mě se vytažení za chodu bez předchozího korektního odpojení nestává, teddy maximálně 3x za 10 let. pro flashky je to riskantní, ale už jsem tak dočasně přišel i o obsah hdd, dal se obnovit.
3.5" disk chápu jako spíš neodpojovací a nepřenášecí, sloužící jen jako skladiště dat, má velkou kapacitu i bez technologie smr. větší váha, vždy vyžaduje 2.kabel z napájecího adaptéru.
provedením může jít o zakrytovaný box, nebo o otevřený stojánek pro možnou výměnu disků.
k prohazování mezi 2 pc je použitelný jen 2.5" disk. buď levnější hdd, max 1tb. běžně se vyžívají vyřazené notebukové disky, které uživatel nahradil právě novým ssd.
nebo 2x dražší externí ssd jako lehčí a mnohem odolnější proti nárazům při denním přenášení.
každý typ má svoji výhodu a jinou nevýhodu (kapacita, cena, mobilnost), záleží na způsobu použití.
alternativou přenášení disku mezi 2 pc je přenášení souborů po raději gigabitové domácí síti. je třeba umět si nasdílet druhý pc - odkazem s celým příkazem nebo batkou.
pro pořádek:
citoval jsem z odpovědi na kterou reaguju. úvodní dotaz se zabýval hlavně odkazy na alzu kterou nemusím, teoriemi o pádu disků a nebylo z něj moc poznat jestli jde jen o zbytečný trolling. navíc ho při psaní odpovědi nevidím.
edit - WD My Book 4TB
pochopitelně jde o smr disk, 2x jsem tu psal že to jsou všechny 2.5" od 2tb výše. v tabulce není proto, že hotové boxy neudávají, co za disk je uvnitř.
navíc u výrobců wd a seagate jde s největší pravděpodobností o nativní usb disky bez sata rozhraní, což ztěžuje případnou opravu dat.