BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
- Clovece v Cr nevim (nemohu rict) , ale i v zahranici se mi prokazala aplikace Mapy.Cz kterou jsem pouzival i jako vyletnim pruvodcem.
* Takle mi to ukazovalo behem vyletu zajimavé mista behem cesty, jako zriceniny, parky , ruzné zajimavosti od ricek kasen, vyhlidek az po hostince a parkoviste, u obrazku je i kratky popisek nebo odkaz na Wikipedii kde je misto lépe posané i s historii. Po stahnuti urcité mapy sla pouzivat i Offline.
[Mapy CZ na stahnuti] : https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.seznam.mapy
* Urcite existuji lepsi, ale osobne jsem byl spokojen. Aplikace mi jela svyzne a delala presne co jsem od ni chtel, tak jako nastaveni trasy / navigace.
TiP ~
Zkus online : https://en.mapy.cz/zakladni?x=16.0484385&y=48.8609205&z=15
* Samozrejme bez vsech moznosti, ale alespon zhruba uvidis co to zobrazuje a jak to vypada (pro vice detailu musi pouzit ZOOM).
Jak psal kolega, tak aplikace Mapy od Seznamu. Vybereš místo na mapě, podržíš prst a dole z nabídky vybereš možnost Tipy na výlet. Vyjedou ti zajímavosti v blízkém i širokém okolí.
Navíc je to turistická mapa, takže kdejakej hrad, zámek, studánka, vyhlídka, skála, vodopád, jeskyně - vše tam je zaznamenáno, takže stačí projet v mapě okolí místa výskytu.
Případně jakákoli navigace, která umožňuje přidávat uživatelské POI (dnes už zřejmě všechny) a na poi.cz si najdeš ze stovek kategorií POI ty, které budeš potřebovat. Ale za mě stejně Mapy.cz.