Nemám domácí síť připojenou do internetu, takže mě to zase tak netrápí (jisté nebezpečí je pokud někam takové dokuimenty posílám nebo je naopak odněkud stahuju). U počítače, který je na internetu si to ode mě může stáhnout kdokoliv, kdo se k tomu dostane (a opravdu si nemyslím, že je to nedobytné, i když žádné disky nesdílím).
Ale myslím, že pro počítač s W10 ani Androidem neexistuje stoprocentní řešení. To jsou oba děravé systémy (ne že by ostatní děravé nebyly, ale speciálně pro tyto dva mám podezření, že úmyslně), takže jde spíš o to, kdo by k tomu neměl mít přístup. Protože v prvním případě m$ ve druhém google k tomu přístup má a všichni, kterým ho poskytnou (zejm. státní orgány a tajné služby). Nevím co je na tom pravdy, běžela (dlouho před desítkama) nějaká poplašná zpráva, že podle licenční smlouvy, kterou uzavíráte s googlem při instalaci jsou veškerá (i uživatelská) data v počítači spoluvlastnictví google (v desítkách pak prý mělo být něco podobného tam měl i m$, dokonce prý s tím, že pokud byla zpracována nebo vytvořena v jeho programech, je on spoluautorem). Nezkoumal jsem to, možná je to opravdu jen poplašná zpráva, na druhou stranu jsem neviděl zprávu, která by to vyvracela.
Nechci být příliš paranojdní, ale nedělám si iluze. Co je v počítači, od kterého vedou dráty do světa nikdy nebude v bezpečí.