BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Správce zařízení
Nemas tam ziadnu sietovku, takze to je ten problem.
Otazka preco je tazsia, moze ist o skryte zariadenie, moze ist o zakaz sietovky na urovni biosu, ci odpalena sietovka, ktora sa ti proste v OS nezjavi uz nikdy.
Hledej smudlo;o).
A co mám hledat v BIOSu prosím?
Ak vrátiš pôvodnú GK naspäť tak znova funguje?
Alebo ak máš aj integrovanú GK, tak to vyskúšaj len s ňou.
Původní karta už je prodána.Nedelal jsem nic, jen přeinstaloval ovladače
Při výměně GK jsi poškodil síťovku na MB. Ověř to třeba z LiveLinux, popř. vizuálně zkontroluj MB.
A jak na to s tím LinuxLive? Jinak při výměně GPU jsem se desky téměř nedotknul.Kazdopadne je ještě deska v záruce tak bych ji mohl reklamovat.Jen potřebuji vědět že to není SW problém.
Z webu stáhneš třeba LinuxMint:
https://linuxmint.com/edition.php?id=288
a přes Rufus (portable) to hodíš na flešku. Pak z té flešky uděláš boot (musí být tedy připravená dle tvého UEFI/BIOS, tedy GPT či MBR a musíš umět z ní udělat boot). Systém Linux jen spustíš, nic neinstaluj, a vyzkoušíš Internet.