
Prosím o tip na nákup DVD vypalovačky - pokud možno konkrétní doporučení
Loučí se se mnou DVD mechanika (vypaluje, ale má problémy se čtením)
Prosím o tip na nákup DVD vypalovačky - pokud možno konkrétnítní model - co můžu koupit v cenové relaci cca do 1 000 Kč s DPH, hlavním kritériem je kvalita čtení a vypalování, rychlost vypalování není podstatná.
Zahlédnul jsem něco o technologií lightscribe(možná to píšu špatně - popis DVD vypaluje stejná čočka, co pálí data ???)
Nedávno jsem si koupil ASUS a ihned jsem jí musel jít reklamovat - špatně četla CD,DVD.. a to jsem si říkal, že ASUS vypalovačky by mohly být kvalitní. Moje předchozí vypalovačka byla TEAC. Měl jsem s ní dobré zkušenosti, jelikož ta přečetla snad všechno.(Když jsem jí tenkrát pořizoval, tak akorát neuměla vypalovat DVD, protože v té době to byl ještě luxus .Je to zhruba 5 let co jsem jí kupoval a pořád funguje! )

Nedávno jsem si pořídil TEAC DV-W520GS a jsem s ní nadmíru spokojen, akorát je trošku hlučnejší ve vyšších otáčkách a nemá lightscribe, ale přečte vše.
P.S. Nové technologie u vypalovaček můžou být sice zajímavé, ale pokud vypalovačka nepřečte CD,DVD tak jsou na dvě věci
Asusy jsou OEM Pioneer. Osobně je moc nemusím, jejich trvanlivost není moc velká.
Teac je už dlouhou dobu rovněž jen OEM dodavatel, většina jeho mechanik je LiteOn, zbytek jiní výrobci.
Ani jednu bych dnes nekoupil.
No ono také asi záleží na jaký kus narazíš.Takže říkáš, že radši LG?
Jak je na tom Samsung,Plextor,HP nebo SONY.? Jinak uvažuje již někdo o Bluray vypalovačce, nebo již ji někdo z Vás má?
Jestli třeba nepočkat ještě nějakej ten měsíc než ceny poklesnou a pak přejít na nová média...
Samsung vyrábí mechaniky s Toshibou - osobně mám k těmto značkám, co se týká CD/DVD silnou averzi
Plextor je už defacto OEM dodavatel, vlastní mechaniky už prakticky neprodukuje, část pro něj dělá BenQ
HP je většinou OEM BenQ nebo LiteOn
Sony je 100% OEM, většinou LiteOn
LG má několik slabostí - hlavně "divné" mazání RW médií (nepoužívám a ani nikomu nedoporučuju; nač taky, když umí DVD-RAM)
Blu-ray se rychlého zlevnění jen tak nedočká, navíc pro něj u PC není rozumné využití.
Já jsem to řešil tak, že jsem vzal prachy a naběhnul do obchodu a vzal první, co měli skladem. Tak mám nějakou LG a pokud čte a pálí, není co řešit. Vzhledem k dnešním cenám je IMHO jakákoliv diskuze na toto téma zbytečná.
Nejde vůbec o peníze, ale o data - v mém případě o fotky, takže cena vůbec nerozhoduje.Diskutuju kvůli kvalitě.Hledám vypalovačku, která vypálí dobře a čitelně DVD, které mi zase druhá mechanika bez problémů třeba za 5 let přečte.
Kromě pálení na dvd bych doporučil usb externí disk který připojíš jen pro potřebu zálohování. Ten by měl v tomto režimu pár let vydržet.
kvalitu ti hlavně zaručí kvalitní média (orignální Taiyo Yuden, CMC-Verbatim)
důležitá data zapisuju na DVD-RAM (zdaleka nejspolehlivější médium), na DVD+/-R nemají co dělat.
Pálím na Verbatimy AZO+, zatím se mi zdají být OK (i když vím, že jde občas o jiné výrobce, než originál MITSUBISHI
.Fotky opakovaně 1 x za rok, pokaždé znovu.Ale vzhledem ke kapacitě jde jen o pár DVD navíc...
Myslím, že kvalitu mi zajistí kombinace Kvalitní médium + Kvalitní mechanika
To je názor vyplývající z generačního problému. Já při svém věku a při stávající rychlosti zápisu na DVD-RAM bych se už konce takové session nemusel ani dožít...
kopíruju po malých objemech (cca 100-300MB), pak je to v pohodě..
Taky považuji DVD-RAM za vhodné médium na zálohování. Obyčejným DVD-R nevěřím, zvláště po zkušenosti, že na některých filmy vydržely sotva dva roky.
Je fajn že se zajímáš o výběr mechaniky aby dobře četla a podobně. Taky jsem rád četl srovnání a testy různých cdromek a dvdček v době cca před 8mi lety. Teac byl nejlepší
Jenže to srovnávání se řešilo v době kdy vypalovačka stála dva tisíce nebo víc. Teď když to stojí 800kč se to kupuje jak rohlíky a už snad ani žádné testy čtení/zápisu nevycházejí protože to asi moc lidí nezajímá. Myslím že i ty rozdíly mezi značkama ve čtení a zápisu už skoro nejsou.
Já ti radím vem si rohlík z pekárny LG a budeš spokojený.
Já měl dvakrát za sebou LG a během půl roku jsem dvakrát reklamoval. Ovšem, měl jsem smůlu na vadné kusy. Teď jsem koupil jakéhosi Lite-Ona a zatím rok dobrý.
LightScribe je docela fajn, ale použiju to tak 5x do roka. Vzhledem k rozdílu cen mechanik s LightScribe a bez, který je minimální, bych si další mechaniku zase koupil s LightScribem. Dodatek: nepálí čočka, pálí laser.
S tim LG nejsi sam...
Pak jsem vzal vymenou Samsunga SH-182D, dle testu je skvely pro zapis i cteni, ale u DVD-R ma divnou stopu lead-in. Opticky to ypada skutecne divne. Ze zahranicnich diskuzi to nedelalo se starym firmware, ten vsak neumi cist media Tayo Yuden...
Rada zni: nejlepsi je LG, ale musi se s ni pravidelne na reklamace. U nas to obchodnici automaticky resi reklamace vymenou. Tim ziskas i "dlouhou zaruku"
to je divné, prodal jsem a namontoval už desítky mechanik LG a zatím jedou všechny.. (i ta nejstarší 4040B)
Pod to se podepisu (zalezi pouze na mnozstvi vysmahlych medii - po jiste sume odejde kazda mechanika).
Tak když je prodáváš, proč mu doporučuješ typy, které se už nevyrábí
prodávám už výhradně SATA..
A protože se nekazí, tak o PATA jsem už rok nezavadil..
nicméně číslování LG mechanik je tak trochu o ničem, v podstatě je to stále tentýž HW, jen s mírnými modifikacemi.
to je velmi pravdepodobne... Ja se bavim o vlastnich zkusenostech, nicem jinem.
Prvni 4166(myslim) makala jak diva. Jen najednou nedokazala vysunout sachtu (a predtim divne chroupala, jako by tam neco drelo...) To chroupani provozovala i sama o sobe, kdyz tam nebylo medium a k tomu si blikala jako kdyz pali. Blokla cely komp -> tvrde resety. To delala, i v POSTu.
Pak H20L... fungovala dobre, ale po 3 mesicich prestala nacitat media CD/RW. Kolik jich ja blb vyhodil, nez jsem zjistil, ze media jsou uplne v poradku. Asi po dalsim mesici prestala cist CD uplne. DVD v pohode cetla.
Ja z vlastných skúseností doporučujem to ten "Lájt Ón" alebo "Pioníír".
dnes už ako skutočný výrobca čriev mechaník zostal v hre prakticky len LiteON,vyrába cca 90% všetkých mechaník ako OEM výrobca,zbytok vyrába Sony+Nec alias Optiark,Hitachi,ostatní ako Pioneer,Plextor,Teak,Yamaha/yamaha už dávno/ už výrobu ukončili a nadviazali OEM partnerstvo s LiteON,takže dnes už naozaj nemá zmysel rozoberať akú mechaniku,dnes sa treba skôr zamerať na cenu a možnosti mechaniky,kazovosť jednotlivých "značiek" je tiež velmi sporná,dnes v obchodoch prevláda LG,sem-tam nejaký Samsung,HP laser writer,takže aj poruchovosť je kvôli tomu na prvý pohlad vyššia napr. u LG,ale nie kvôli vysokej poruchovosti,ale kvôli tomu,že v určitom období je dostať všade a kúpi si ju velké množstvo ludí a je velký rozdiel porovnávať,keď na 1000 kusov LG ide do reklamácie 5 a z predaných piatich kusov Samsungu napr.ani jedna,bolo by velmi neobjektívne povedať,že napr. LG je šmejd len kvôli tomu,že sa náhodou tých pár ludí stretne na jednom fore
tak to bych až tak kategoricky netvrdil. Já bych to dělil alespoň na výrobce optických hlav a výrobce čipsetů. Ale je fakt, že většina už vyrábí u LiteOn. Nejsou to špatné mechaniky, ale nevydrží..
BTW, mám tu ještě staré dobré SCSI Yamaha CRW-2100.. a pálí dodnes (a že vypálily každá tisíce CD - měl jsem je v duplikátoru)..
Díky všem za cenné rady
podívej se na desku jestli nebo na internetu nebo do manualu kdesce jestli mas sata tak potom kup Samsung SH-S203