Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Remmina - Klient vzdálené plochy. Jak začít? Jak nastavit základní Předvolby vzdálené plochy?

Používá někdo Remminu? Potřeboval bych poradit se základním nastavením. Nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Mám připojený notebook k internetu s OS Ubuntu a chtěl bych se živě podívat na obrazovku jiného uživatele tv jiném městě také s OS Ubuntu.

Zajímá mě nastavení ,,Předvolby vzdálené plochy". jaký zvolit ,,Protokol" a zejména co vyplnit do pole ,,Server"?

Jelikož se jedná o dobrého známého, znám jeho skutečnou IP adresu, ale také vím, že používá i OpenVPN, zajímá mě čistě teoreticky, zda je vůbec možné v takovém případě se s ním spojit přes tu vzdálenou plochu? Podle mě ne, pokud je přes ní napojeno více pc se stejnou IP. Leda by pomohlo to jméno a heslo pc. Ale to se mi moc nezdá. Nebo nějaká IP adresa přes OpenVPN znamená, že není veřejná?

Napojit sa samozrejme mozne je, nicmenej pri akejkolvek sluzbe, ktora ti nebezi priamo na stroji s verejnou ip adresou musis mat spraveny port forwarding na routri, kde je ta verejne ip.
Cize ak vam nefunguje to RDP a si si isty, ze ma verejnu ip adresu priamo na routri nech presmeruje prislusny port na prislusnu privatnu ip na jeho sieti.

Tak mám konečně čas a zkouším to připojení. Ale zatím mi to nejde. Ten druhý musí také něco udělat? Nebo jen čeká se zapnutou Remminou a samo mu tam potom něco vyskočí?

Jaký protokol zvolit? Viz.obrázek.

Snažil jsem se najít nějaký návod v češtině, ale objevil jsem jen jeden a tam se píše, že ten protokol RDP je pro spojení s Windows. U nás se jedná o dva počítače s Ubuntu.
https://cs.computersm.com/connect-windows-pc-from-ubuntu-using-remote-desktop-connection

Jinak server (IP adresu) a jméno a heslo jsem zadal. Začne se to jako spojovat, ale ve čtvrtině se to zastaví a nahlásí spojení s RDP serverem ztraceno

Má doma wifi a může tam být připojeno více notebooků, tak nevím, jestli tohle nemůže být problém? Protože pak tam má každý notebook stejnou IP adresu.

Podle mě by se to dalo celkem snadno vyřešit. Stačí vytáhnout kabel z routeru a strčit ho do notebooku. IP adresa je potom jiná než ta lokální za routerem. Ukazuje to u drátového připojení IPv4 a pak DNS a Výchozí směrování (samozřejmě pak ještě IPv6 a Hardwarová adresa).

Dalo by se to vyřešit tímto způsobem? Pokud má na balkóně vlastní přijímač signálu od poskytovatele internetu pouze pro sebe a pak má router, aby nemusel být připojený drátem, ale mohl se volně pohybovat po bytě a mohlo se přihlásit víc lidí a notebooků v místnosti.

Je to potom ta veřejná IP, která je potřeba, když se takto odpojí router?

Ohledně té Remminy mi odpověděl. ,,Jsem připojený přes kabel, ale mezi routerem operatora a počítáčem je bridge."

Tak jsem chtěl ten TeamViewer, ten vypadá opravdu snadno, máme ho doma na zkoušku na dvou noteboocích, ale jemu to zase nejde nainstalovat. napsal,

Napsalo:

Instalace neni mozna: E: proces DPKG byl přerušen; musíte manualně
udělat >>dpkg --configure -a<< aby problem odstranit

Kdyz to udělam, system mě informuje, že k tomu potřebuje práva Superuser

Takže ho napadlo, použít starší záložní notebook také s Ubuntu a tam se mu podařilo bez problémů nainstalovat ten TeamViewer. Jsem překvapený, že nejen vidí můj počítač, ale také ho může ovládat.

Raději bych využil tu Remminu kvůli open source, ale nejsem si jistý, že by to jako laik zvládl nastavit nějaký ten port forwarding. Četl jsem na Wikipedii, o co se jedná a našel jsem návod na root.cz, ale byl asi 20 let starý.

Ale co bylo potřeba, to jsme uděali přes ten TeaamViewer.

Děkuji všem za snahu a pomoc.