Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Starý ntb 32 bit nebo 64 bit WIN

Dobrý den,
Mám starý noťas Asus X51l, koupil jsem do něj SSD disk a nyní budu instalovat WIN 7, vyšší WIN tam asi nedostanu. Bohužel tam více než 3 GB RAM nelze dát, proto mám otazku. Bude v tomto případě lepší Systém 32 bit nebo 64 bit. Děkuji

Dekuji, dám tam sedmičky protože je mám 32 i 64, desitky nemám, zkusil bych pak podle nějakého návodu "legálni" přechod na desitky a uvidím zda bude vše fungovat.
Tak je to jen o tom zda 32 nebo 64 a odpovědi nejsou jednoznačný tak nevím :.(

Tak je to jen o tom zda 32 nebo 64 a odpovědi nejsou jednoznačný tak nevím

x32 bit = v některých výpočtech pomalejší jak u x64bit aplikací ("u některých " datových typu, float, etc jsou až několikrát rychlejší a zpracované jak u x32, co máš u 32bit vypočítané za 23s u 64Bit programu to může být za 8s).
x32 bit = není možné nainstalovat a používat x64bit programy.
x32 bit = možnost, ze padnes na program který existuje jen v x64 bitové verzi tudíž nekompatibilní.

Někteří lidé doporučují 64bit OS jen kvůli možnosti rozšíření RAM nad 3.5 nebo 4Gb, ale jen o tom to zdaleka není.

Benchmark

Viz první řádek, příklad aplikace 64 vs 32 v syntetickem testu (sysbench), je 64bit az 12x rychlejší = zpracuje víc events za kratší dobu :
(ovšem takové vysledky nemůžeš očekávat u všeho a pro kazdy vypocet)

sysbench --num-threads=2 --test=cpu --cpu-max-prime=20000 --validate run

◙ [32bit] :

 total time:                          52.7194s
    total number of events:              10000
    per-request statistics:
         min:                                 21.38ms
         avg:                                 21.48ms
         max:                                 72.57ms

◙ [64bit] :

 total time:                          10,9020 s
    total number of events:              14713
    per-request statistics:
         min:                                 2,43ms
         avg:                                 2,73ms
         max:                                16,33ms

Je uplne jedno jestli je to stary nebo novy procesor, dual core, nebo 16 core, Atom ci mobilni ARM, bud x64 umi, nebo neumi, z ceho uvozuji, ze pravdepodobne nemas ani paru o co jde.
Ano. Test byl proveden na IntelCore (dual-core) ze stejné rodiny jako tazateluv. Navic je tam snad pro kazdého jasne napsane :
-ovšem takové vysledky nemůžeš očekávat u všeho-

Máš pravdu, neobhajuj se, at si tam naistalujou co chtěj, je to jejich počítač.
Můj poslední 32bit system byl Win XP, a ten už ani dneska neistaluju, náhradu za něj mám Ubuntu 12.04 ( třeba když potřebuju oživit - Pentium® M Processor 1.70 GHz, 1M Cache, 400 MHz FSB )

Mám notebook z roku 2008 a ešte donedávna som na ňom fungoval s Window 7 64-bit a posledné mesiace s SSD. Jednoznačne teda 64-bit. Môže sa stať, že natrafíš na program, ktorý na 32 bitov nepôjde. Je to síce skôr výnimka, ale ak ti ide o to, že na 32 bitoch pôjde Windows lepšie, tak sa mýliš.

Doplnené: Ak je tvoj procesor 64-bitový (je to každý zhruba od roku 2006), tak ho netráp 32 bitovým systémom.

S kľudom a v pohode z ISO (vyrobenej bútovacej flešky) nainštaluj OS W10x64 bit. na 3GB RAM. Použi najprv nástroj v príkazovom riadku Diskpart.exe - Clean k vyčisteniu nultého sektora pevného disku.

Desina má vymakanú správu pamäte oproti zdochnutej sedme. Ak budú k HW dostupné ovládače (aj generiká s dielne MS), nemáš problém s W10 x64 na 3GB RAM-ke. Robota na cca 50 minút z ISO, zostaň počas inštalácie káblom pripojený na net.

Desina sa dá dodatočne po nainštalovaní okresať, vyladiť.

Inovácia zo sedmy na desinu bude robiť problém, zasvinené Registre min. v počte 5-tis.neplatných, hluchých kľúčov, torzá balastu dll, sys, exe, inf, ini zo sedmy zostanú zašité, uchované v systéme po jeho "prešrotovaní" čo bude robiť večnú galibu.