BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
A IP adresa toho "routeru" (on ale nefunguje jako router, ale jako AP) je jaká? Protože tato IP nemůže být totožná s IP adresou brány/modemu.
Pokud tuto IP neznáš, budeš muset:
1. použít IP scanner a zjistit IP adresu "routeru", za předpokladu že někdo, kdo to nastavoval, byl dostatečně inteligentní, a nastavil IP adresu do adresního rozsahu routeru.
2. použít ARP a podle MAC adresy vytištěné na "routeru" si IP dočasně přiřadit, následně provést akci z bodu 1., tj. nastavit IP do rozsahu routeru.
3. vyresetovat "router" do defaultu, odpojit jej od sítě, nastavit IP adresu do adresního rozsahu routeru (mimo DHCP pool), vypnout DHCP server a připojit zpět - pak si můžeš wifi nastavovat dle libosti.
podle ip scaneru je adresa 192.168.1.1... Router je v tovarnim nastaveni
Pokud je opravdu v továru a dělá kolizi IP adres s routerem, je to prasárna. Buď rád, že ti (zcela náhodou) funguje internet. V takovém případě musíš toto zařízení odpojit od sítě a konfigurovat samostatně. Do sítě jej můžeš připojit až poté, co jej nastavíš dle bodu 3.