Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel - Jak se odkazovat na buňky ve všech listech?

Dobrý den,

Potřeboval bych zjistit počet buněk odpovídající nějaké hodnotě. To zjistím snadno pomocí funkce countif např. =COUNTIF(D1:D600;"=Pokus")

Potřebuji to také i zjistit z ostatních listů. Pro odkazování na ní prostě napíšu jenom její jméno! před rozsah buněk např. =COUNTIF(List!D1:D600;"=Pokus")

A v souvislosti s tím bych potřeboval ještě dodatečné věci -
=COUNTIF(D1:D600;"=Juha Marek")

1. Kromě odkazování se na jiné listy, jak se můžu snadno odkazovat na všechny, které odpovídají určité kritérii, konkrétně název listu je pouze jedno písmeno
2. Lze vybrat nějakou buňku pouze na základě formátu (např. barvy pozadí?) V podstatě podmíněné formátování, které nějak zakomponovat do funkce?
3. Jak vyberu kompletně celý sloupec, abych tam nemusel zadávat konkrétní rozsah?

Předem děkuji

1. Odkazu přes více listů se říká 3D odkaz. Ovšem zahrnout do výběru jen listy s určitou podmínkou týkající se jeho názvu - to si ve vzorci nedokážu představit (raději netvrdím, že to nejde, protože Excel je mocný nástroj). Osobně bych to řešil přes VBA.

2. Žádným vzorcem nezjistíš barvu buňky (tady jsem si celkem jistý). Musí se použít VBA.

3. Třeba =SUMA(A:A)

1. Odkazu přes více listů se říká 3D odkaz. Ovšem zahrnout do výběru jen listy s určitou podmínkou týkající se jeho názvu - to si ve vzorci nedokážu představit (raději netvrdím, že to nejde, protože Excel je mocný nástroj). Osobně bych to řešil přes VBA.

Díky, ale mohl by jste to prosím napsat. Nepochopil jsem, jak vytvořit cyklus, který použije funkci u všech listů

2. Žádným vzorcem nezjistíš barvu buňky (tady jsem si celkem jistý). Musí se použít VBA.

VBA je totálně zaostalý a vytvářet něco, co Excel ze záhadných důvodů nepodporuje nebo nemůže změnit (např. zvýraznění označené buňky), je za trest, takže prozatím bych to neřešil.

3. Třeba =SUMA(A:A)

Díky, tohle funguje perfektně.