Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel měna Kč/jak odečíst hromadně 10% z ceny

Ahoj, mám ceník v Excelu, kde jsou v jednotoivých rádcích/buňkách částky. Je tam pod sebou třeba 20 cen, potřeboval bych jestli se dá hromadně zkopírovat a vložit stejný sloupec ale o 10% méně. Jedná se o to abych nemusel počítat a přepisovat každou částku zvlášť, předem díky

A to je PROBLÉM?
Vedľa bunky s pôvodnou cenou (100%) napíšeš vzorec v tvare (napr.)
=a1*0,9
a hotovo. V bunke A2 bude cena o 10% menšia. Potom ti stačí označiť tú bunku a za malý čierny štvorček stiahnuť dole, pokiaľ máš bunky s pôvodnou cenou. A všetko sa prepočíta.
Finta je v tom, že v bunke B1 bude iná cena, ale v bunke B2 už nebude
=a1*0,9
ale bude tam
=b1*0,9 atď. až po vyznačenú oblasť sa bude meniť zdrojová bunka.

Takto JEDINÝM vzorcom vypočítaš jeden výpočet a stiahnutím dole sa ostatné bunky prispôsobia a prepočítajú to.
Budeš prepisovať len JEDNU bunku - ostatné sa upravia automaticky.