Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem internetove bankovnictvi

Ahoj,
mam telefon s rootem a xposed, a nevim jestli je bezpecne pouzivat lucky patcher s rootem, jsou ty dnesni mobilni bankovnictvi dostatecne zabezpecene nebo je treba si davat aspon trochu pozor?

Jak resis to, ze se te Google snazi pred Lucky Patcherem "ochranit"? Me teda dost stvalo, jak mi Google zacal vyblokovavat nektere funkce kvuli jeho identifikaci.

Jinak Lucky Patcher sam o sobe bude nejspis v pohode, ale s tema jednotlivyma crackama nikdy nevis.

Me na tom programu bavilo jen prekonavani ochran Googlu, kdyz program resil vse standardni cestou pres funkce Googlu. Ale nakonec uz jsem Lucky Patcher pouzival jen na jednu hru Pay-to-Win, kde byly bonusy do hry jen za penize a jinak to dohrat neslo. Takze jsem se zbavil hry i Lucky Patcheru a mam klid.

Root proste umozni Lucky Patcheru si sahnout na cokoli v telefonu, tudiz ani bankovnictvi pred potencionalnim zneuzitim nemuze byt chraneno.

Co se tyka odstranovani reklam, tak bych nerekl, ze v tom byl Lucky Patcher moc uspesnej, to bych radeji doporucil pouzivat klasiku AdAway.

Slyšel jsem, že internetové bankovnictví české spořitelny nejde ani pod linuxem. Je potom otázka, co spořitelna nabízí, že si může dovolit takové restrikce.
Fio je bez problémů, ostatně počítače, které mají k tomuto účelu na pobočkách právě linux mají (ne že by normální uživatel poznal rozdíl).

Omlouvám se za odbočení mimo téma, ale musím to sem napsat v rámci osvěty.

AirBank není "normální bankovní ústav" protože si vynucuje udělení souhlasu s použitím vašich osobních a kontaktních údajů pro marketingové účely! Bez udělení souhlasu tento vámi zmíněný "normální bankovní ústav" smlouvu neuzavře a nic nezřídí. Tolik asi k "normálnosti".

Fio banku taky nelze označit za "normální bankovní ústav", protože si při příležitosti podpisu smlouvy a otevření účtu vynucuje pořízení kopie občanského průkazu a tím vědomně porušují legislativu ČR. OP je ve vlastnictví ČR a fyzická osoba jako držitel může požadovat pouhé provedení opisu osobních a kontaktních údajů bankou. Banka stejně opis údajů provádí do systému a to ručně, pracovníkem na provozovně.

Přeji hezký den slušným lidem, kteří se nenechají protiprávně zmanipulovat.

Jaké poplatky? Mám u ČS na jedno přihlašovací jméno 2 běžné účty + spořící účet + 1 kartu ke každému běžnému účtu a neplatím nic (tedy jen cca 8,-Kč měsíčně za informační SMS). Jeden účet mám hlavní a druhý používám jen pro internetové platby (kvůli bezpečnosti).
Ty u ČS platíš nějaké poplatky? Myslím, že ne, pač tam účet nemáš, spíše jsi podlehl těm trendům prosazovat nové banky a hanit staré zavedené... ;-)

banky nabízí klientům různé typy kont, jejich podmínky se časem mění.
můžeš mít v rodině člověka s kontem zadarmo a zároveň jeho otec konkrétně v české spořitelně donedávna platil 220 kč měsíčně, absolutně nejdražší banka. a nebýt toho že je důchodce, platil by to dodnes, takto dostal slevu na 65,-
(ta spořitelna ti to sama od sebe nezmění, klidně tě to nechá platit dalších 20 let)

Presne tak, mam takhle dve kolegyne v praci, muzu do nich hucet jak chci, stejne si ucet u Ceske sporitelny nechaji a budou platit 150Kč mesicne, protoze podle nich je CS duveryhodna. Hrozny, sice jejich vec, ale zbytecne zivit banku z prumernyho platu matky samozivitelky, to fakt nechapu.

pro ty nezmanipulované jedna technická:
v tomto století měly a nejspíš ještě mají všechny banky, kabelovky, dodavatelé energií (včetně těch klasických největších) v podmínkách souhlas s použitím tvých údajů. a všechny je také předávají svým "obchodním divizím".

i když teď po přijetí gdpr změníš banku, tvoje dosavadní data už jsou pryč, i kdybys byl třeba u komerčky, přečti si 2 roky staré podmínky.
gdpr znamenalo hlavně to, že firmy si jen vyresetovaly uložený nesouhlas se zasíláním spamu podle starých podmínek = nikdo z nich od tebe nemá souhlas, spam přesto chodí vesele dál. kryjí se tím, že si pořídili výklad zákona, podle kterého ti mohou posílat obchodní nabídky.

jestli si tvoji občanku ofocují na kopírce i s tvým prstem, jak ji nepouštíš z ruky, to na výsledku nic nezmění.
zbytečně si manipulativně vybíráš ty nejmenší banky, realita je jinde.

skoro to ani nestálo za reakci, ale rovnice "slušnolid = nezmanipulovaný = naivní" nedává smysl.