovani nema. Abys na videu mohl neco nahrat, tak to taky na nem musis chytit a ja na nem programy, ktery se vysilaji v digi nechytim. Uz to chapes? Snad to nevysvetluju nejak moc blbe. Alespon moje video nenahraje to, co ti jede v tv, ale to, co si naladis za kanaly na videu.

Ano nechytis a nechytis ich nikdy. Na panvici sa neda uvarit polievka, ani trabantom neprestahujes pol tonovy nabytok. P.S. nechytis to ani zoadnym HDD rekorderom ani nicim. Ptz to sa vobec ne"chyta". To co oni robia je zrejme posielanie vyziadanych dat (kanal ktory pozeras prave) cez LAN, nic ine k tebe nejde.

Preto si musis nechat zapnuty STB na patricnom kanali. Alebo nahravat do STB, ak to umoznuje. Alebo nahravat to k nim na server a potom si to prehrat, na svoje video. Alebo do grab karty. To predsa neni problem.

Tak nějak nechápu problém. SetTopBox má přeci nějakej analogovej výstup SCART nebo komponent, při nejhorším kompozit. A každé video má nějakej analogovej vstup. Tak to propojím a nahrávám. Kvalita sice utrpí, ale fungovat to musí. Nebo opravdu něco nechápu?

Popisoval jsem to vys. Abych neco mohl na videu nahrat, tak to na nem musim prvne naladit a na videu nenaladim ani jeden z kanalu, ktery se vysilaji v digi. Bud delam neco blbe nebo je blby video, ale nejde to. Navic takhle to vhtelo uz resit vic lidi, co jsem tak zjistil po forech, ale nikdo to nevyresil. Samozrejme pokud to resili lidi jako ja, tak na moc veci asi neprijdou a je docela dobre mozny, ze pokud by se na to podival nekdo, kdo temto vecem rozumi, tak by to vyresil levou zadni.

Tak tos me ted prekvapil. Bud mam divny video nebo jsem neco delal nekolik let zbytecne. Mne video nikdy nenahravalo, pokud jsem na nem nenasel a neulozil kanaly, ktery bylo schopny najit. Kdyz navolis vstup z TV, tak se vzdycky muselo spustit manualni nebo automaticky vyhledani kanalu, uz jen proto, abys vubec vedel, kterej kanal chces nahrat. Jak chces neco nahrat, kdyz bys to nemel ulozeny treba pod cislem 1?

No, tak teď jsi zase pro změnu překvapil ty mne. Kanály a čísla patří jenom a pouze k naladění tuneru, tedy pro příjem přes antenu. To ty nechceš. Musíš navolit AV vstup, jak je to označené u tvého konkrétního videa netuším, neb neznám typ. Ale je to docela určitě v návodu. Bývá na to samostatné tlačítko na dálkovém ovládání, někdy se nat dá taky dokrokovat přepínáním kanálů směrem od vyšších čísel k nižším až pod nulu.

EDIT: kdo mluví o automatickém nahrávání? Nejdřív musí rozchodit ruční, pak se hneme dál.

Zapojíš antenu pouze a jenom do STB. Ostatní antenní kabely zahodíš.
STB zapojíš jeden SCART do TV a druhý do videa.
Na videu navolíš AV vstup, pokud ho ten STB neumí přepnout automaticky (obvykle umí).
Na TV rovněž navolíš AV vstup, pokud ho ten STB neumí přepnout automaticky(obvykle umí).

Tečka, šmytec, hotovo.

P.S. tohle je snad nakresleno v každém návodu k videu i k STB

Tak skoro 40 minut jsem to ted zkousel a nic. Nefunguje to. Tohle jsem delal uz kdysi, jak jsem si vzpomnel. Takze jsou dve moznosti. Delam to porad blbe nebo je blbost cos napsal. V navodu k videu to podle myho urcite nebude. V tu dobu snad STB ani nebyly, ale to je jedno.
Na televizi nemam nic oznaceno jako AV. Je tam EXT 1 CVBS, EXT 2 Y/C, EXT 3 CVBS, do kteryho mam zapojenej STB a pak analogovy vysilani.
Na videu mam na ovladaci pouze EXT LINK, TV ASPECT, TV/TEXT. Vyzkousel jsem vsechny ruzny kombinace prepnuti jak na videu, tak na TV a nikdy se nezobrazilo nic pres video. Vzdy jede jen to, co leze ze STB do TV. Kdyz zapnu na videu nastaveni, tak je viditelny na TV pouze v pripade, kdy je na TV zapojeno EXT3.

STB mna 2 SCARTy. Jeden oznacen jako TV a druhy VCR. Kabel do videa mam z toho konektoru VCR. Na videu jsem nasel 2 konektory SCART 1 AV (TV) a druhej 2 AV (Decoder). Kabel ze STB vede do AV1. Jediny co me ted napadlo, je nacpat to do AV2.
Tak ted kdyz jsem SCART zapojil do AV2/ DECODER na videu, tak jde nahrat to, co je na obrazovce, ale nejde se dostat do nastaveni videa. Tam se dostanu pouze kdyz zapnu SCART z STB do AV1 na videu.

AV vstupy jsou ty EXT, to je v pořádku. CVBS je kompozit, Y/C je S-video.
Teď to video - hoď sem typ, třeba někde najdu návod.
Co myslíš tím "nic se nezobrazilo přes video"?
Takhle zapojené ti musí jít na TV buďto TV přes STB nebo, když STB vypneš (musíš ho vypnout do pohotovostního režimu, jinak bude držet TV na sobě), tak bude na TV přehrávané to co pustíš na videu. Když STB zapneš a zapneš na videu nahrávání, musí se nahrávat to, na co koukáš. Jestli to je ta volba EXT LINK nevím, možná ano. (TV ASPECT je přepínání obrazu na TV do formátu 16:9).

Napiš typ TV a typ videa, večer se na to podívám. Teď jdu domů..

Tak ted jsem trosku pokrocil. Vystrachal jsem jeste 1 SCART kabel a strcil ho do videa do AV1 a z nej do TV. Ted uz se do nastaveni videa dostanu a muzu i prehrat video z kazety, úretdim zapojeno v AV2 na VCR to neslo. Uz to i nahrava, ale jen to, co je prave spusteno. Takze jsem skoro tam, kde jsem byl na zacatku.

Video je Panasonic NV-HV60.

Timto

Co myslíš tím "nic se nezobrazilo přes video"?

myslim to, ze pokud zapnu video a prepinam programy pres jeho ovladac, tak ze se na TV nemeni zadny program (u analogu to tak fungovalo), protoze ve videu neni zadny ulozen (zkousel jsem zapnout v nastaveni videa vyhledavani programu a nic to nenajde). Ja jsem prostew zvyklej, ze ve videu musis dat vyhledat programy, ulozit je a pak si muzes nahravat program ktery chces v kolik hodin chces. Tohle ted nejde.

Na videu pokud ted zapnu AV2, tak nahram to, co je prave spusteno v TV. Tim ale zase myslim, ze to jde asi signal ze STB do TV. Proste signal ze STB do videa asi nejde, proto asi nemuzu nahrat cokoli v nejakou dobu, kterou si vyberu.

Ten EXT/LINK to asi neni, protoze ten okanzite asi hleda co je zapojeno ve SCARTu AV2 na videu a ihned pak nahrava, aniz bys cokoli zapnul.

Takže:
STB propoj SCARTem do AV1 na videu.
Dalším kabelem propoj AV2 na videu a AV1 na televizi.
Pokud na TV nic nevidíš, máš na videu špatně nastavený AV2.
Takže odpoj na chvíli STB od AV1 videa, připoj tam kabel od TV a v menu videa, který bys na TV měl vidět u AV2 změn nastavení z DECODER na EXT.
Pak to vrať.
Teď už bys měl vidět na TV kanál zvolený na STB i když bude video vypnuté (stand-by) nebo v režimu časového nahrávání.
No a když chceš nastavit časové nahrávání z AV1, tak při programování buď tlačítkem Input Select (nebo kanálovým voličem CH od jedničky směrem dolů) na dálkovém ovladači nastav AV1.

Jo, ten příspěvek výš mi uniknul.
Pokud ti to takhle vyhovuje, není co řešit.
Tvoje varianta se mi nezdá v tomhle (pokud ti to tak nedělá, pak je to OK):
Situace video je vyplé, koukáš na nějaký program. Chceš si nastavit video aby něco nahrálo - tak ho zapneš, přejdeš do programování a hned vidíš menu videa na TV nebo musíš na STB něco přepínat?
V mé variantě, kdy video je průchozí nic přepínat nemusíš, prostě zapneš video a můžeš na něm rovnou nastavovat co chceš přičemž to vidíš na TV. U mýho videa třeba když přetáčím kazetu, mezitím koukám na kanál ze satelitu a k tomu mi video přidává čisílka aktuální pozice abych viděl kde su...

Jo a jak ses ptal na ten DVD recorder, tak tam je to stejný a jestli je to šifrovaný nebo ne tě nemusí zajímat, protože to co leze ze SCARTu a ty to nahráváš je už dekódovaný a převedený do analogu.
Jen to bude mít o něco horší kvalitu, protože STB to převede do analogu a DVD recordér to zase zdigitalizuje.
Bohužel záznam přímo v digitální podobě přináší samý komplikace a takhle jednoduše to udělat nejde.

Nevím jak to mají udělaný u UPC, já to zkoumal u satelitního dvoutunerovýho a vůbec se mi to nelíbilo (něco se uložilo dekódovaný, něco ne a dekódovat dodatečně to pak sice jde ale jen po určitou dobu, když to nestihneš, máš smůlu).

Buď jsem špatně formuloval, nebo jsi špatně četl. Já (pro ilustraci že i jinde to není jednoduchý) psal o satelitním příjmu a o tom, že po nějakou dobu ten uložený záznam (který se uložil zakódovaný protože karta se zrovna používala na sledování jiného kanálu) ještě jde odkódovat (než zase Skylink změní kód na kartě). Nevím jako to má tvoje UPC.

RADKU!!!

V té době tvého videa sice nebyly STB, ale byly zase např. videokamery, jiné VCR a pod. SCART je univerzální rozhraní umožňující propojit obrazový vstup a výstup všech videozařízení které jej obsahují a "přelévat" obraz a zvuk ze zařízení do zařízení. K tomu bylo toto rozhraní vyvinuto a tak také naprosto spolehlivě funguje (já třeba takto nahrávám z O2TV).

APROPOS: tvůj problém možná tkví v několika věcech:

1. SCART kabel musí být "plný", tj. musí mít všech (23?) pinů
2. je možné, že tvé video nebo STB neposkytuje plný SCART (tedy že nemá plný RGB video vstup/výstup, ale třeba jen kompozitní). V takovém případě je třeba konzultovat manuály, případně vyzkoušet redukce.

edit: už jsme ti několikrát napsali, že nic jiného, než to, co právě přijímá STB, na videu neuvidíš a ani nenahraješ. Druhá věc je následné zobrazení videonahrávky na TV - tam si musíš zajistit, aby video bylo schopno dostat signál do TV (ať už přes SCART nebo přes TV modulátor)