Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ESP8266 webserver formulář

Zdravím
Hledám způsob jak udělat jednoduchý formulář něco jako pro vložení SSID a hesla tady jsem něco našel ale nejsem si jistý :-(

/*********
  Rui Santos
  Complete project details at https://RandomNerdTutorials.com/esp32-esp8266-input-data-html-form/

  Permission is hereby granted, free of charge, to any person obtaining a copy
  of this software and associated documentation files.

  The above copyright notice and this permission notice shall be included in all
  copies or substantial portions of the Software.
*********/

#include <Arduino.h>
#ifdef ESP32
  #include <WiFi.h>
  #include <AsyncTCP.h>
#else
  #include <ESP8266WiFi.h>
  #include <ESPAsyncTCP.h>
#endif
#include <ESPAsyncWebServer.h>

AsyncWebServer server(80);

// REPLACE WITH YOUR NETWORK CREDENTIALS
const char* ssid = "REPLACE_WITH_YOUR_SSID";
const char* password = "REPLACE_WITH_YOUR_PASSWORD";

const char* PARAM_INPUT_1 = "input1";
const char* PARAM_INPUT_2 = "input2";
const char* PARAM_INPUT_3 = "input3";

// HTML web page to handle 3 input fields (input1, input2, input3)
const char index_html[] PROGMEM = R"rawliteral(
<!DOCTYPE HTML><html><head>
  <title>ESP Input Form</title>
  <meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">
  </head><body>
  <form action="/get">
    input1: <input type="text" name="input1">
    <input type="submit" value="Submit">
  </form><br>
  <form action="/get">
    input2: <input type="text" name="input2">
    <input type="submit" value="Submit">
  </form><br>
  <form action="/get">
    input3: <input type="text" name="input3">
    <input type="submit" value="Submit">
  </form>
</body></html>)rawliteral";

void notFound(AsyncWebServerRequest *request) {
  request->send(404, "text/plain", "Not found");
}

void setup() {
  Serial.begin(115200);
  WiFi.mode(WIFI_STA);
  WiFi.begin(ssid, password);
  if (WiFi.waitForConnectResult() != WL_CONNECTED) {
    Serial.println("WiFi Failed!");
    return;
  }
  Serial.println();
  Serial.print("IP Address: ");
  Serial.println(WiFi.localIP());

  // Send web page with input fields to client
  server.on("/", HTTP_GET, [](AsyncWebServerRequest *request){
    request->send_P(200, "text/html", index_html);
  });

  // Send a GET request to <ESP_IP>/get?input1=<inputMessage>
  server.on("/get", HTTP_GET, [] (AsyncWebServerRequest *request) {
    String inputMessage;
    String inputParam;
    // GET input1 value on <ESP_IP>/get?input1=<inputMessage>
    if (request->hasParam(PARAM_INPUT_1)) {
      inputMessage = request->getParam(PARAM_INPUT_1)->value();
      inputParam = PARAM_INPUT_1;
    }
    // GET input2 value on <ESP_IP>/get?input2=<inputMessage>
    else if (request->hasParam(PARAM_INPUT_2)) {
      inputMessage = request->getParam(PARAM_INPUT_2)->value();
      inputParam = PARAM_INPUT_2;
    }
    // GET input3 value on <ESP_IP>/get?input3=<inputMessage>
    else if (request->hasParam(PARAM_INPUT_3)) {
      inputMessage = request->getParam(PARAM_INPUT_3)->value();
      inputParam = PARAM_INPUT_3;
    }
    else {
      inputMessage = "No message sent";
      inputParam = "none";
    }
    Serial.println(inputMessage);
    request->send(200, "text/html", "HTTP GET request sent to your ESP on input field ("
                                     + inputParam + ") with value: " + inputMessage +
                                     "<br><a href=\"/\">Return to Home Page</a>");
  });
  server.onNotFound(notFound);
  server.begin();
}

void loop() {

}

Ale já jsem si udělal na ESP8266 ESP-01 měření teploty čidlem DS18b20 který mě posílá teplotu po internetu ven , prozatím to mám připojeno pevně do mé domácí sítě ale já bych potřeboval aby se ti připojovalo i na druhé sítě něco jako WiFi relé chci to udělat tak abych mohl ty přihlašovací údaje vložit do formuláře . Tak proto si skoušim nebo hledám vhodný příklad. díky

Je tam přiklad kdy se zavola WiFiManager po stisknutí tlačítka.

Nebo v zakladním sample pro ESP8266 je ve void setup toto

while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {
delay(500);
Serial.print(".");

Uprav a dej mu třeba 50 pokusu a pokud se nepřipoji, zavolej WiFiManager.

Už jsem to několikrat použival a spokojený.

tak to máš textové podobě

  #include <ESP8266WiFi.h>
#include <DNSServer.h>
#include <ESP8266WebServer.h>
#include <WiFiManager.h>

void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
  Serial.begin(115200);

  WiFiManager wifiManager;
  wifiManager.startConfigPortal("ArduinoAP");

  //if you get here you have connected to the WiFi
  Serial.println("connected...");

}

void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:

}
  *******************************************************************************
 //http://www.urel.feec.vutbr.cz/MPOA/2015/esp8266-ds18b20
  #include <ESP8266WiFi.h>
  #include <OneWire.h>
  #include <DallasTemperature.h>
  #define ONE_WIRE_BUS 2
  OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);                 // Inicializace DS18B20 na pinu GPIO2
  DallasTemperature DS18B20(&oneWire);

  const char* ssid     = "";               // Nastavení připojení k síti
  const char* password = "";

  const char* host = "api.thingspeak.com";       // Informace pro připojení k thingspeak.com
  const char* APIkey   = "";

  bool scnd = false;
void setup() {
  // put your setup code here, to run once:

    Serial.begin(115200);                        // Otevření komunikace po sériové lince
    delay(10);

    Serial.println();
    Serial.print("Connecting to ");
    Serial.println(ssid);

    WiFi.begin(ssid, password);                  // Inicializace připojení k síti

    while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {      // Potvrzení připojení k síti
      delay(500);
      Serial.print(".");
    }

    Serial.println("");
    Serial.println("WiFi connected");
    Serial.println("IP address: ");
    Serial.println(WiFi.localIP());
    Serial.println();

}

void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:
   delay(30000);                                // Měření a odesílání teploty probíhá v intervalu cca 30s

    float temp;

    DS18B20.requestTemperatures();               // Získání informace o teplotě teploty
    temp = DS18B20.getTempCByIndex(0);
    Serial.print("Temperature: ");
    Serial.println(temp);

    char charVal[12];

    dtostrf(temp, 8, 2, charVal);                // Konverze vyčtené teploty do stringu
                                                 // (hodnota, počet míst, počet desetinných míst,
                                                 // umístění stringu)
  if(scnd){

    Serial.print("connecting to ");
    Serial.println(host);

    WiFiClient client;

    const int httpPort = 80;

    if (!client.connect(host, httpPort)) {
      Serial.println("connection failed");
      return;
    }

    String url = "/update?key=";                // Vytvoření URL pro odeslání informace o teplotě
    url += APIkey;
    url += "&field1=";
    url += charVal;

    Serial.print("Requesting URL: ");
    Serial.println(url);

                                                 // Odeslání požadavku na server
    client.print(String("GET ") + url + " HTTP/1.1\r\n" +
                 "Host: " + host + "\r\n" +
                 "Connection: close\r\n\r\n");
    delay(10);

    Serial.println();
    while (client.available()) {
      String line = client.readStringUntil('\r');
      Serial.print(line);                        // tisk informací přijatých ze serveru
    }

    Serial.println();
    Serial.println("connection completed");      // potvrzení ukončení odesílání
    Serial.println();
   }
   else
   {
    Serial.println("uncorrect first temperatue");
    Serial.println();                            // Ošetření nesprávnosti první změřené hodnoty po připojení
    scnd=true;                                   // k napájení
   }

díky za pomoc

Si přečti, co jsem Ti tu napsal, když jsem tu dal ten odkaz.
Takto Ti bude wifiManager najíždět při každém spouštění.
Ani sis nepřečetl, co tam píše, a plácl jsi tu první přiklad co tam je.
To delay(30000) je také pěkná prasarna a mělo by se to řešit přes millis nebo Timer.h.

Máš pravdu nečetl jsem to pozorně ty myslíš dát to do podmínky :i: .A jak ta podmínka by měla vypadat přesnou syntaxi bych prosil já totiž jsem vyrostl na pascalu a delphi toto je jazyk C nebo něco podobného .Za druhé kde ten WiFiManager ukládá proměnné SSID a PASSWORD do paměti abych je mohl pak použít ? díky

Já jsem to upravil takto označeno ************* je to dobře? zatím nevím jak předávat SSID a PASSWORD ale to zatím neřeším
GPIO0 je na ESP-01 je při programování musí být na LOW ,jak zapojit tlačítko mám tam dát jako Pull UP odpor na zem nebo na 3V3 nebo to je zapnuto tímto pinMode(TRIGGER_PIN, INPUT_PULLUP)? díky

  #include <ESP8266WebServer.h>
  #include <WiFiManager.h>
  #include <DNSServer.h>
 //http://www.urel.feec.vutbr.cz/MPOA/2015/esp8266-ds18b20
  #include <ESP8266WiFi.h>
  #include <OneWire.h>
  #include <DallasTemperature.h>
  #define ONE_WIRE_BUS 2
  OneWire oneWire(ONE_WIRE_BUS);                 // Inicializace DS18B20 na pinu GPIO2
  DallasTemperature DS18B20(&oneWire);

 *********** #define TRIGGER_PIN 0                          //GPIO0 na ESP8266 ESP-01 ***************
  const char* ssid     = "     ";               // Nastavení připojení k síti
  const char* password = "       ";

  const char* host = "api.thingspeak.com";       // Informace pro připojení k thingspeak.com
  const char* APIkey   = "";

  bool scnd = false;
void setup() {
  // put your setup code here, to run once:
 *****    pinMode(TRIGGER_PIN, INPUT_PULLUP);********
*****    if(digitalRead(TRIGGER_PIN) == LOW) {***********
*****    WiFiManager wifiManager;                 ***********
*****   wifiManager.startConfigPortal("ArduinoAP");*********

****    }***********

    Serial.begin(115200);                        // Otevření komunikace po sériové lince
    delay(10);

    Serial.println();
    Serial.print("Connecting to ");
    Serial.println(ssid);

    WiFi.begin(ssid, password);                  // Inicializace připojení k síti

    while (WiFi.status() != WL_CONNECTED) {      // Potvrzení připojení k síti
      delay(500);
      Serial.print(".");

    }

    Serial.println("");
    Serial.println("WiFi connected");
    Serial.println("IP address: ");
    Serial.println(WiFi.localIP());
    Serial.println();

}

void loop() {
  // put your main code here, to run repeatedly:
   delay(30000);                                // Měření a odesílání teploty probíhá v intervalu cca 30s

    float temp;

    DS18B20.requestTemperatures();               // Získání informace o teplotě teploty
    temp = DS18B20.getTempCByIndex(0);
    Serial.print("Temperature: ");
    Serial.println(temp);

    char charVal[12];

    dtostrf(temp, 8, 2, charVal);                // Konverze vyčtené teploty do stringu
                                                 // (hodnota, počet míst, počet desetinných míst,
                                                 // umístění stringu)
  if(scnd){

    Serial.print("connecting to ");
    Serial.println(host);

    WiFiClient client;

    const int httpPort = 80;

    if (!client.connect(host, httpPort)) {
      Serial.println("connection failed");
      return;
    }

    String url = "/update?key=";                // Vytvoření URL pro odeslání informace o teplotě
    url += APIkey;
    url += "&field1=";
    url += charVal;

    Serial.print("Requesting URL: ");
    Serial.println(url);

                                                 // Odeslání požadavku na server
    client.print(String("GET ") + url + " HTTP/1.1\r\n" +
                 "Host: " + host + "\r\n" +
                 "Connection: close\r\n\r\n");
    delay(10);

    Serial.println();
    while (client.available()) {
      String line = client.readStringUntil('\r');
      Serial.print(line);                        // tisk informací přijatých ze serveru
    }

    Serial.println();
    Serial.println("connection completed");      // potvrzení ukončení odesílání
    Serial.println();
   }
   else
   {
    Serial.println("uncorrect first temperatue");
    Serial.println();                            // Ošetření nesprávnosti první změřené hodnoty po připojení
    scnd=true;                                   // k napájení
   }