No ale vetsinu tech veci co jsi popsal muze uzivatel udelat jen kdy ma root.
Zalezi taky na verzi Androidu, u tech novych 7 nebo az 8, ted uplne nevim u kteryho udelali moznost, ze neco jde zakazat i bez rootu.
---
Tazatel: Ono to funguje tak, ze pri startu Androidu ale i pri ruznych udalostech se startuji ruzne aplikace, ktere se prednactou do pameti a tam drepi dokud bud nedojde pamet a Android je automaticky nevykopne nebo dokud je uzivatel nespusti.
Pritom cim vic mas pameti, tim vic aplikaci ma tendenci se ti nacpat do pameti a teda mas treba po startu volnych 300MB RAM a je jedno jestli ma telefon celkem 1GB nebo 4GB RAM.
Ono to v podstate az tak nevadi, protoze to baterku nezere, kdyz to tam drepi a mas dost pameti. Spis je to problem u telefonu, ktere maji mene RAM, protoze tam potom neustale dochazi misto a Android stare vykopava pryc, ty se tam za chvili zase serou zpatky a to uz na baterku mit vliv bude, dalsi vec, ze kdyz musi Android ty aplikace vykopavat a uvolnovat pamet, tak je tam zpozdeni a pak maji lidi pocit, ze se jim to trha.
Bez rootu s tim moc delat nejde. V podstate plati dve zakladni pravidla:
1. Neinstalovat aplikace, ktere nebudes pouzivat. To jsem delal driv treba ja, ze jsem si do mobilu nahral aplikace, ktere jsem pak treba pul roku nepouzil. Takze to jsem opustil a v telefonu mam jen ty aplikace, ktere opravdu vyuzivam.
2. Neinstalovat zkriplene aplikace, ktere zerou pamet. To je treba pohledat ruzne na forech, ktere aplikace jsou prilis zrave. Takhle z pameti vim, ze na pocitaci popularni prehravac VLC je na Androidu hroznej zrout pameti a podobne i Firefox pro Android je straslivej a prave je udelanej tak, ze se prednacita do pameti po startu systemu a pak kdykoli to je mozne. Firefox - jedna z nejhorsich aplikaci pro Android, moje zkusenost.