tenhle filtr bude k ničemu protože je příliš konkrétní. Slabinu ublocku vidím v nešťastném způsobu návrhů filtrů, byť je to stále lepší než když se filtry musely zadávat ručně. Nejspíš ti to ukázalo na záložce logger různé řádky, tys něco vybral, v popupu se zobrazilo pár řádku s , kde se odmazávala url zprava.
nejspíš správně je filtr ||a.centrum.cz
Doporučuji v ublocku přejít na pokročilý režim (1. tab nastavení), kde je možnost pracovat s dynamickými filtry, které jsou odlišná od adblockových a mnohem rychlejší (i když mají také svá úskalí, která mě štvou- rozdělení na host-based a type-based nepokrývá všechny případy) - fungují totiž tak, že není nutné se ručně piplat s filtrem, ale rovnou v popupu u dané domény zašrknout zelenou/šedou/červenou a to buď vlevo globálně nebo vpravo lokálně (filtr platí pro danou doménu), nevýhoda je, že není zobrazeno vše: cookie, xhr a rámce z stejné domény a blbá práce se subdoménami.
v dynamickém filtrování stačí v popup kliknout v řádku a.centrum.cz na červený čtvereček, čím vznikne filtr
* a.centrum.cz * block
případně
www.centrum.cz a.centrum.cz * block (což odpovídá trochu té příponě $domain=centrum.cz, ale bohužel už nelze nastavit, že se má blokovat jen skript nebo iframe, musí to být *)
(význam sloupců je: 1:adresa 2: cíl-requestu 3:typ 4:pravidlo(allow,noop,block) ) Dynamické filtry vždy přepisují statické "adblockové". Tudíž allow projde i přes statické filtry-moc se nepoužívá, noop nedělá nic-používá se velmi často pro whitelistování domény, pokud nadřazený dynamický filtr např.blokuje a block způsobí blokaci a používá se také často. Je to krásně znázorněné, protože tam jsou 2 druhy sytostí, méně sytá značí, že filtr je zděděný
blokování je o tom najít vhodný filtr, který pokryje svinstvo a zároveň nerozhodí stránku.