Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel výpočet

Zdravím, chci se zeptat na něco ohledně Excelu s čím si nevím rady.

Mám materiál řekněme stůl a ten se skládá z 4 noh 1 desky 8 šroubů a 4 podložek. A mě zajímá jak udělat aby se mi automaticky dopočítalo když zadám že chci vyrobit 50 stolů ten materiál co je na to potřeba celkově. Nevím jakou funkci na to použít nebo jakým způsobem to udělat.

Díky za odpověď.

Někde musí být cena u jednotlivých částí
Někde musí být definováno složení stolu - které části ke stolu patří. Některé části budou patřit ke stolu i k něčemu jinému současně.
Pak pomocí funkce SVyhledat dopočítat celkové ceny

Tohle není práce pro Excel, na to přijdeš sám až po mnoha a mnoha strávených hodinách. Je to práce pro databázový software, který zaručí referenční integritu a to, že se ti to celé nerozpadne, když náhodou někde něco přepíšeš.

Mě jde jen konkrétně o toto stůl, ten se skládá z toho a toho a toho , když chci 50 stolů kolik bude potřeba těch všech částí. Neřeším ceny neřeším nic jiného pouze konkrétně toto nic složitějšího. Ale pokud to nejde vysvětlit přes diskuzi tak v pohodě budu muset na to přijít :D .