Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung vs Apple (iPhone)

Zdravím uvažuji o koupi telefonu s tím, že si vybírám mezi Samsungem a iPhonem, proto bych se vás zeptal jestli ze svých zkušeností nemáte nějaké názory na tyto značky mobilů, pro mě je to finanční otázka z hlediska pořízení telefonu.

Díky za radu.

Hele napíšu ti upřímně. Byl jsem roky uživatel iPhonu, apple watch a airpods. Všechny tyhle zařízení spolu fungují perfektně a bezkonkurenčně. Pořád mám Apple produkty rád, jen čekám, až vydají fakt nějaký přelomový iPhone, jelikož zatím dohání jen konkurenci. Co se týče iOS systému tak záleží na každém, ale mě přijde jako top. A to pozor, jsem teď už skoro rok uživatel Samsung Galaxy Note 10+, prostě jsem chtěl zkusit něco jiného a konkurenci a mohu říct, že si zatím na nic nemůžu stěžovat. Kecy o zasekaným androidu už u těhlech "flagship" mobilech neplatí, to tak možná u Xiaomi za 3k. Jinak asi vem podle toho, jaký systém ti vyhovuje víc a zda chceš mít víc zařízení (např. macbook apod)

Hele popravde, ja zadnej zarytej jabkar nejsem, ale muj iphone za mesic a kousek oslavi 3 roky a az na slabnouci baterku (ktera ovsem u iphone neni zadna hitparada ani jako nova) s nim zadny problemy nemam... zatimco kdyz jsem mela telefony s androidem (kousky zhruba kolem 5-7 tisic, kupovane v letech 2013/2015/2017) tak zhruba po tech dvou letech uz me zacinaly stvat a zacala jsem se poohlizet po novejsim a vykonnejsim... a pritom se k obojimu chovam stejne.
Ale tak co ja vim, treba se to zmenilo zrovna za ty 3 roky, co mam to jablko.

To ale iOS také! Doma mám iPad Mini 1. generace, a je to neskutečný šnek. Naproti tomu Xiaomi Redmi 2E z roku 2016 šlape dosud naprosto v pohodě. Stačilo za 20 sekund vyměnit baterku za 300 Kč a šlape jak nový, ale i předtím to bylo v pohodě, ale málo vydržel a vypínal se při delší zátěži. iPad Mini se sice nevypne a funguje tak pomalu, že bych jej nejraději hodil o zeď. Stejně tak, pokud do iOS zařízení nasypu kvantum fotek, programů a dalších blbostí, tak mě to bude limitovat mnohem více než Android zařízení, které má většinou možnost microSD a OTG.

Takže slabá baterka? U iOS drahá výměna v servisu, u Androidu stejně drahá výměna v servisu nebo levná uživatelská výměna. Malé úložiště? U iOS konečná, u Androidu často microSD nebo OTG. Možností cloudů jsou u obou systémů srovnatelné. Takže co nefunguje tak jak má? Android je v horším případě na stejné úrovni jako iOS, většinou ale na mnohem lepší!

Jo, to máš bohužel pravdu - Apple ukazuje ostatním, jak nejlépe ovečky ostříhat a zbytek výrobců to nadšeně kopíruje. Levné paměťovky nahradí předraženou vnitřní pamětí a/nebo placeným cloudem, 3.5 jack zase drahé bezdráty, teď chce zlikvidovat i nabíjecí konektor a donutit všechny přejít na bezdrátové nabíjení, atd. Neříkám, že tyto vymoženosti nejsou pohodlnější, ale klidně mohli zůstat paralelně s původním řešením, takže každý by si vybral, co mu vyhovuje. Když 1x za rok letím letadlem na dovolenou, tak nepotřebuji kvůli tomu kupovat drahé bezdráty.

Levne, problemove pametovky, ktere navic nejsou ve vychozim stavu ani sifrovane nahradit internim rychlym a sifrovanym ulozistem... ano to je spravna cesta. Nechapu jak si na nesifrovane uloziste vyjimatelne z telefonu muze nekdo ukladat soukroma data... asi mu na nich nezalezi.

Bezdraty a hlavne TWS sluchatka jsou silne navykova zalezitost, at si dratovi staromilci rikaji co chceji. Pro poslech z telefonu je to mnohem pohodlnejsi. Absence konektoru nevadi

A to same lze rict i o bezdratovem nabijeni (Qi), iPhone uz jinak nenabijim a konektor jsem od vybaleni z krabicky jeste nepouzil. Je to pohodlne a navykove, vecer odlozim telefon, hodinky, sluchatka na nabijeci podlozku/stojanek a rano sundam nabite.

Spis me zarazi to ze se Androidaci prezentuji jako ti co maji radi novinky a pokrok, ale pak ty telefony pouzivaji jako neandrtalci :-D

Soukromá data? Víš, že existuje hromada dat, která nejsou nijak extra tajná a není nutné je šifrovat? A paměťová karta je na jejích ukládání naprosto dostačující? Proč bych si ml připlácet tisíce za větší interní úložiště nebo platit za cloud a data, když často stejnou funkci zastane paměťová karta s jednorázovou investici pár stovek? Proč mít na výběr 1-2 možnosti, když mohu mít 3-4 a zvolit to, co mi nejvíce vyhovuje?

A porc ma mit k tem datum na te karte kdokoliv pristup jen tim ze ji vyjme z telefonu? At uz v pripade nestrezeneho telefonu, nebo jeho kradeze/ztraty. Ja si tedy vlastnich dat cenim.
A tu kartu muzes mit v jednu chvili v jednom zarizeni, kdezto me se to samo uploaduje na cloud (iCloud atpod.) a mam to na vsech zarizenich (tablet, pocitac, druhy telefon). A hlavne take bezpecne mimo zarizeni pro pripad uvedeny vyse. Samozrejmosti je zabezpeceni pristupu do telefonu.
A jak sis sam vsiml, Android vyrobci se konecne probrali a zacinaji problematicke SD karty opoustet ve prospech interniho uloziste.

úložiště na sd: dozvídám se tady, že nemám mít svoje mp3 na kartě, ale musím je nahrávat podle značky telefonu na různé cloudy výrobců a pak si je odtamtud stahovat za placená data.
dále mám za tato uložená data platit majiteli cloudu.
kromě toho nesmyslu - proč bych to dělal - se mě nelíbí místními applisty propagovaný postoj: kdo nemá pražský plat a iphone, je občan druhé kategorie a nemá právo dýchat.

komu záleží na šifrování soukromí, nechť jde cestou nečínských cloudů, nic proti tomu nemám.
špatně je parodie čínských fízlů. nahrazují originální androidí utility ukládáním dat do číny a od applistů tady čtu, že to je povinně správné.
jste normální?

Tak to jsi opet vedle... proc budu nekam nahravat nejakou nejake mp3, kdyz tu mam hudebni streamovaci sluzby s nepomerne sirsi nabidkou obsahu? Ano mam-li neco unikatniho, muzu si to hodit na cloudove nebo vlastni online uloziste a mit to tak dosupne kdekoliv a kdykoliv... ne jen doma na disku nebo tam kam jsem si to nezapomel nakopirovat.

Ohledne ukladani do cloudu, zde je problem jiny - vetsina lidi pod pofiderni vymluvou ze nechteji byt smirovani (ne nikoho fakt nezajimate) apod. nechavaji veskera sva data jen v zarizeni (fotky, zpravy, kontakty atd.) pak se treba telefonek rozbije (jejda upad), ztrati nebo je nekdo ukradne a razem majitel zjisti ze dulezita data jsou fuc. Tech svedomitych co si to nejakym zpusobem zalohuji je opravdu zlomek... a navic to fakt delaji jak neandrtalci, kdyz to lze mit poresene automatickou synchronizaci bez nutnosti to nejak resit.

Mobilni data - chytry telefon bez pripojeni stava se telefonem hloupym, takze pokud jej chces normalne pouzivat, mel bys mit i na adekvatni datovy balicek... behat po meste a hledat otevrene wifi site... to je zabava mozna pro mlady, kterym rodice nezaplatili rozumny tarif.

Filmečky/seriály taky budu dávat do cloudu, nebo tahat online? Neomezený datový tarify jsou u nás pořád dost drahý. Takže SD karta je na to ideální.
Právě kvůli nenažranosti našich operátorů máme datový tarify s několika pouhými jednotkami GB dat. Mobilní konektivita pak zůstane akorát na to být online - messengery, surf po netu. Kdyby nebylo firemních tarifů, tak by většina lidí nevěděla, co je to neomezený volání. A dávat přes litr měsíčně za provoz telefonu se každýmu nechce, to si raději pořídí mobil s SD kartou a tam si svoji muziku nahraje. Považ, že jsou lidi, co vydělávají okolo 15 litrů měsíčně a taky si pořídí smartphone. Nebo mají zůstat u čudlíkovýho mobilu, když nezapadnou do tvojí představy od použití smartphonu? Přesně sklouzáváš do kategorie lidí, na který jsem tady ukazoval - máš Android, seš lůzr, nemáš dost prachů na mobilní data, seš ubohá socka.

Tak někteří uživatelé iOS jsou dokonce hrdí na to, že za vše musí platit a chlubí se, že za různé předplatné programů a služeb utratí 10.000 Kč měsíčně, z toho 1/3 jenom za mobilní služby a předplatné, myšleno bez plateb za mobilní tarif! Berou to podle hesla - "Platím hodně a platím rád - Apple je můj kamarád! :-D

Kdo tohle neuznává je socka a zloděj! :x:

PS: Tipoval bych, že jsou to frikulíni v nejlepším věku, se slušným platem, v mamahotelu a bez závazků ...:-p

Jojo... 40-letej frikulin, se slusnym zamestnanim a platem, bytem v osobnim vlastnictvi v centru hlavniho mesta, s zenou a dcerou... spokojen frikuline?
A ano za digitalni sluzby z duvodu pohodli platim, stejne jako za jakekoliv jine sluzby (voda, plyn, elektrina atd.), ono popravde nevim kde berete ze obsah je zadarmo. A cas usetrenej za starani se o rodinne IT a multimedia muzu venovat prave treba rodine nebo svym konickum. Muj volny cas je mi podstatne cennejsi nez nejaka uskudlena kacka ;-)

Tak to budu muset kamaradovi traktoristovi (nebo spis farmari) z Vysociny rict ze si pri jezdeni traktorem po poli nesmi poustet pres mobilni data, telefon a BT radio videa z Youtube nebo muziku ze Spotify, ze to muzeme jen mi nabubreli Prazaci :-D

Ale to nijak nemeni to ze kazdy sveho stesti strujcem. Ja jsem pouze ukazal ze to jde i jinak nez starymi, zazitymi... nebo uz trosku prezitymi zpusoby. Me tech par korun za to pohodli a usetreny cas stoji... ;-)

Jde třeba i o to, že jsi na Apple závislý. V okamžiku, kdy Apple usoudí, že tvoje názory se rozchází s názory Apple, suše ti oznámí, že jsi porušil nějaký odstavec a že ti ukončuje členství v Apple klubu. Pak budeš mít doma cihličku.
To samé se děje s nepohodlnými aplikacemi - Apple stáhne aplikaci ze store a odinstaluje ji všem z telefonů.

Máš pravdu v tom, že když máš vše od Apple, tak to spolu pěkně spolupracuje, ale na druhou stranu jsi pak úplně závislý na jedné firmě a jejich rozmarech, která má pod plnou kontrolou tvoje zařízení a může si s nimi dělat co chce. To je to "něco za něco". Platíš za pohodlí na úkor svobody.

Filmecky/serialy uz v cloudu jsou - Netfilx, HBO Go apod. nebo pokud nevyhovuje tak vlastni reseni v podobe sitoveho uloziste na kterem pobezi nejaky mediaserver - Plex, Emby, Jellyfin. A a odtud si to nasledne muzes streamovat, nebo pripadne synchronizovat pro offline sledovani do zarizeni dle potreby. A hudba taktez - Spotify, Tidal, Apple Music atd.
Neomezeny datovy tarif je 1000-1200Kc cenikova cena, ale takto to kupuje jen ten kdo si neumi cenu vyjednat.
Vetsina toto nerada slysi, ale kazdy sveho stesti strujcem, a jestli vydelava 15k a nestaci to, tak je na case se asi zamyslet. Ale ne nad tim kde usporit (i kduz to muze taky, casto to pada na uzitecne veci jako chlast a cigara atd.)ale jak se mit lip. Penize vydelavam proto abych si udelal zivot pohodlnejsi a nemusel restit treba takove blbiny jako hledat volnou wifi nebo co si kde upiratim a zkopiruju na kartu... napriklad, ot je asi to co me pali nejmin ;-)

Tak to jsi opet vedle

spíš ty si sedíš na vedení. koncept apple chápu, mě nevyhovuje, to je celé.
přijdeš tu jako občan 1.kategorie co dělá v servisu apple za jejich plat, účtuje zákazníkům apple ceny, ale ani ty nechceš platit české ceny za data. tuto pražskou ojebávací schizofrenii nemusím, ale to je tvoje věc.

jenže ty tu úplně stejný postup cpeš i pro androidy v rukách čínských šmejdů. že si mám svou sd kartu odložit na cloudy různých číňanů, podle toho jak budu měnit telefony, a ještě jim za to platit.
co vyhovuje jako řešení u tebe, že povinně musí být nejlepší pro všechny, ať už je realizátorem kdokoliv, no to je dobrá slepota.
právě na tuto kategorii radilů z prahy směřoval můj dotaz: jste normální?

Jasne ale to je letitej hardware, iPad mini je 2012... A tu pohadku o Redmi 2E v "pohode" beru s rezervou, to nebylo nejspis v pohode ani v dobe prodeje. A to je to o cem se tu bavime, poddimenzovany hardware uz v dobe uvedeni na trh... sice to nejde pohodlne pouzivat, ale je to levny. No to neni pristup ktery bych vyznaval.

microSD - je takova mala pomala a problemova mrcha, internimu, podstatne rychlejsimu ulozisti muze opravdu konkurovat jen kapacitou, pokud potrebujes pulku internetu offline. No ja na to sel jinak, mam opravdu velke domaci uloziste a cloudove sluzby a diky tomu to mam dostupne odkudkoliv a kdykoliv aniz bych to musel castokrat bezucelne skladovat v telefonu.

OTG - no uzividim jak jako blazen pripojuju externi pametove medium k mobilu. Plati co jsem napsal vyse - mam vse na domacim ulozisti a dostupne odkudkoliv s takovou kapacitou kterou jeste hodne dlouho nebude mit zadna flash pamet nebo jeden externi disk.
Proto ty kteri nechteji spravovat vlastni reseni jsou tu ruzne cloudova uloziste...

A nechces zavest cenove stropu na vymenu baterky? Proste to stoji kolik to stoji. Uzivatelsky menitelnych baterii v telefonech uz tolik neni a ne kazdy je tak schopny aby si vymenu provedl sam, jen proto aby usertril par drobnych. Ale nastinuje to dalsi charakteristickou vlastnost Android telefonu, urceni pro cenove senzitivnejsi jedince.

OTG - no uzividim jak jako blazen pripojuju externi pametove medium k mobilu. Plati co jsem napsal vyse - mam vse na domacim ulozisti a dostupne odkudkoliv s takovou kapacitou kterou jeste hodne dlouho nebude mit zadna flash pamet nebo jeden externi disk.
Proto ty kteri nechteji spravovat vlastni reseni jsou tu ruzne cloudova uloziste...

Takže srovnáváš flešku za pár šupů a trvale placený cloud nebo drahý NAS, u kterých když nejsi na Internetu, nebo jej máš omezený, tak si ani ..... ? Já teda preferuji i flešku i cloud i NAS! Čím víc možností mám, tím spíše si v kritické situaci poradím. A to je právě ten největší rozdíl mezi iOS a Android - u Androidu lze stále najít nějaké řešení situace, u iOS pokud danou možnost nemysleli vývojáři nebo nemáš X dalších drahých přístrojů od Apple, tak je konečná. Na Mobilmánii jsem dokonce viděl, jak někomu, kdo měl problém s hodinkami Garmin na iPhonu, doporučovali, ať Garminy používá jenom na sport a na běžné nošení si koupí ještě Apple Watch. :-D

Po tobe chtel nekdo u Apple kdyz jsi pouzival Iphone platit za pouzivani Cloudu ?

Já teda preferuji i flešku i cloud i NAS! Čím víc možností mám, tím spíše si v kritické situaci poradím.

Skoda ze nepadlo slovo o Malware stacili by jen hrozby od pocatku roku, nerikam ze se zastavam applu, ale jeste se mi nestalo ze bych z officialniho obchodu natahal do iPadu Malware jako u GooglePlay :)

Ano, pokud to budu srovnávat se současnými cenově dostupnými microSD kartami o velikosti 32-256GB, tak iCloud o podobné velikosti vyjde na 25-79 Kč/MĚSÍČNĚ: https://support.apple.com/cs-cz/HT201238! Bezplatných 5GB je fakt jenom základní věci a na současné kvanta dat nepostačuje a už vůbec se nemůže srovnávat s cenami a velikostmi microSD, nemluvě o FUPech mobilního Internetu, kde 1-5 GB je většinou běžné maximum.

PS: Malware jsem na Androidu ještě nikdy neměl, takže to nemohu porovnávat, ale při rozumném používání bych to moc jako hrozbu neviděl.

Pokud jsi na tom spatne ze je 25/79Kc nebo nedejboze 249Kc za mesic problem tak chapu, smrdlej si to slozite a nepohodlne na Androidu. To same, chci pouzivat smartphone, musim mit na rozumny datovy balicek.
Predstava ze v ramci cele rodiny resim porad nejake pretahovani a zalohovani dat pripojenim kabelu a manualnim kopirovanim dat me fakt nenaplnuje... takhle mam za par korun mesicne usetreno hodne prace... ale chapu, nekteri si sveho volneho casu nevazi ;-)

Ano to muze byt jiste riziko, nic neni 100% neprustrelne, ale zatim zdatne odolava, vesina "ukradenych" dat byla hlouposti uzivatele a ignoraci zakladnich bezpecnostnich doporuceni. Kazdopadne to pohodli, kdy to funguje bez nutnosti jakehokoliv meho zasahu mi za to riziko i nejake ty drobne za prostor proste stoji...

A pri hledani nemravnych fotek preju hooooooodne stesti :-D

No nevím, zas tak drobné to nejsou. Pokud uvažuju kapacitu porovnatelnou s rozumnou paměťovou kartou, tak cloud stojí koukám 79 měsíčně za 200 GB + adekvátně větší datový balíček, abych zajistil možnost přístupu odkudkoli a nemusel řešit, jestli mi to sebralo 100 nebo 200 MB. To je měsíčně třeba 100 za tarif navrch, 79 Apple, dohromady měsíčně 179, ročně přes 2000.

Rozumně rychlá microSD karta jde sehnat za 700, nemusím ji platit co měsíc, abych nepřišel o data, nemusím se o ni starat, stačí mi menší datový balíček. U telefonu za 25, který co rok vyměníš ze ztrátou třetiny hodnoty, jsou asi 2000 zanedbatelné, ale pro většinu uživatelů s telefony mezi 3 a 8 000 je to dost výrazné navýšení nákladů.

Pro rozumny provoz chytreho telefonu stejne datovy tarif potrebujes, pokud chces telefon pouzivat a ne porad resit ktera aplikace kolik vycerpala a kde je nejblizsi volna wifi.
U SD kart se starat musis aby jsi o data neprisel, az bez varovani odejde nebo zacne vykazovat chyby. A nejsem naivni, uzivatelu kteri si pravidelne ta data nejak zalohuji, moc neni, vetsina je taha jen a pouze v telefonu... a kdyz nastane problem s kartou, nebo telefonem jako takovym tak se strasne divi. A kdyz uz to delaji, tak nemluvim o case ktery "zabiji"... pripojit, prekopirovat/synchronizovat atd. To same v pripade obstaravani si medii z pir...alternativnich zdroju. Ano lze si to vlastnimi silami zautomatizovat, ale to se opet bavime o minorite. Ale chapu, nekteri si proste sveho volneho casu nevazi, pro me je cenejsi nez par korun mesicne za to, ze to nemusmim u sebe a rodinnych prislusniku resit...

Tady je to furt iOS versus Android...

Já byl nadmíru spokojený se Symbianem, nicméně pár měsíců poté, co jsem si pořídil konečně pořádný Symbian telefon, tak s tím seknuli.
Následně jsem přešel na WindowsPhone, taky ohromná spokojenost... a pár měsíců poté to Microsoft taky dropnul.

Teď mám Android, těšte se :D
V práci používám intenzivně iOS - taky fajn.

Co mi akorát pije krev, jsou různé Androidí patlanice typu MIUI, které se zoufale snaží na Android nacpat iOS filozofii ale končí to nepřehlednou polofunkční změtí.

S tim souhlas... ten zmatek v Androidu a absence nejake jednote koncepce...

Jinak jsem si prosel taky vice mobilnich OS, od Windows Mobile, nasledne Android (nekdy od verze 1.6), nasledne jsem se vratil k Windows Phone 8 a 10, ktere se mi hodne liibily a mrzi me jak to cele dopadlo... Az jsem nakonec skoncil u iOS, respektive Apple platformy - tech zarizeni mame uz docela dost a neresit bezne provozni prkotiny mi vyhovuje...

Symbian jsem taky dlouho používal, ve své době nabízel dost možností. Měl nevýhodu - vyžadoval podepsané aplikace, aplikace zdarma moc nebyly. Co jsem četl, tak programovat pro Symbian bylo obtíženější, než pro Android, takže komplikace pro vývojáře. A dotykový rozhraní se jim moc nepovedlo. Dneska jsem shodou náhod vytáhnul Nokii 500, jeden z posledních dotykových Symbianů. Chceme to dát synkovi do školy, na příjem hovorů. Když to rozfláká, nebo ztratí, nebude to vadit.