Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
A přeci jsem objevil prográmek, kterým se dá disketa defragmentovat -Defraggler www.defraggler.com.…
OtaDrak 02.06.2008 20:27
OtaDrak
ota: neznáš xcopy? nebo označení obsahu myší, nakopírování na disk a smazání diskety, šílenci mohou…
lední brtník 02.06.2008 20:48
lední brtník
ve win95 s podporou USB jsem flashdisk skutecne nezprovoznil :-D Kvuli nekolika souborum nema smysl…
gd 02.06.2008 21:00
gd
take jsem se potkal s nekolika profesionalnima osciloskopama a ... mely pouze floppy ve kterém stol…
lední brtník 02.06.2008 21:59
lední brtník
To je pravda, ale nebudes kupovat novy osciloskop jen kvuli tomu, ze na starem neni USB... Koupeny n… nový
gd 04.06.2008 10:03
gd
používáš dodnes systém který si nerozumí s usb, jen protože jsi ho kdysi koupil? člověče, já měl v d… poslední
lední brtník 04.06.2008 10:54
lední brtník

ota: neznáš xcopy?
nebo označení obsahu myší, nakopírování na disk a smazání diskety, šílenci mohou nyní použít test povrchu diskety (normální lidi použijí bezpečnou novou disketu), a nakopírování zpět?

u disket není na závadu (de)fragmentace, která nemá praktický smysl, ale omezená životnost daná zápisem dat na málo chráněné médium v otevřené=zaprášené mechanice; z toho důvodu také disketám škodí opakovaný zápis. pokud někdo pojme blbý nápad použít přímo disketu pro editaci souborů, pak díky vytváření bak či temp souborů může dočasně dojít místo na disketě - a souborový systém nebo uložení rozpracovaného souboru je ohroženo. předčasné vytačení diskety z mechaniky před dokončením zápisu je pro souborový systém na disketě smrtelné.
nic z toho defragmentace neřeší.

ještě naposledy a snad srozumitelně: neznám pitomnější médium než je disketa, zvláště ve století usb flashek.

ve win95 s podporou USB jsem flashdisk skutecne nezprovoznil :-D Kvuli nekolika souborum nema smysl vypalovat, tak disketa je celkem fajn... Pokud se tez pouzije jedna a vice zaloznicvh disket, pak je to relativne bezpecne.:puff:

Jinak nejjednodussi defragmentace je:
1) zkopirovat vse na disk
copy a:\*.* c:\pom
2) format
format a: /u
3) vizualni kontrola vypisu na pocet vadnych kB (spravne kiB)

4) if counut(kB ve vadnych sektorech)=0 then "supvsezpet" (diky sekvencnimu zapisu jsou data minimalne fragmentovana)
copy c:\pom\*.* a:
else "Pozdravuj v kremikovem nebi"

PS: take jsem se potkal s nekolika profesionalnima osciloskopama a krom (volitelneho) serioveho portu mely pouze floppy.

take jsem se potkal s nekolika profesionalnima osciloskopama a ... mely pouze floppy

ve kterém století? zkus dnes koupit údajný profesionální osciloskop s disketovou mechanikou - už dávno mají usb.

sorry, win95 nejsou argument. namáhal ses tehdy zbytečně - jak je všeobecně známo, funkční usb disk (=mass storage device) dostaneš až na win98b "second edition". stejně tak můžeš psát žes nerozchodil usb na win 3.11.

věřím že člověk může mít doma starou šunku a je zvyklý na diskety. jenže čím častěji se ta disketa používá, tím větší riziko ztráty dat na ní hrozí, proto považuju předmět dotazu za ....

To je pravda, ale nebudes kupovat novy osciloskop jen kvuli tomu, ze na starem neni USB... Koupeny na prelomu (os W2K), pouzivany dodnes.

Sorry, ja win 95 stale pouzivam, mam legalni verzi a krast 98 kvuli tomu nehodlam. Migrace na lepsi je uplne zbytecna. Pro me to tedy argument je. O nespolehlivosti vim, proto delam vice zaloh. (kupodivu diskety z 95 jeste funguji, vyrobky po roce 2002 jsem jiz temer zlikvidoval...)

PS: diskety jsou velmi nespolehlive - u nich to clovek alespon ceka, ale ani flashdisky i pevne disky nejsou stoprocentni (protoze to clovek neceka, povazuji to za vetsi hrozbu). ;-)

A smitec k tomuto tematu.

používáš dodnes systém který si nerozumí s usb, jen protože jsi ho kdysi koupil? člověče, já měl v dětství legálně koupený merkur, ale dnes už si s ním nehraju.

jinak spolehlivost flashek a hdd nepleť dohromady, jde řádově o něco jiného. flashky jsou takové lepší diskety - celkem rychlé, se spoustou místa, malé, ale podobně jako u disket záleží na chování uživatele. na zálohy jsou cd/dvd. na spolehlivou práci nebo spolehlivé zálohy v síti jsou disky - pochopitelně ne se souborovým systémem fat16/32, na kterém běží jednoúlohová parodie operačního systému win9x se špatnými nestabilními aplikacemi - za to ovšem ten disk nemůže že na něm běží takový paskvil, to si opravdu děláš srandu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru