
Program na tvorbu webů
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na program pro tvorbu pěkných webů. Děkuji za odpovědi.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat na program pro tvorbu pěkných webů. Děkuji za odpovědi.
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Když už se tu doporučuje Wordpress, nedá mi to abych si nepřisadil s mou oblíbenou Joomlou.
A navíc teď jdou vytvářet docela pěkné šablony online
http://www.joomlaportal.cz/clanky-a-novinky/novinky/551-vytvorte-si-joomla-sablonu-online-a-zdarma
- Joomla je samozrejme také moznost, ale jak je na tom Joomla vubec dnes, je stale aktualitou? Vahal jsem ji nabidnout, kde jsi nejsem jisty, jak se drzi dnes , jak je na tom s bezpecnostimy Updaty, kde 'TUSIM/tipuji' je WP hodne nebo o krok vepredu a to i uzivateli, komunitou.
PS : Jen se ptam, opravdu nevim, uz nejakou dobu jsem zadné info o Joomla nedostal
Netuším jak jsi na tohle přišel, to je jen doměnka? Joomla je stále aktualizovaná a co já vím, tak na ní běží spousta webů velkých společností, tohodle bych si při pravidelné aktualizaci jádra opravdu nebál. Samozřejmě, pokud je člověk neuvážlivý, nacpe do joomly spousty rozšíření které případně ještě nejsou kompatibilní nebo dejme tomu stažené kdoví odkud, tak samozřejmě, bezpečnost takového webu může být narušena. Ale to je imho obecná pravda týkající se redakčních systémů celkově, stejně tak to platí pro WP nebo Drupal.
Jo, dit ti to pisu ze nevim ze se ptam (jak je na tom Joomla dnes netusim, to samé Drupal)
PS : Samozrejme diky za info
Poznámkový blok ve Windows (notepad.exe), případně jsem používal PSpad.
Pěkný web si možná vytvoříte v jakémkoliv programu na tzv. tvorbu webů, ale bude naprosto k ničemu (graficky pěkný, ale obsahově nefunkční). Jak bylo psáno výše, je třeba jej naprogramovat - napsat tak, že budete přesně vědět, co v kódu je a co není a nebudou tam blbosti.
Možná mrkněte SEM, na začátek užitečné.
Celkom súhlas i když ne zcela, určité veci zvládajú redakčné systémy v pohode. Napr. na tvorbu blogu je to ok...
Inak rozhodne nesuhlasim s poslednou vetou, resp. odkaz kam si poslal tazatele ucit sa je k hovnu. Ako par zakladnych veci tam je, ale pre tvorbu celej komplexnej webstránky je to k nicomu a krom toho kdyz vidím že v každej druhej sekci je spomenutý netscape no brrrr.
Je to hodne neaktualizované.
Blog je něco jiného. Mám za to, že tazatel chce plnohodnotný web.
Stránka v odkazu člověka zasvětí do problematiky tak, že alespoň ví, co je to HTML kód. Neaktualizované to je, ale je tam všechno na jedné hromadě, všemožné úkony atd., takže bych je zase úplně nezatracoval.
Pre komplexnejšie stranky je to nepostačujúce, taktiež aj kvalita webstranok tvorena podla tychto "tutorialov" je nizka.
Ja radši mu odporučím sololearn a w3schools.com (síce ani tie niesu nej, ale rozhodne odost lepsi nez jpw, len je potreba angličtina)
Pre staticke weby moze pouzit napr. Jekyll alebo Hugo
PSPad.
Akykolvek textovy editor, ktory ti bude vyhovovat.
Z tych najpouzivanejsich:
Visual Studio Code
SublimeText
Atom
Bracets
PSPad
Wordpress a joomla je platforma/framework.
Nechápu proč všichni odporúčaju PSpad když to skoro nic nevie.
Vie PSpad vôbec npm, emmet, multi-cursor, splitovanie, setab, diff a pod? Jako bez potreby inštalovať desiatky doplnok...
PSPad není primárně HTML editor, je to obecný editor. Proto neumí specializované věci pro weby, ale zase umí spoustu věcí, které ti ušetří čas při běžné editaci textu.
Půl z toho, co jsi psal neumí, půl umí. A naopak nepotřebuje instalovat desítky doplňků a složitě to nastavovat jako ostatní programy.
No obecný je aj Atom alebo VS Code ale tie to umia všetko v základu. Taktiež to netreba nejak moc nastavovať... za pol minutu mam po nainštalovaní pripravené k práci. Stačí mi polminuta na nastavenie.
Inak este by ma zaujimalo ci PSpad umí auto-save a automatický refresh tabu (stranky) v prehliadači v pripade zmeny.
Umí i autosave i automatický refresh.
Autosave nastavuješ v nastaveni programu / zálohování
Automatický refres pak pro aktivní záložku v menu okno. V nastavení programu si pak můžeš nastavit periodu, pokud to chceš nějak pravidelně refreshovat.
Srovnáváš Visual Stusio Code - několik GB nebo Atom, který zabere 450 MB (složka PSpadu necelých 40MB).
VS Code má cca 230 MB.
Omlouvám se, spletl jsem to s Visual studio Community.
VS Code mi zabírá 400MB na disku. Stahoval jsem portable verzi z GitHubu.
uviedol som ho preto, ze v CZE je stale oblubeny. ale osobne ho urcite neodporucam. preto som ho aj v zozname dal ako posledny.