Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem škodí defragmentace?

Dobrý den. Mám známého koumáka který se v počítačích hrabe snad od narození a pracoval jako ajťak a nedávno jsem se od něj dozvěděl že defragmentace třeba pomoci O&O defrag spíše škodi... je tomu skutečně tak? škodí i defragmentace přes windows nástroj (podle mě tozhle zrovna ne)?

v systéme zabudovaná defragmentácia je aj tak microsoftom licensovaná na minimum osekaná defragmentácia od tvorcov O&O,ona reálne škodí,ale len v prípade,že je prevedená na disku,z ktorého je potrebné urobiť záchranu dát,vtedy vie naozaj zasadiť smrtelnú ranu potrebnému obnovovaciemu procesu,niečo obdobné spôsobí aj na ssd diskoch,kde je smrtelné pre ssd disky pravidelné niekolkonásobné prepisovanie tých istých pamäťových "buniek",tie majú len obmedzenú životnosť a obmedzený počet kompletných zápisov,tam nejaká pravidelná kompletná klasická defragmentácia skráti životnosť ssd disku na minimum..............samotná cielená defragmentácia a pravidelná defragmentácia je potrebná na diskoch napr. v pracovných staniciach,kde sa spracovavávajú pravidelne velké až gigantické bloky dát-video,profi obrázky etc,tam to presúvanie,zmeny/prepisy vytvoria na disku velmi rýchlo obrovský neporiadok,pri bežnom používaní počítača naopak ntfs,hfs,ext a podobné systémy fragmentujú na rozdiel od fat/fat32 zasa velmi pomaly,takže môže kludne nastať aj prípad,že nejaká cielená defragmentácia nieje potrebná ani za celý rok používania/už to tu bolo spomenuté/ a úplne stačí to,čo je predprogramované v systéme a robí sa bez nejakej interakcie užívatela na pozadí,ono naozaj záleží od spôsobu využívania počítača......