
DVB-T2 USB tuner
Zdravím.
Jsem narazíl na netu na info, že pokud chci rozjet na mem PC s Win DVB-T2 USB tuner, musi gragicka karta podporovat HEVC.
Je to pravda?
Zdravím.
Jsem narazíl na netu na info, že pokud chci rozjet na mem PC s Win DVB-T2 USB tuner, musi gragicka karta podporovat HEVC.
Je to pravda?
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Ne,otázka kodeku je jen v tuneru. Ale pokud hodláš USB DVB-T2 si pořizovat,tak vybírej pečlivě,poněvadž 99% těch udělátek ti nepojede ani pod Kojálem ...
A proč by nejelo?Stačí to připojit na pořádnou anténu a problém nebude.Nějakou dobu jedu na-
http://www.evolveo.com/cz/sigma-t2
a nějak si stěžovat nemůžu.
Souhlas,ale bylo myšleno to spustit s dodaným "párátkem".
Asi jsem si koupil některou z toho 1% ( https://www.avermedia.com/cz/tv_more/product/tv/avermedia_td310 ) což na výběr, jaký je na trhu (zatím 99% televizních karet je na DVB-T a né DVB-T2) je docela zajímavá náhoda. V práci téměř na dohled od Žižkova šla bezvadně i na tu tyčkovou anténu, kterou normálně pohrdám, doma musím čekat, až nám to dají do antény, furt se k tomu namají a vysílač máme daleko na nějaké takové lovení z okna.
Rozhodně na seriózní příjem je lépe zapojit to do STA (nebo na pořádnou anténu), čímž ale zase vzniká problém s dlišnými potenciály, protože počítač je uzemněný, takže ještě je potřeba galvanický oddělovač, ale to už je taky dneska běžně k mání (v případě nouze se dá vyrobit, ale ta práce za ušetřených Kč150 nestojí, já jich vyrobil několik v době, kdy to nebylo v obchodech nebo to bylo za daleko vyšší ceny).
No píše to párátko antenka dodávaný a s tím souhlas,pokrytí kvalita signálu je mizerná co jsem zkoušel kde jsem byl ty antény do bytu většinou k ničemu,mám venkovní kde to už jde ale taky žádný terno,naštěstí fachá signál od UPC když máš od nich net.Jinak mám ten Avermédia co ty,celkem spokojenost ale sem tam se drbne a to menu taky žádná hitparáda.
Je to vhodné, nikoliv však nutné. Počítač má tu výhodu, že spoustu věcí dokáže suplovat software a sw kodek (stačí dekódér, ale říkejme tomu klidně kodek když víme o co jde) je pro dnešní procesory hračkou. Jsem si skoro jistý, že TV karty, které mám s jednou výjimkou (Aver 3D capture HD která v sobě hw kodeky mj. h264 obsahovala což se hodilo hlavně při nahrávání z analogového vstupu) ani hw kodek zavolat neumějí a používají buď své sw nebo systémové kodeky (které ale klidně mohou hw kodek využívat).
Tedy ani televizní karta, ani grafika (případně nějaká jiná karta) nutně nemusí hw kodek obsahovat, pokud ho obsahuje, může to být lepší (může to asi být i horší zejména pokud se v "zadrátovaném" kodeku najde chyba, sw kodek se aktualizuje jednodušejc), ale musí si ho televizní aplikace umět zavolat.
No a proto zásadně používám kvalitní soft a ne ten co bývá přiložený k tuneru.Na sat jedu dvbviewer instalovaný a na pozemní používám dvbviewer portable a ani jeden nemá problémy s AC3 fitrem nebo LAV filters a nevadí mu ani ffdshow.
Bych měl ještě jeden dotaz.
Jak je to s DVB-T2?
DVB-T mělo myslim 3 multiplexy.
Kdybych použil raspi a TVheadend server, kolik bych potřeboval těch tuneru?
DVB-T mělo multiplexů cca 13,ne-li víc. Obdobné to bude i v DVB-T2. Jsou multiplexy celoplošné a multiplexy regionální. V podstatě definitivně jasno bude v r.2019/2020. Momentálně je předčasné hledat nějaká definitivní řešení,poněvadž mnoho MUXů je přechodných a budou nahrazeny. Některé zůstanou na současných frekvencích,některé budou mít nové kmitočty.
https://www.omko.cz/prijem-digitalni-televize-dvb-t/
Jen upřesnil tvoji odpověď, nejde o reklamu.
DVB-T u nás má 5 multiplexů, proto mám v PC 5 televizních karet. V Praze jich před DVB-T2 bylo kolem 10 (teď možná ještě víc, seznam stanic má 103 položek, ale řada jich je duplicitních, kromě toho je tam souběh s DVB-T2, takže některé jsou i triplicitní a více). V Itálii jsem jich nalovil asi 7. A jinde to bude zase jiné. Nevím proč máme o tolik chudší nabídku oproti praze. Kolik bude multiplexů v novém vysílání je obestřeno tajemstvími, ale měla by jich podle všeho stačit polovina. Ale kdyby jen toto, těch tajností je daleko víc. Pak se nemůžu divit, že se správa domu pořád nemá k tomu, aby nám kanály DVB-T2 konečně dali do antény.
TV karet potřebujete tolik, kolik multiplexů budete chtít sledovat nebo nahrávat současně. Ideálně tedy nejmíň tolik, kolik je multiplexů, což poskytne naprostou volnost i v případě, že se všechny televize zblázní a současně budou vysílat něco, co stojí za shlédnutí (pravděpodobnost takové situace je sice malá, ale čas od času se to seběhne). Vše za předpokladu, že ten televizní server vystačí s jedním tunerem na multiplex (například když naladíte čt1 a čt24, které jsou ve stejném muxu, zaměstná jen jednu TV kartu a ne dvě). Ještě když jsem měl v PC jen 3 TV karty (myslím tím z pohledu softwaru, byla to jedna hybridní analogová a digitální a jedna dvojitá, která ji měla nahradit; hw to teda byly jen dvě - stará a nová), řešil jsem konflikty dost zřídka, většina stanic vysílá redundantně, takže se vždy našla nějaká repríza, jen mě štvalo, že to musím řešit, pořízením nového DVB-T2 tuneru (AVER TD 310 viz výše) jsem problém na čas vyřešil (DVB-T2 sice nemáme, ale pro příjem DVB-T se taky hodí a až to přijde, budu připraven).