Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Delphi na raspberry pi

Existuje i nějaká možnost cross-kompilace, nevím jak v Delphi, ale v lazarusu je mi to přišlo tak složité, že radši ten projekt přenesu do všech pěti počítačů (win32, win64, arm_linux a x64 a 32 linux) a přeložím tam. Ale teoreticky tady je ta možnost a na internetu je na to spousta návodů (pro lazarus, pro delphi asi budou na stránkách borlandu), když se to zprovozní, tak pak stačí dát sestavit více režimů, počítač se na pár minut zamyslí a je hotovo. Stačí zadat do vyhledávače cross-compilation a najde se spousta informací, mě ty návody přišly zbytečně složité, jako jednodušší jsem vyhodnotil přenést projekt a zkompilovat ho na cílové platformě.

Já teda radši používám Lazarus, je zadarmo. Ale mám několik projektů z Delphi7, nikdy jsem v něm nezkoušel nic jiného než win32 (u jednoho by se mi ale 64 bitů hodilo). Na migraci do Lazaru se mi moc nechce, nejde ani tak o projekt, ten by přenositelný měl být, ale o několik celkem reliktních knihoven (projekt započal někdo jiný v delphi2 a tomu odpovídá volba knihoven), které dostat i do těch sedmiček dalo docela zabrat, spíš bude potřeba je nahradit (některé implementují věci, které jsou dnes v základní výbavě a neni potřeba je přidávat).

Přenos projektu mezi platformama je celkem jednoduchý, i když úplně samo to taky nejde. Docela mě zatrnulo u knihoven synapse a synaser, které používají volání assembleru (to je jazyk procesoru a předpokládal jsem, že arm bude mít jiný než 80x86), ale vše se zdá funkční. Pak jsem narazil na nějaké drobnosti, které nejsou implementované (tuším u listboxu není implementovaná metoda add dellimited text, nechápu proč, to neni žádná low-level metoda závislá na platformě, musím se bez ní v linuxu obejít, tak důležitá, abych ji dodělával (stačilo by přenést zdroják z PC) pro mě neni). Naposledy jsem měl pocit, že jsem si program nějak pohnojil; delší dobu jsem ho upravoval v PC (v rPi jsem provozoval starší verzi a říkal jsem si, že nazrál čas ji povýšit) a najednou mi to v rPi nešlo (problematické části mám ohraničené podmíněným překladem, ale to nestačilo). Tak jsem si na to vyhradil odpoledne, že to důkladně prozkoumám, a najednou to šlo, během 5 minut jsem odstranil asi 3 drobnosti, které vadily a nechápal jsem, co mi na tom předtím nešlo.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny