Test disk je dobrý, ale to ovládání je šílené. V zásadě musí člověk tomu aspoň trochu rozumnět, jinak je bez šance. Navíc má tendenci zapisovat na původní disk, což neni úplně nejlepší nápad (dá se tím sice disk obnovit aniž by bylo potřeba extra místo, ale i totálně pohnojit).
Jinak v této situaci má velkou šanci GDB ( http://www.runtime.org/gdb.htm ), ale je otázkou, jestli tazateli stojí za to těch cca 2200 korun (je to tuším $ nebo €79) za licenci. Testdisk je zadarmo.
Osobně bych doporučoval udělat si bitovou kopii toho postiženého disku a veškeré experimenty dělat až na ní nebo na její kopii, aby bylo k čemu se vrátit (testdisk sice s kopií disku pracovat neumí (alespoň verze co jsem zkoušel což zase nějaký ten rok bude a vývoj jde kupředu), ale když se nějakým programem (používám imdisk) připojí jako disk, pak s tím nemá problém). I kdyby se na ty pokusy měl koupit další disk, myslím že to za prevenci nevratné ztráty dat stojí (bude potřeba minimálně 2x tolik místa, než je velikost toho disku, jednou tolik na tu kopii a podruhé na extrahované soubory, a když přidám kopii kopie, tak už je to trojnásobek). A ještě takový detail, je dobré mít u sebe kus papíru a postup si poznamenávat.
Ještě takové poučení pro příště, nenahraditelná data (tj. třeba právě fotky) je pro podobné případy dobré mít ve více exemplářích. Osobně kopíruju fotky na dva externí disky a před smazáním z karty vypaluju na optické médium (opět dvojmo). Než data z karty smažu, porovnám jejich shodu se všemi kopiemi. Je to hodně časově náročné, ale jak se říká, práce kvapná...