Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nechtěný restart windows

V poslední době se mi stává to že z ničeho nic i při zebemenším zatížení,že se mi restartuje systém a přes celou obrazovku je psaný jakýsi článek a to asi ve znění že systém windows se ukončil aby nedošlo ke ztrátě a narušení dat atd.Myslel,že by to mohlo být virem,ale včera jsem instaloval nové windows a restart přišel také.Kdyby se někdo setkal s tím to problémem můj email je nemro@seznam.cz

značku zdroje zjistíš tak že se podíváš na jeho štítek. můžeš si od někoho s voltmetrem nechat přeměřit hodnoty, mohl by je zobrazovat i bios.
teplotu ověříš dotykem ruky na chladič, kontrolou ucpanosti žeber od prachu (tvůj hw cosi pamatuje), nebo po restartu win vlezeš do biosu a přečteš si ji tam.
na paměť existují testovací programy, nejlépe jako boot .iso - nabootuješ a necháš běžet.

mar81: pokud bylo přetaktováno, reset biosu samozřejmě pomůže.

mněl jsem podobní problém win se mi například behem instalace programů restartoval a nebo po dvou hodinách provozu. Nová instalace nepomohla pak sem skusil restart biosu a to mně pomohlo a snížila se i teplota procesoru třeba to stojí za pokus.

Podívej se, jestli nemáš na základní desce nafouknuté kondenzátory (stačí lehounce vzdutá čepička). Pokud tam nějaký takový najdeš, tak je to velmi pravděpodobně ono (oprava je možná, chce to ale někoho zkušenějšího, kondenzátory nelze volit zcela libovolně).
Totéž může potkat i zdroj, ale do něho asi nepolezeš (a naměřit se to nedá - měření napětí, jak doporučuje mražený brumla, v tomto případě nic neukáže), takže jedině zkusit jiný zdroj, máš-li možnost.

bateriový osciloskop s oddělenými zeměmi nemusí být vždycky po ruce*
v nouzi jde použít u starších krámů, co mají kostru sítě připojenou na kovovou škatuli, a nejen proto ukazují nesmysly: odpojení zemnicího vodiče ve šňůře. ale taková šňůra se nikomu nepučuje, a na nic jiného nepoužije, víme proč.

na podobně nepřátelské měřicí prostředí by chtělo vyzkoušet "usb osciloskop" píchnutý do notebuka.

ale toto už bylo fak OT, tazatele který doteď z nálepky nezjistil ani značku zdroje se to netýká.

aspoň bonus pro něj:
do biosu se po restartu leze zuřivým mačkáním f2 (biosy phoenix), del (normální biosy), nebo jinak, občas je to na úvodní obrazovce napsané.