Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 3 obrazovky a funkčnost spouštění programů?

Zdravím, potřebuji vysvětlit chování programů při více obrazovkách ve Winech. Měl jsem jeden monitor propojen s TV, kde jsem měl stejný obraz na každém. Před nějakou dobou jsem si pořídil monitor druhý a využívám tedy 3 obrazovky v rozpoložení a nastavení viz. screenshot dole ( "duplikovat" s tím, že jeden monitor sdílí obraz s TV). V tom win nastavení mám zaškrtnuto u 2 "Nastavit tuto obrazovku jako hlavni". Toto nastavení mi přijde ideální pro moje účely. Přece jenom mám ale problém, či nechápu co rozhoduje o tom, na které ploše se mi otevře soubor/program...
Ač otevřu soubor/složku/program z plochy 1 a 3 otevře se mi na obrazovce 2, otevřu ho na obrazovce 2 a tam se taky otevře. Někdy se zas program otevře na 1 a 3, když ho otvírám z dvojky. Čím je prosím toto dané a jak si pohlídat ať se mi otevře na té obrazovce, které chci a ne nějak "random"? Děkuji za rady, nejspíš jsem něco nastavil zle a je to pro mě složitější než jsem čekal.
// nevím třeba jak otevřít program na obrazovce 1 a 3, když se mi otvírá jen na 2, to je dáno pouze tou hlavní? Vždyť musí být možnost volby

jrfurtzvu.png

Len doplním k tomu čo tu už bolo povedané,systém vždy inicializuje program,ktorý nejakým spôsobom používa directX na tom monitore,ktorý je v systeme “registrovaný” ako primarny…..ďalším obmedzením sú grafické karty,ktoré majú len jeden tvz.hardwarový videoport,tam je tiež napevno daná inicializácia programu obvykle na primárnom monitore,preto počitac “zabudne”,že po reštarte alebo znovuspustení programu A si ho chcel mať na obrazovke 3 a program B na obrazovke 2 a v mnohých prípadoch je to nemožné nastaviť trvalo……