BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
větší = lepší.
u repráků mě nenapadá co si pod tím představit, je možné že i on má nějaký mezní dynamický rozsah.
pro posouzení co je dobré / slyšitelné / rušivé chce vědět co se měří, jaký je zdroj signálu: analogový / digitální, omezení nelineárním zkreslením nebo oříznutím, čím je tvořen ten tichý "konstrukční" šum ...
(ale jsem technik, mám měřicí průmyslovku a.j., nechci si tu hrát na filosofa a prodejce teplé vody - toto je jejich doména:)
edit: kolegové opět rychlejší a lepší, jdu radši na
Pomer medzi max. a min. signalom (omezenim/orezanim) napr. u digitalizacie sa vola "dynamicky rozsah"
"Odstup signal/sum" by mal byt vzdy len o sume, sum vznika na kazdom tranzistore (tusim kvoli miernemu chaotickemu pohybu elektronov).
P.S. ale ok, obe veliciny su vpodstate skoro o tom istom.
to Brtník:
U repráků si musíš předtavit, co pod tím pojmem myslí tazatel. Tedy bednička s vetavěným zesilovačem......
Díky všem za info. Na webu jsem trochu zapátral, ale vesměs se jednalo o složitá pojednání, z kterých jsem nic nepochopil. Přitom to jde evidentně vysvětlit velmi snadno.