BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Jestliže má chladit, tak dovnitř. Je to cílený proud vzduchu. někde na těle zařízení jsou průduchy, kterými pak jde vzduch ven. Nech to tak, jak to je od výrobce.
Právě naopak - teplý vzduch je třeba vysávat ven. Vysávání je účinnější, ofuk ochladí jen jedno konkrétní místo, ale teplý vzduch se pak hromadí v mrtvých koutech zařízení a ohřívá ho. Nehledě na to, že to do zařízení nasere mnohem víc prachu.
Vzduch jde přes filtr. Vidím to na počítači, jak se prach zachytává. Fouká dovnitř. Není potřeba chladit celý prostor, ale pouze zahřívané části, na které je proud vzduchu cílený.
Vždycky se fouká ven, teplo má fofrník vyházet ven, ne posílat do všech koutů. Smrad na WC také vyhazuješ ven a nefoukáš dovnitř čerstvý luft.
Výsledek by byl stejný ... prostě výměna vzduchu (který může něco obsahovat). Je úplně jedno, jak je ta výměna poháněná. Jediný smysl "foukání někam konkrétně" je ofukování konkrétní komponenty (bez vlastního fofrníku). Teplo se nevyhazuje, je odnášeno ohřátým vzduchem. Je jedno, jak je vzduch uvedený do pohybu, vždy ho musí vstoupit stejné množství, jako vystoupit. Jiná pohádka je proudění vzduchu uvnitř bedny, to spíš závisí na uspořádání všeho, než na tom, zda fofrník tlačí zepředu nebo táhne dozadu. Tož tak.
Která domácí NASka má nasávací ventilátory včetně filtru??
Jakou roli v tom hraje filtr ??? Je úplně jedno, jestli vzduch nasává ventilátor nebo "jen dírou" podtlak, vytvořený "vyfukovacím" ventilátorem. Nebo naopak, zda vzduch vyfukuje ventilátor nebo přetlak "jen dírou", vytvořený "nasávacím" ventilátorem. Fyzika není zřejmě oblíbeným předmětem. Filtry samozřejmě patří na "vstup" vzduchu do bedny, ať už je tam ventilátor nebo jen díra.
Filtr hraje jednoduchou roli, vidím to na něm, jak zachytává prach, který by se jinak dostal do PC. Občas kryt sejmu, filtr vyčistím a je to.
Čtení není nejsilnější disciplína, že?
Takže znova, která domácí NAS má ventilátor na vstupu? Abychom se bavili trošku on-topic původního dotazu, že?
Reagoval jsem na konkrétní příspěvek ... Několik jiných se taky netýkalo přímo původního dotazu. Trocha osvěty neuškodí, obzvlášť když se tam vyskytují nesmysly.