Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samsung vs Apple (iPhone)

Zdravím uvažuji o koupi telefonu s tím, že si vybírám mezi Samsungem a iPhonem, proto bych se vás zeptal jestli ze svých zkušeností nemáte nějaké názory na tyto značky mobilů, pro mě je to finanční otázka z hlediska pořízení telefonu.

Díky za radu.

Hele napíšu ti upřímně. Byl jsem roky uživatel iPhonu, apple watch a airpods. Všechny tyhle zařízení spolu fungují perfektně a bezkonkurenčně. Pořád mám Apple produkty rád, jen čekám, až vydají fakt nějaký přelomový iPhone, jelikož zatím dohání jen konkurenci. Co se týče iOS systému tak záleží na každém, ale mě přijde jako top. A to pozor, jsem teď už skoro rok uživatel Samsung Galaxy Note 10+, prostě jsem chtěl zkusit něco jiného a konkurenci a mohu říct, že si zatím na nic nemůžu stěžovat. Kecy o zasekaným androidu už u těhlech "flagship" mobilech neplatí, to tak možná u Xiaomi za 3k. Jinak asi vem podle toho, jaký systém ti vyhovuje víc a zda chceš mít víc zařízení (např. macbook apod)

Hele popravde, ja zadnej zarytej jabkar nejsem, ale muj iphone za mesic a kousek oslavi 3 roky a az na slabnouci baterku (ktera ovsem u iphone neni zadna hitparada ani jako nova) s nim zadny problemy nemam... zatimco kdyz jsem mela telefony s androidem (kousky zhruba kolem 5-7 tisic, kupovane v letech 2013/2015/2017) tak zhruba po tech dvou letech uz me zacinaly stvat a zacala jsem se poohlizet po novejsim a vykonnejsim... a pritom se k obojimu chovam stejne.
Ale tak co ja vim, treba se to zmenilo zrovna za ty 3 roky, co mam to jablko.

To ale iOS také! Doma mám iPad Mini 1. generace, a je to neskutečný šnek. Naproti tomu Xiaomi Redmi 2E z roku 2016 šlape dosud naprosto v pohodě. Stačilo za 20 sekund vyměnit baterku za 300 Kč a šlape jak nový, ale i předtím to bylo v pohodě, ale málo vydržel a vypínal se při delší zátěži. iPad Mini se sice nevypne a funguje tak pomalu, že bych jej nejraději hodil o zeď. Stejně tak, pokud do iOS zařízení nasypu kvantum fotek, programů a dalších blbostí, tak mě to bude limitovat mnohem více než Android zařízení, které má většinou možnost microSD a OTG.

Takže slabá baterka? U iOS drahá výměna v servisu, u Androidu stejně drahá výměna v servisu nebo levná uživatelská výměna. Malé úložiště? U iOS konečná, u Androidu často microSD nebo OTG. Možností cloudů jsou u obou systémů srovnatelné. Takže co nefunguje tak jak má? Android je v horším případě na stejné úrovni jako iOS, většinou ale na mnohem lepší!

Jo, to máš bohužel pravdu - Apple ukazuje ostatním, jak nejlépe ovečky ostříhat a zbytek výrobců to nadšeně kopíruje. Levné paměťovky nahradí předraženou vnitřní pamětí a/nebo placeným cloudem, 3.5 jack zase drahé bezdráty, teď chce zlikvidovat i nabíjecí konektor a donutit všechny přejít na bezdrátové nabíjení, atd. Neříkám, že tyto vymoženosti nejsou pohodlnější, ale klidně mohli zůstat paralelně s původním řešením, takže každý by si vybral, co mu vyhovuje. Když 1x za rok letím letadlem na dovolenou, tak nepotřebuji kvůli tomu kupovat drahé bezdráty.

Každy vyrobca má možnosť sa rozhodnúť sám. Ano o tom bezdrátovom nabíjaní som počul a takisto dom počul že onedlho budu telefóny ktoré nebudú obsahovať žiaden vstpup. Čo znamená že nebude žiadny lighting konektor žiadny usb c a žiadny 3,5mm jack... kto vie ako to cele bude. Ale je aj možne že na to od ľudí príde veľka kritika a nakoniec to zrušia

Levne, problemove pametovky, ktere navic nejsou ve vychozim stavu ani sifrovane nahradit internim rychlym a sifrovanym ulozistem... ano to je spravna cesta. Nechapu jak si na nesifrovane uloziste vyjimatelne z telefonu muze nekdo ukladat soukroma data... asi mu na nich nezalezi.

Bezdraty a hlavne TWS sluchatka jsou silne navykova zalezitost, at si dratovi staromilci rikaji co chceji. Pro poslech z telefonu je to mnohem pohodlnejsi. Absence konektoru nevadi

A to same lze rict i o bezdratovem nabijeni (Qi), iPhone uz jinak nenabijim a konektor jsem od vybaleni z krabicky jeste nepouzil. Je to pohodlne a navykove, vecer odlozim telefon, hodinky, sluchatka na nabijeci podlozku/stojanek a rano sundam nabite.

Spis me zarazi to ze se Androidaci prezentuji jako ti co maji radi novinky a pokrok, ale pak ty telefony pouzivaji jako neandrtalci :-D

Soukromá data? Víš, že existuje hromada dat, která nejsou nijak extra tajná a není nutné je šifrovat? A paměťová karta je na jejích ukládání naprosto dostačující? Proč bych si ml připlácet tisíce za větší interní úložiště nebo platit za cloud a data, když často stejnou funkci zastane paměťová karta s jednorázovou investici pár stovek? Proč mít na výběr 1-2 možnosti, když mohu mít 3-4 a zvolit to, co mi nejvíce vyhovuje?

A porc ma mit k tem datum na te karte kdokoliv pristup jen tim ze ji vyjme z telefonu? At uz v pripade nestrezeneho telefonu, nebo jeho kradeze/ztraty. Ja si tedy vlastnich dat cenim.
A tu kartu muzes mit v jednu chvili v jednom zarizeni, kdezto me se to samo uploaduje na cloud (iCloud atpod.) a mam to na vsech zarizenich (tablet, pocitac, druhy telefon). A hlavne take bezpecne mimo zarizeni pro pripad uvedeny vyse. Samozrejmosti je zabezpeceni pristupu do telefonu.
A jak sis sam vsiml, Android vyrobci se konecne probrali a zacinaji problematicke SD karty opoustet ve prospech interniho uloziste.

Takže Applu budu důvěřovat více, než sám sobě? Já svá data na kartě neohlídám, ale Applu je klidně svěřím? Kolik již bylo úniků informací z různých cloudů? A něž mít 4-5 způsobů přenosu informací a to jak online, tak offline, tak si to raději dobrovolně omezím jenom na 1-2 způsoby, a to výhradně online? Jakou to má logiku? :?:

Kolik již bylo úniků informací z různých cloudů?

Kolik ? :)
Nepocitaje ty casto uvadene pripady (ted si nevzpominam na jmeno toho herce), kde slo ale o odcizeni fotografii (jednim novinarem) z cloudu pomoci hesla ktery byl odcizen z PC poskozeneho. Nevim o tom, ze by nekdo prolomil vylozene iCloud a neco si odnesl.

Proste ti iPhone nevyhovuje nic vic, neni duvod to takle resit. Podle toho co pises chces mit spis z telefonu pocitac a nosit data sebou.
Z casti diky stream sluzbam nekteri uzivatele opustili od doplaceni za telefon s velkym ulozistem a nepotrebuji extra Gb navic, protoze si vse pousti online. Krome toho pripojit k internetu se da dnes skoro vsude.

Třeba https://www.lidovky.cz/byznys/media/hacker-zverejnil-citlive-fotky-celebrit-z-cloudu-apple-mlci.A140901_203620_ln-media_sk?

Mě vadí jenom to, jak majitelé iPhonu horlivě přesvědčují ostatní, že nevýhody jsou vlastně výhody, a to co iPhone/iOS postrádá, je vlastně výhoda. Každý systém má jak výhody, tak nevýhody, přičemž často je nevýhoda pro jednoho, výhodou pro druhého, tak proč z iPhone/iOS dělat jediný a absolutně ideální systém, aneb všichni jsou blbí, jenom Apple je letadlo.

Mě se třeba líbí velikost iPhone SE 2016 nebo iPhone 12 Mini, dokonce i design mi vyhovuje, a i pár jiných features se mi libí, třeba dlouhá podpora a jednoduchý přenos do nového iOS zařízení, ale některé nedostatky zase nepřekousnu, tak ať mě nikdo nepřesvědčuje, jak je to geniální systém, který zvládá všechno potřebné a prostě jenom někteří jej neumí používat.

Ono, vsechny telefony dneska stejne stoji za hovno, koupis si telefon skoro za 100K aby ti hned za rok v televizi bezela reklama na novou verzi a poukazovali na to okolik je ted lepsi jako ta tva.
Neni divu ze jsou tak popularni cinske modely (Xiaomi, Huawei, Oppo etc), ktere okopiruji vzhled premiovych, osadi silny HW a prodaji to za polovicku, kazdy na to skoci a nedivim se.

Jednu dobu jsem pouzival android i IOS, oba maji co dosebe na me ucely mi nejvic vyhovoval WindowsPhone ale to uz je dnes jen stara bajka kterou strasi deti.

Jo, to je taky pravda. Člověk vysolí 10-20-30 tyček, aby za rok, dva zjistil, že to samé zvládnou 2-3-4x levnější nové modely, takže kdyby koupil mobil/tablet a jinou techniku za průměrnou cenu, tak za rok, dva si může koupit novou, která bude v záruce a bude fungovat lépe, než starší top třída.

To je ono - se stoupající cenou mobilu je jeho přidaná hodnota čím dál nižší. Dnešní mobily za 5 litrů udělají prakticky stejnou službu pro 99 % uživatelů jako mobily za trojnásobek. Rozdíl je obvykle jen v množství paměti (a té je většinou dostatek), kvalitě foťáku (ale často ne až o tolik) a výkonu procesoru (což ne všichni využijí naplno).

Len nie vždy platí že to čo máš napísane v špecifikáciach, ktore aj ked si prirovnáš s drahším konkurentom dajme tomu o 5000Kč a su rovnake a že to bude to iste lebo veľa ľudí porovnáva podľa toho a to je chyba. O pamäti ram sa baviť je takisto zbytočné lebo by malo byť jasné že dôležitá je optimalizácia. Aj ked niektoré modely sa chvália že maju 12 GBram maju polovičný výkon ako ich konkurenti s 6GB ram. Čo sa týka ostatných vecí
ako je napríklad foťák tak tam obyčajný používateľ čo fotky často nerobí a nevenuje sa tomu rozdiel najde malý v porovnaní drahšími telefonmi a hned si myslí že tie telefony nemaju taku hodnotu, len že rozdiel je tam veľky ale bežný užívateľ ho nezbada tak výrazne ( iba ak by mal porovnavajuce telefony vedla seba).A čo sa týka procesoru tak pri terajších mobiloch či je to android alebo ios je výkon dostačujúci vo všetkom lebo ho aj tak 90% ľudi naplno nevyužije. Hlavný rodiel je v dlžke podpory kde sa výrazne líšia

Tak provázanost na Androidu také funguje, viz. NB, tablety a telefony od Huawei, Samsungu a pod., ovšem je to podmíněno, stejně jako u Apple, používáním všech zařízení od stejného výrobce.

Zrovna minule jsem rozmýšlel, proč je tak jednoduchý přechod z jednoho iPhone na druhý, ale pak mě napadlo, že kdybych přecházel z jednoho Samsungu na druhý, z jednoho Huaweie nebo Xiaomi na druhý Huawei nebo Xiaomi, tak je to stejně jednoduché. Horší je to jenom když se přechází z jedné značky na druhou, a to právě proto, že jsou to různé značky, různé nástavby a různé koncepce.

No, nefunguje, mozna na papire, realita je ale jinde :-D
Pomahal jsem prechazet z jednoho Honoru na druhy... aplikace k nicemu, vse se pak muselo rucne, o absenci takovych zalezitosti jako HandOff, moznost vyridit prichozi hovor na iPhone z jakehokoliv jineho zarizeni (i na Hackintoshi mi to funguje), prepinani sluchatek, bezproblemovost AirPlay oproti GoogleCastu... no proste kdo realne nezkusil nemuze pochopit natoz tvrdit ze to same lze na Android platforme :-D

Rozdíl je obvykle jen v

Je to pravda, ale ten rozdil v cene delaji hlavne zaplacene certifikaty jako Widevine digital L# ktere cinske telefony nemaji, tak jako TV boxy, tak jako vetsina zarizeni z CN.
Apple, Samsung, (OPPO ?) si je plati, taky stoji vic. U techto premiovych telefonu mas i korektneji post prodejni servis, zaruku dilu na telefon po nekolik let a SW podpora (apple na sve zarizeni poskytuje podporu a aktualizace okolo 5 let).
Ale hodne lidi za predpokladu ze kupuji uz tak vykony telefon za par tisic co 2 roky nejak neresi, a kdyz sleduji streamove sluzby tak si ani nevsimnou ze lepsi rozliseni jak 480 nebo 720p jim tam nefunguje, nebo castovani,a obchazeni techto problemu musi obchazet nejakyma apkama a rootama.

Ale klidek, ty tu se tu zase tocis a bazirujes na par drobnostech ktere resi minorita uzivatelu. A ze me nuti Apple "nuti" pouzivat online reseni? Svym zpusobem ano, ale ve fianle zjistis ze je to mnohem pohodlnejsi a jednodussi nez porad nede sermovat kabelem, pripojovat, kopirovat odpojovat atd.

Takze jde jen o ten pocit jak realnou potrebu ? :D
Kolik mas ted v telefonu zabraneho mista ? Pokud mozno pravdu, a kolik myslis ze je pro tebe tedy minimum se kterym by jsi jeste prezil.
(SD karty maji tu nevyhodu, kdyz pominu zcela rychlost cteni a zapisu o proti internimu ulozisti, ze vetsina jich neni zrovna kvalitnich, a tak ti jeden den cely obsah SD karty muze zmizet).

PS: Jinak v tom tvem prispevku vyse jsi ve dvou vetach velmi dobre uvedl jak mysleni lidi na dnesni marketing funguje.

tak ať mě nikdo nepřesvědčuje, jak je to geniální systém, který zvládá všechno potřebné a prostě jenom někteří jej neumí používat.

Nikto netvrdí že je to geniálny systém ani ta tu nikto neprehovára aby si to zmenil.Iba sa ti tu snažíme vysvetliť že to čo si doteraz možno aj ty mysleli že sa to s nim neda robiť tak sa to s nim robit da

úložiště na sd: dozvídám se tady, že nemám mít svoje mp3 na kartě, ale musím je nahrávat podle značky telefonu na různé cloudy výrobců a pak si je odtamtud stahovat za placená data.
dále mám za tato uložená data platit majiteli cloudu.
kromě toho nesmyslu - proč bych to dělal - se mě nelíbí místními applisty propagovaný postoj: kdo nemá pražský plat a iphone, je občan druhé kategorie a nemá právo dýchat.

komu záleží na šifrování soukromí, nechť jde cestou nečínských cloudů, nic proti tomu nemám.
špatně je parodie čínských fízlů. nahrazují originální androidí utility ukládáním dat do číny a od applistů tady čtu, že to je povinně správné.
jste normální?

Tak to jsi opet vedle... proc budu nekam nahravat nejakou nejake mp3, kdyz tu mam hudebni streamovaci sluzby s nepomerne sirsi nabidkou obsahu? Ano mam-li neco unikatniho, muzu si to hodit na cloudove nebo vlastni online uloziste a mit to tak dosupne kdekoliv a kdykoliv... ne jen doma na disku nebo tam kam jsem si to nezapomel nakopirovat.

Ohledne ukladani do cloudu, zde je problem jiny - vetsina lidi pod pofiderni vymluvou ze nechteji byt smirovani (ne nikoho fakt nezajimate) apod. nechavaji veskera sva data jen v zarizeni (fotky, zpravy, kontakty atd.) pak se treba telefonek rozbije (jejda upad), ztrati nebo je nekdo ukradne a razem majitel zjisti ze dulezita data jsou fuc. Tech svedomitych co si to nejakym zpusobem zalohuji je opravdu zlomek... a navic to fakt delaji jak neandrtalci, kdyz to lze mit poresene automatickou synchronizaci bez nutnosti to nejak resit.

Mobilni data - chytry telefon bez pripojeni stava se telefonem hloupym, takze pokud jej chces normalne pouzivat, mel bys mit i na adekvatni datovy balicek... behat po meste a hledat otevrene wifi site... to je zabava mozna pro mlady, kterym rodice nezaplatili rozumny tarif.

Ano, takhle jsem měl v cloudu nějaké zápisky a už je holt nemám, cloud je v čoudu.
Emaily ze stejné doby jsem samozřejmě stahoval na klienta a zálohoval, dodnes se v nich dá najít, co potřebuju.

Pokud se smartfonek rozbije, SD karta se vyndá a dá do jiného, pokud se ztratí, za cenu měsíčního datového tarifu koupím novou a nasypu tam ze zálohy co budu chtít, kolikrát budu chtít. Stejně jako na tu předchozí.

Filmečky/seriály taky budu dávat do cloudu, nebo tahat online? Neomezený datový tarify jsou u nás pořád dost drahý. Takže SD karta je na to ideální.
Právě kvůli nenažranosti našich operátorů máme datový tarify s několika pouhými jednotkami GB dat. Mobilní konektivita pak zůstane akorát na to být online - messengery, surf po netu. Kdyby nebylo firemních tarifů, tak by většina lidí nevěděla, co je to neomezený volání. A dávat přes litr měsíčně za provoz telefonu se každýmu nechce, to si raději pořídí mobil s SD kartou a tam si svoji muziku nahraje. Považ, že jsou lidi, co vydělávají okolo 15 litrů měsíčně a taky si pořídí smartphone. Nebo mají zůstat u čudlíkovýho mobilu, když nezapadnou do tvojí představy od použití smartphonu? Přesně sklouzáváš do kategorie lidí, na který jsem tady ukazoval - máš Android, seš lůzr, nemáš dost prachů na mobilní data, seš ubohá socka.

Tak někteří uživatelé iOS jsou dokonce hrdí na to, že za vše musí platit a chlubí se, že za různé předplatné programů a služeb utratí 10.000 Kč měsíčně, z toho 1/3 jenom za mobilní služby a předplatné, myšleno bez plateb za mobilní tarif! Berou to podle hesla - "Platím hodně a platím rád - Apple je můj kamarád! :-D

Kdo tohle neuznává je socka a zloděj! :x:

PS: Tipoval bych, že jsou to frikulíni v nejlepším věku, se slušným platem, v mamahotelu a bez závazků ...:-p

Jojo... 40-letej frikulin, se slusnym zamestnanim a platem, bytem v osobnim vlastnictvi v centru hlavniho mesta, s zenou a dcerou... spokojen frikuline?
A ano za digitalni sluzby z duvodu pohodli platim, stejne jako za jakekoliv jine sluzby (voda, plyn, elektrina atd.), ono popravde nevim kde berete ze obsah je zadarmo. A cas usetrenej za starani se o rodinne IT a multimedia muzu venovat prave treba rodine nebo svym konickum. Muj volny cas je mi podstatne cennejsi nez nejaka uskudlena kacka ;-)

Tak to budu muset kamaradovi traktoristovi (nebo spis farmari) z Vysociny rict ze si pri jezdeni traktorem po poli nesmi poustet pres mobilni data, telefon a BT radio videa z Youtube nebo muziku ze Spotify, ze to muzeme jen mi nabubreli Prazaci :-D

Ale to nijak nemeni to ze kazdy sveho stesti strujcem. Ja jsem pouze ukazal ze to jde i jinak nez starymi, zazitymi... nebo uz trosku prezitymi zpusoby. Me tech par korun za to pohodli a usetreny cas stoji... ;-)

Jde třeba i o to, že jsi na Apple závislý. V okamžiku, kdy Apple usoudí, že tvoje názory se rozchází s názory Apple, suše ti oznámí, že jsi porušil nějaký odstavec a že ti ukončuje členství v Apple klubu. Pak budeš mít doma cihličku.
To samé se děje s nepohodlnými aplikacemi - Apple stáhne aplikaci ze store a odinstaluje ji všem z telefonů.

Máš pravdu v tom, že když máš vše od Apple, tak to spolu pěkně spolupracuje, ale na druhou stranu jsi pak úplně závislý na jedné firmě a jejich rozmarech, která má pod plnou kontrolou tvoje zařízení a může si s nimi dělat co chce. To je to "něco za něco". Platíš za pohodlí na úkor svobody.

Filmecky/serialy uz v cloudu jsou - Netfilx, HBO Go apod. nebo pokud nevyhovuje tak vlastni reseni v podobe sitoveho uloziste na kterem pobezi nejaky mediaserver - Plex, Emby, Jellyfin. A a odtud si to nasledne muzes streamovat, nebo pripadne synchronizovat pro offline sledovani do zarizeni dle potreby. A hudba taktez - Spotify, Tidal, Apple Music atd.
Neomezeny datovy tarif je 1000-1200Kc cenikova cena, ale takto to kupuje jen ten kdo si neumi cenu vyjednat.
Vetsina toto nerada slysi, ale kazdy sveho stesti strujcem, a jestli vydelava 15k a nestaci to, tak je na case se asi zamyslet. Ale ne nad tim kde usporit (i kduz to muze taky, casto to pada na uzitecne veci jako chlast a cigara atd.)ale jak se mit lip. Penize vydelavam proto abych si udelal zivot pohodlnejsi a nemusel restit treba takove blbiny jako hledat volnou wifi nebo co si kde upiratim a zkopiruju na kartu... napriklad, ot je asi to co me pali nejmin ;-)

Tak to jsi opet vedle

spíš ty si sedíš na vedení. koncept apple chápu, mě nevyhovuje, to je celé.
přijdeš tu jako občan 1.kategorie co dělá v servisu apple za jejich plat, účtuje zákazníkům apple ceny, ale ani ty nechceš platit české ceny za data. tuto pražskou ojebávací schizofrenii nemusím, ale to je tvoje věc.

jenže ty tu úplně stejný postup cpeš i pro androidy v rukách čínských šmejdů. že si mám svou sd kartu odložit na cloudy různých číňanů, podle toho jak budu měnit telefony, a ještě jim za to platit.
co vyhovuje jako řešení u tebe, že povinně musí být nejlepší pro všechny, ať už je realizátorem kdokoliv, no to je dobrá slepota.
právě na tuto kategorii radilů z prahy směřoval můj dotaz: jste normální?

Jasne ale to je letitej hardware, iPad mini je 2012... A tu pohadku o Redmi 2E v "pohode" beru s rezervou, to nebylo nejspis v pohode ani v dobe prodeje. A to je to o cem se tu bavime, poddimenzovany hardware uz v dobe uvedeni na trh... sice to nejde pohodlne pouzivat, ale je to levny. No to neni pristup ktery bych vyznaval.

microSD - je takova mala pomala a problemova mrcha, internimu, podstatne rychlejsimu ulozisti muze opravdu konkurovat jen kapacitou, pokud potrebujes pulku internetu offline. No ja na to sel jinak, mam opravdu velke domaci uloziste a cloudove sluzby a diky tomu to mam dostupne odkudkoliv a kdykoliv aniz bych to musel castokrat bezucelne skladovat v telefonu.

OTG - no uzividim jak jako blazen pripojuju externi pametove medium k mobilu. Plati co jsem napsal vyse - mam vse na domacim ulozisti a dostupne odkudkoliv s takovou kapacitou kterou jeste hodne dlouho nebude mit zadna flash pamet nebo jeden externi disk.
Proto ty kteri nechteji spravovat vlastni reseni jsou tu ruzne cloudova uloziste...

A nechces zavest cenove stropu na vymenu baterky? Proste to stoji kolik to stoji. Uzivatelsky menitelnych baterii v telefonech uz tolik neni a ne kazdy je tak schopny aby si vymenu provedl sam, jen proto aby usertril par drobnych. Ale nastinuje to dalsi charakteristickou vlastnost Android telefonu, urceni pro cenove senzitivnejsi jedince.

OTG - no uzividim jak jako blazen pripojuju externi pametove medium k mobilu. Plati co jsem napsal vyse - mam vse na domacim ulozisti a dostupne odkudkoliv s takovou kapacitou kterou jeste hodne dlouho nebude mit zadna flash pamet nebo jeden externi disk.
Proto ty kteri nechteji spravovat vlastni reseni jsou tu ruzne cloudova uloziste...

Takže srovnáváš flešku za pár šupů a trvale placený cloud nebo drahý NAS, u kterých když nejsi na Internetu, nebo jej máš omezený, tak si ani ..... ? Já teda preferuji i flešku i cloud i NAS! Čím víc možností mám, tím spíše si v kritické situaci poradím. A to je právě ten největší rozdíl mezi iOS a Android - u Androidu lze stále najít nějaké řešení situace, u iOS pokud danou možnost nemysleli vývojáři nebo nemáš X dalších drahých přístrojů od Apple, tak je konečná. Na Mobilmánii jsem dokonce viděl, jak někomu, kdo měl problém s hodinkami Garmin na iPhonu, doporučovali, ať Garminy používá jenom na sport a na běžné nošení si koupí ještě Apple Watch. :-D

No spis porovnavam pohodli... nekde na koleni neco zapojovat do telefonu, kdyz si jednoduse pristoupim k datum na serveru. Chytry telefon bez pripojeni k internetu stava se hloupym... rika se ze pokud chces opici musis mit i na banany... chces smartphone? tak by jsi el mit i na nejakou rozumnou datovou konektivitu...

A flashky (mysleno flash disky) davno nekupuju, to co sem tam dostanu jako reklamni predmet na velice obcasne pouziti staci. Navic USB OTG taky neumi vsechny Android telefony...

Po tobe chtel nekdo u Apple kdyz jsi pouzival Iphone platit za pouzivani Cloudu ?

Já teda preferuji i flešku i cloud i NAS! Čím víc možností mám, tím spíše si v kritické situaci poradím.

Skoda ze nepadlo slovo o Malware stacili by jen hrozby od pocatku roku, nerikam ze se zastavam applu, ale jeste se mi nestalo ze bych z officialniho obchodu natahal do iPadu Malware jako u GooglePlay :)

Ano, pokud to budu srovnávat se současnými cenově dostupnými microSD kartami o velikosti 32-256GB, tak iCloud o podobné velikosti vyjde na 25-79 Kč/MĚSÍČNĚ: https://support.apple.com/cs-cz/HT201238! Bezplatných 5GB je fakt jenom základní věci a na současné kvanta dat nepostačuje a už vůbec se nemůže srovnávat s cenami a velikostmi microSD, nemluvě o FUPech mobilního Internetu, kde 1-5 GB je většinou běžné maximum.

PS: Malware jsem na Androidu ještě nikdy neměl, takže to nemohu porovnávat, ale při rozumném používání bych to moc jako hrozbu neviděl.

Pokud jsi na tom spatne ze je 25/79Kc nebo nedejboze 249Kc za mesic problem tak chapu, smrdlej si to slozite a nepohodlne na Androidu. To same, chci pouzivat smartphone, musim mit na rozumny datovy balicek.
Predstava ze v ramci cele rodiny resim porad nejake pretahovani a zalohovani dat pripojenim kabelu a manualnim kopirovanim dat me fakt nenaplnuje... takhle mam za par korun mesicne usetreno hodne prace... ale chapu, nekteri si sveho volneho casu nevazi ;-)

Ano to muze byt jiste riziko, nic neni 100% neprustrelne, ale zatim zdatne odolava, vesina "ukradenych" dat byla hlouposti uzivatele a ignoraci zakladnich bezpecnostnich doporuceni. Kazdopadne to pohodli, kdy to funguje bez nutnosti jakehokoliv meho zasahu mi za to riziko i nejake ty drobne za prostor proste stoji...

A pri hledani nemravnych fotek preju hooooooodne stesti :-D

No nevím, zas tak drobné to nejsou. Pokud uvažuju kapacitu porovnatelnou s rozumnou paměťovou kartou, tak cloud stojí koukám 79 měsíčně za 200 GB + adekvátně větší datový balíček, abych zajistil možnost přístupu odkudkoli a nemusel řešit, jestli mi to sebralo 100 nebo 200 MB. To je měsíčně třeba 100 za tarif navrch, 79 Apple, dohromady měsíčně 179, ročně přes 2000.

Rozumně rychlá microSD karta jde sehnat za 700, nemusím ji platit co měsíc, abych nepřišel o data, nemusím se o ni starat, stačí mi menší datový balíček. U telefonu za 25, který co rok vyměníš ze ztrátou třetiny hodnoty, jsou asi 2000 zanedbatelné, ale pro většinu uživatelů s telefony mezi 3 a 8 000 je to dost výrazné navýšení nákladů.

Pro rozumny provoz chytreho telefonu stejne datovy tarif potrebujes, pokud chces telefon pouzivat a ne porad resit ktera aplikace kolik vycerpala a kde je nejblizsi volna wifi.
U SD kart se starat musis aby jsi o data neprisel, az bez varovani odejde nebo zacne vykazovat chyby. A nejsem naivni, uzivatelu kteri si pravidelne ta data nejak zalohuji, moc neni, vetsina je taha jen a pouze v telefonu... a kdyz nastane problem s kartou, nebo telefonem jako takovym tak se strasne divi. A kdyz uz to delaji, tak nemluvim o case ktery "zabiji"... pripojit, prekopirovat/synchronizovat atd. To same v pripade obstaravani si medii z pir...alternativnich zdroju. Ano lze si to vlastnimi silami zautomatizovat, ale to se opet bavime o minorite. Ale chapu, nekteri si proste sveho volneho casu nevazi, pro me je cenejsi nez par korun mesicne za to, ze to nemusmim u sebe a rodinnych prislusniku resit...

Takže slabá baterka? U iOS drahá výměna v servisu, u Androidu stejně drahá výměna v servisu nebo levná uživatelská výměna.

Pred iPhonem jsem mela Xiaomi Redmi 4 Note kupovany na jare 2017. Popravde, absolutne netusim, jak bych v tom telefonu vymenila baterku. Zkusila jsem si najit navod... a vubec to nevypada jako uzivatelsky jednoducha a privetiva vymena. A verim tomu, ze se najde spousta dalsich telefonu s Androidem, u kterych to bude podobne. Cili pro me posledni telefon s uzivatelsky vymenitelnou baterkou bylo Lenovo P70, ktere jsem si koupila pred temer 6 lety. Az na to, ze kdyz rozdelam kryt, tak na baterce je napsane "Don't remove the battery". Tak nevim, co by se stalo, kdybych to zkusila :-D

No cim dal tim lepsi. Takze u toho Lenova P70 se da zdanlive k baterce dostat snadno (oddelam kryt a vidim baterku), ale kdyz si pustim video, jak ji z nej teda vydolovat, tak koukam, ze musim rozsroubovat celej telefon a taky je tam ta baterka nalepena.

Fakt mi uz prosimvas nikdo netvrdte, ze vymena baterky u telefonu s Androidem je snadna. Mozna u nekterych, ale rozhodne ne u vsech.

Ja mám svoj iphone už 5 rokov a nemám žiaden dôvod prechádzať na nový. Baterka mi aj po tých rokoch stále vydrží až do večera a to mám na nom zapnuté všetko pri tom možnosť aktualizovať ho na najnovši operačný system mám stále čo pri androide nehrozí a podpora býva maximálne 2 - 3 roky.
Mám aj daľšie zariadenia od applu ako je napríklad tablet a aj hodinky ale ak by som nemal, takisto by som už k androidu osobne neprechádzal. Každý sa musí rozhodnúť sám na čo všetko osobne telefon potrebuje a koľko je ochotný do toho investovať. Ak niekto chce len na klasické používanie občas nejaká fotka
hranie a internet a zároveň mieni každým rokom meniť telefon tak nech si kúpi android lebo v tom prípade je investicia do applu zbytočne vysoká...Ale ak niekto uprednostňuje telefon od ktoreo chce dlhu funkčnosť a podporu a s ostatnými funkciami, odladenosťou tak to by som sa radšej išiel do applu

Ak niekto chce len na klasické používanie občas nejaká fotka
hranie a internet ...

Já bych řekl, že tohle je spíše specifikace uživatele Apple, jelikož když je poptávka na nějaké sofistikovanější funkce chytrého zařízení, tak se většinou dospěje k závěru, že iOS to neumí, jelikož Apple to nepokládá za důležité a tudíž to neimplementuje a nedovolí to implementovat ani uživatelům. Takže jenom telefonování, focení, Internet, poslouchání hudby, a nejlépe online, jinak je s tím velký opruz ....

Tak třeba já poptával použitelnou historii hovorů (Android "umí" historii volání ke konkrétnímu číslu několik let dozadu, iOS jenom posledních 100 hovorů, které navíc ukládá velice neefektivním způsobem), další zájemce o iPhone poptával přenos dat přes flash disk a jednoduché nahrání vlastní muziky do telefonu. Rovněž se tady probírala (ne)možnost nahrání vlastních firemních appek do iPhonu, což se ukázalo také jako nemožné ....

Takže kdo je na omyle?

To si tu diskuzi pamatunes velmi spatne 😀
Firemni aplikace vcetne MDM a instalace aplikaci z firemniho portalu mozne jsou. Obecne ve firemnim prostredi lepsi nez rozdrobeny a nesourody Android.
Kdyz uz potrebujes hudbu ukladat primo v telefonu, synchronizujes iTunes knihovnu. Ale kdo by to dneska v dobe online streamovani delal.
A tim je jasna i odpoved na prenos souboru ala flasdisk... ponekud zastaraly pristup

A funguje to i pro hudbu co na iTunes neni a nikdy nebyla (a nechci ji sdilet s nikym cizim)?
A pro soubory, ktere nikde na webu nevisi a viset nebudou?
Protoze treba pro me tohle tvori dost znacnou cast toho, co na smartphonu mit chci - pro poslouchani, cteni ... a neni mi jasne, jak to udelat jinak, nez prekopirovanim souboru (netvrdim, ze to nejde, jen ze to - iPhonu nemaje - nevim)

Streamovani hudby je obzvlaste zazivne v mistech, kde se telefonni signal chodi chytat za chatu na kopec, s tim, ze se to bud povede, nebo zkusi jindy :)
(Jo, nekteri kamaradi takoveto chaty maji. V moji je to o neco lepsi, ale prenos i obycejneho textoveho rozhrani je tam jen pro klidasy, co jim nevadi si chvilku pockat.)

Jasne, pokud vim ze se na takovem miste vyskytnu, tak se podle toho zaridim dopredu, treba offline synchronizaci playlistu (obdoba toho ze bych to tam rucne nakopiroval), nebo si proste uzivam klidu te "digitalni tmy".
Jinak se vetsinu casu pohybui v mistech kde neni signal, natoz rychlost pripojeni problem. FUP u mobilnich dat diky soucasne situaci kolem koronaviru neresim vubec a ani predtim jsem jej nevycerpal... proto ta data nepotrebuju zbytecne vlacet sebou v telefonu pro pripad coby kdyby nebylo spojeni...

Ahoj už od doby prvního androidu jsem byl na tomto OS až do roku 2020 kdy jsem si v lednu zakoupil Iphone 11 pro Max a mohu říci že po týdnu nadávání a pochybností mne pohltil a už bych na něj nedal dopustit ale každý systém má něco ovšem u IOS je těch záporů pro mne méně. Pokud oželíš že do iphonu dostat věci mediálního obsahu je trochu krkolomné je to os co funguje a je odladěn zase za to je android je pro masu hltající obsah lepší musíš si to říci ty sám.

Tady je to furt iOS versus Android...

Já byl nadmíru spokojený se Symbianem, nicméně pár měsíců poté, co jsem si pořídil konečně pořádný Symbian telefon, tak s tím seknuli.
Následně jsem přešel na WindowsPhone, taky ohromná spokojenost... a pár měsíců poté to Microsoft taky dropnul.

Teď mám Android, těšte se :D
V práci používám intenzivně iOS - taky fajn.

Co mi akorát pije krev, jsou různé Androidí patlanice typu MIUI, které se zoufale snaží na Android nacpat iOS filozofii ale končí to nepřehlednou polofunkční změtí.

S tim souhlas... ten zmatek v Androidu a absence nejake jednote koncepce...

Jinak jsem si prosel taky vice mobilnich OS, od Windows Mobile, nasledne Android (nekdy od verze 1.6), nasledne jsem se vratil k Windows Phone 8 a 10, ktere se mi hodne liibily a mrzi me jak to cele dopadlo... Az jsem nakonec skoncil u iOS, respektive Apple platformy - tech zarizeni mame uz docela dost a neresit bezne provozni prkotiny mi vyhovuje...

Symbian jsem taky dlouho používal, ve své době nabízel dost možností. Měl nevýhodu - vyžadoval podepsané aplikace, aplikace zdarma moc nebyly. Co jsem četl, tak programovat pro Symbian bylo obtíženější, než pro Android, takže komplikace pro vývojáře. A dotykový rozhraní se jim moc nepovedlo. Dneska jsem shodou náhod vytáhnul Nokii 500, jeden z posledních dotykových Symbianů. Chceme to dát synkovi do školy, na příjem hovorů. Když to rozfláká, nebo ztratí, nebude to vadit.