Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chlazení napájecí kaskády

Zdravím, chci se zeptat, chci přetaktovat procesor intel core 2 quad q9550 na desce gigabyte ep35-ds3l, která nemá chlazení napájecí kaskády. Taktoval sem ho na svojí desce asus P5K-E/WIFI-AP, která má chlazení napájecí kaskády, procesor stabilně jel na nějakých 3,71 ghz, což bylo fbs nějakých 435mhz +-, z chladičem arctic freezer 7 nějakých 65 °C v plné zátěži a proto se ptám, když chci dosáhnout stejné frekvence procesoru na desce gigabyte ep35-ds3l, jestli pomůže na tu napájecí kaskádu, nebo-li na mosfety, dát klasické malé chladiče na paměti pro vyšší stabilitu systému. DÍKY ZA ODPOVĚĎ

Jen kvůli hrám, ten procesor má teď brácha a vlastně má v pc tu gigabite desku. Je to čistě kvůli hrám, nebo spíš hlavně kvůli hře fallout 4, ono se to nezdá, ale opravdu je to hodně znát. U některých her to dost pomůže, to je jediný důvod.

• Koupit jako minimum na to muzes 'pasivni' chladice, pytlik takovych kostek stoji par korun.

*Ilustracni obrazek pasivnich, chladicich zeber. Na nekterych modelech je i pridavny ventilatorek (tusim s 3Cm) napajeny pres molex, ale pak uz to neni samozrejme pasiv ze ..
[pi_heatsink_200x151.jpg]
• S aktivnim chlazenim :
* Pouzivan byl na zakladnich deskach Gigabyte, jako na obrazku, za ucelem chlazeni NBridge
[81705-chladic-zakladni-deska-p4-png]
* Z hlavy nevim, ale davej si pozor, na maximalni hodnoty napajeni, které nemusi 'mustek(bridge)/BUS' vubec zvladnout, kde muze dojit k jeho :!: trvalému pokozeni.

[TiP] ~ :i: Podrobny navod (PDF) na Overclocking [intel core 2 quad q9550 ] krok po kroku : https://www.scan.co.uk/images/shops/intel/Intel_Q9550_Core_2_Quad_basic_overclocking_guide.pdf
* Nezapomen, ze "OC" delas jen na vlastni nebezpeci :x:.

Koupil jsem včera 2 ventilátory ARCTIC F8, jeden je dole z boku ve skříni, částečně fouká na chipset a částečně na grafickou kartu a druhý jsem dával dozadu pod zdroj na vyfukování ven ze skříně, a jinak ten chladič arctic freezer 7 je natočený tak, že od pamětí vysává teplo ven.

Sestavy máme trochu podobné. Já mám Xeon X5460+Gigabyte ep43-ds3l+rx460 taktovaný na 3,5Ghz a stejný chladič. Dá stabilně i 3.7Ghz bez zvyšování napětí, ale teploty v plné zátěži jsou už kolem 65 stupňů. Takhle jsou max 57, v klidu pak 38.
Napájecí kaskádu nemám nijak zvlášť chlazenou, jen ventilátor vpředu dole a vzadu nahoře. Všechny větráky jsou na 1000rpm, takže je to tiché a funguju zhruba 4.rokem nonstop 24/7.

Do boku skříně bych ventilátor nedával, narušíš tím průtok vzduchu. Místo, aby se dostal ven, tak tam bude cirkulovat a ohřívat ostatní komponenty. Zkus změřit teploty když to máš z boku a potom, když jej dáš dopředu. Dej vědět, jaký je rozdíl.