BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
To je zajímavý dotaz.
Já nabíjím, pokud možno, přístroje ve vypnutém stavu a přes noc, přes USB port pc.
Baterii totiž prospívá co nejmenší proud.
Proto by se tzv. rychlo-nabíjení mělo používat jen mimořádně.
Baterie v mobilu mi díky tomu vydržela i přes 3 roky.
Někdo se tomu směje, že jsem šetřílek, když se podíváme, kolik stojí nová baterie.
Nakonec, mobily jsou přece spotřební věc....
Vždy som volil nabíjačku s väčším prúdom. Tablet si nabíjací prúd riadi sám. Všetky tablety aj mobily v rodine čo mi doteraz prešli cez ruky som vyhadzoval ako vadné či "morálne zastarané" najneskôr po cca 4 až 5 rokoch používania ale vždy s dobrou baterkou. Dôležité je len nenechať batériu vybitú príliš dlho - vtedy odíde (alebo sa vážne poškodí) už po pár dňoch.