Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Porucha sdílení složek v síti

To trvání na připojování přes názvy PC je spíš záležitost historická. Ale protože používáme i VNC, na které potřebuju mít stále IP adresy, tak mám v routeru pro všechny PC rezervované IP adresy.

Co jsem poznal síťové tiskárny, tak nechci nic jiného, ale žádnou wifi, hezky přes ethernet.
Co jsem se natrápil, když jsem se snažil provozovat jako síťovou HP LaserJet P1102. Prvně jsem tam měl Printserver TP-link (krabička od sirek), často to nefungovalo. Pak jsem zjistil, že to chce občas resetovat, tak jsem to vyřešil obyčejným časovým spínačem, který jej v noci na 2 hodiny vypnul. Ale i to nebylo ono. Tak jsem to zkusil připojit přes starý router ASUS DSL-N14U, spolehlivost stejná. Dokonce jsem zkoušel použít jako printserver starý netbook s windows. Ani to nefungovalo pořádně.
Nakonec jsem se naštval a koupil Brother HL-L2370DN. Tak šlape bez problémů. Dokonce PC s Windows 10 si ji samy detekovaly po síti na našly driver.

A co se sítě týče, tak u nás na vesnici je problém s internetem. Nepotřebuji závratnou rychlost, ale stabilitu. Wifináři fungují doslova, jak se jim zachce, takže nic. Pro DSL k nám vede 5 km káblu, takže max 2 Mbit/s. Teď mám od O2 neomezený LTE přiškrcený na 20 Mbit/s. Jenomže jsme v údolí, kde je špatný signál, takže na střeše je směrová anténa. Router TP-link MR200 od O2 nahradil ASUS 4G-AC53U, který je na půdě a po baráku mám dva wifi-AP: Asus RT-N12D1 a Asus DSL-N14U. A mohu potvrdit, že se síťovými prvky od Aušusu jsem maximálně spokojený. Dokonce i ten LTE router umí režim wifiAP a Wifirepeater. Akorát ten LTE router má strašné led kontrolky - silné modré světlo, ale teď je na půdě.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny