
Aktivace Windows Vista
Mám nový počítač s legálním OS Windows Vista Home Premium 64bit (originál DVD OEM verze).
Několikrát jsem operační systém přeinstaloval a aktivace vždy proběhla v pořádku.
Nyní se při aktivaci objeví nápis Zadaný kód Product Key je již používán.
Hardware počítače je od začátku pořád stejné.
V čem tedy bude problém?
Urob si image aktivovanych Win (napr. cez Driveimage XML, je zdarma), a nebudes musit furt instalovat a aktivovat, len obnovis z image
Díky, dobrý nápad.
Já se na Vistu vysral apoužívám XP


asi tak.. jenom ten potřebudu z recovery dostat instalačku a licenci protože nechci přijít o legální OS
Já se přiznám, že jsem nezdrženlivý instalátor všelijakých blbostí a nebýt programu REturnil, tak mám registr velký jak hrabství Yorkshire....
Jsem na tom podobne a mam dotaz na Returnil. Uz nekolikrat jsem o nem cetl, ale zatim jsem odolal pokuseni ho nainstalovat, protoze mam ted NTB relativne v poradku, obcas pouzivam i Sandboxie a vetsinu zkousim ve virtualu. Bohuzel jsem si ale zvolil maly virtualni disk a Vista, kterou tam mam nainstalovanou, se diky superadresari Winsxs rozrostla tak, ze mam uz jen cca 50mb volneho mista a rozsireni virtualniho pc je nerealne. Delat novy se mne nechce (protoze ho mam celkem prizpusoben) a pridavat do toho jeste Returnil, by pravdepodobne virtual rozhodilo uz uplne. Takze by me zajimalo, jak funguje Returnil primo nainstalovany na HDD ziveho systemu. Da se jeho funkce srovnat napriklad se Sandboxiem nevo treba s nejakym virtualem? Virtual mam od Sunu, proto nevim, co umi jine virtualy. Pokud to muzes srovnat napriklad s virtualem od Sunu, ma to nejake vyhody nebo v cem je to lepsi(predpokladam, ze to asi lepsi bude, pokud to pouzivas)? Jaka je zatez systemu pri spustenem Returnilu (nekde jsem u nich na webu vycetl, ze to neni nic strasneho, ale prima zkusenost je lepsi, nez PR kecy)? Chci to na ntb a nechci vetsinou jeho vykonu zivit Returnil.
Tím výkonem Returnilu jsem se nezabýval a poctivě řečeno, ani jsem nějak zvlášť jeho podstatu nestudoval. Myslím si navíc, že to ani není vysloveně virtualizační program (pokud jej např. srovnávám s VirtualPC, který momentálně používám).
Spouštím ho vždy jen před instalací nějakého programu, který chci vyzkoušet. Následně PC restartuji a systém se mi vrátí do stavu, ve kterém byl před spuštěním Returnilu. Je proto zapotřebí dávat pozor na datové soubory vytvořené nebo nakopírované v mezidobí, ale pro ty potřeby si můžeš v Returnilu vytvořit permanentní adresář.
Ok, dik. Zkusim to, vypada to zajimave.
mám to samý akorat 32