Konrola obsahu na 2 HDD
Ahoj možno hlúpa otázka,ale aj tak by som sa chcel opýtať,či nie je taká možnosť.Mám 2 HDD s filmami pre vlastnú potrebu.Zaujíma ma či sa dá nejak skontrolovať obsah na tých 2 diskoch.Proste či na jednom nie je stiahnuté niečo rovnaké ako na tom druhom a opačne.Ja viem mal som si značiť čo sťahujem,alebo proste to skontrolovať napr.cez total comander,nedokáže tento nejak porovnať obsah na dvoch rozličných externých diskoch?Ďakujem,pekný večer
Změna kategorie, původně: Internet (host)
https://freefilesync.org/
No, on by to asi chtěl zkontrolovat napříč adresáři, páč asi ani neví, kam to ládoval. Nevím o takovém programu. Někomu mladému to dát za úkol naprogramovat. Není to složitá práce, ale nemám na to zrovna čas.
Já si zase myslím, že to v adresářích mít nebude, ale možná se pletu. Usuzuji z toho, že pár lidi za mnou bylo a vždycky měli filmy v kořenovém adresáři disku.
To máš pravdu. Pokud to není na ploše, je to narvané vše v rootu.
Total Commander to umí. Můžeš zkusit i program Easy Duplicate Finder.
Hezký den,
tato aplikace to asi bude umět taky: https://antitwin.org/en/download.html
Otázkou je, jak a podle čeho chceš ty disky (filmy) porovnat? Stejný film může můžeš mít na každém disku s jiným názvem, s jinou velikostí a v jiném formátu...
Total commander i DoubleCommander (ruský klon TC ale narozdíl od něj je opensource a zadarmo; připomínám že TC je placený program který je zadarmo jen na vyzkoušení) mají funkci synchronizace adresářů. Tam se to dá lehce poznat. Doporučuju spíš ten DC, má to sice trochu nedodělané, ale za to si poradí i se znaky unicode (možná TC už taky, je to dlouho, co jsem zkoušel nějakou novou verzi).
Pokud je stejná adresářová struktura, nabízím i lepší postup. Na jednom disku nechat spočítat nějaký hash pro všechny adresáře, soubor s nima zkopírovat na druhý a tam nechat zkontrolovat.
Jo ale teď čtu pořádně dotaz, ono nejde o potvrzení, ale o vyvrácení duplicit, pak neni nic snažšího, než dát ALT+F7 (Hledání souborů; teda ve windows, v linuxu je ta klávesová zkratka překrytá přesunutím okna, taže tam se musí z menu) a nechat hledat duplicitní soubory. Můžete si vybrat jestli mají mít stejný jen název nebo/i velikost, nebo/i obsah a koukám, že v DC je i možnost stejný hash.
Jo a Total Commander to dokáže, jen mu musíte jako "kde hledat" zadat ty dva disky, oddělené středníkem (např Z:\filmy;F:\filmy (mimochodem nevím jak hledat středník v názvu souboru)), jak to bývá, je víc možností, jak toho dosáhnout (třeba vybrat v panelu kam je předtím nějak dostanete a nechat hledat ve vybraných složkách).
To sice ano, ale je to jeden z programů, které se vyplatí koupit. Používám ho denně, kupoval jsem ho někdy před 20 lety, tehdy ještě jako Windows Commander ve verzi 4.5. Stál nějakých 1200 Kč. Od té doby všechny nové verze a updaty zdarma. Takže to vychází přibližně 0,16 Kč na den.
https://www.ghisler.com/history900.txt
Jj. Proto používám Altap Salamander verze 4.0. Podle mě je dokonce lepší než TC, ale je to o zvyku. Hlavně je tato verze zdarma.
https://www.altap.cz/cz/
Nechci začínat flame, ale Salamander určitě lepší není. Jinak je to skvělý program. Jeho největší nedostatek je, že neumí kopírovat práva k souboru.
Myslíš změnit atributy? Jak neumí? "Altap Salamander lze nastavit k odstraňování historie navštívených adresářů nebo seznamu prohlížených nebo spouštěných souborů. Díky podpoře pro Windows Encrypting File System (EFS) je možné šifrovat a dešifrovat soubory na úrovni NTFS, zachovat atribut Encrypted, vlastníky a práva během kopírování souborů a adresářů."
salámek je lepší na nespolehlivé síti,
míň tuhne na pc s desítkami-stovkami tisíc souborů v adresáři,
je použitelný po instalaci (tc má mimořádně stupidní historické výchozí nastavení, bez naimportovaného .ini je to chvíli klikací otrava).
je krásnější.
2 nejhorší nevýhody:
neumí junction na síťových discích (přimapované c: jiného pc, v profilech uživatelů), musím znát původní cestu.
nemá záložky.
obě nevýhody jen těžko vyvažuje nižší cena od v.4, dost často to bude vadit.
a než jsem objevil opravený plugin dbview, pil mi krev vadný prohlížežeč .csv ve verzi 4
Jak píše host, ten film se může jmenovat různě nebo bude mít různou velikost či formát. Pokud jsi to tedy hned po stažení nepřejmenovával po svém, to by se dalo podle abecedy setřídit. Používám taky ten antitwin dle odkazu nahoře.
První věc je porovnávat stejné soubory čili se stejným obsahem, to je relativně jednoduché.
Druhá věc je porovnávat video pode obsahu aby to našlo i soubory s jinou kompresí nebo jiný formát.
Mě vyšel z mojeho hledání nejlíp tento placený
https://www.video-comparer.com/
Ale možná je už něco jiného lepšího.