Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Konrola obsahu na 2 HDD

Ahoj možno hlúpa otázka,ale aj tak by som sa chcel opýtať,či nie je taká možnosť.Mám 2 HDD s filmami pre vlastnú potrebu.Zaujíma ma či sa dá nejak skontrolovať obsah na tých 2 diskoch.Proste či na jednom nie je stiahnuté niečo rovnaké ako na tom druhom a opačne.Ja viem mal som si značiť čo sťahujem,alebo proste to skontrolovať napr.cez total comander,nedokáže tento nejak porovnať obsah na dvoch rozličných externých diskoch?Ďakujem,pekný večer

Změna kategorie, původně: Internet (host)

Total commander i DoubleCommander (ruský klon TC ale narozdíl od něj je opensource a zadarmo; připomínám že TC je placený program který je zadarmo jen na vyzkoušení) mají funkci synchronizace adresářů. Tam se to dá lehce poznat. Doporučuju spíš ten DC, má to sice trochu nedodělané, ale za to si poradí i se znaky unicode (možná TC už taky, je to dlouho, co jsem zkoušel nějakou novou verzi).

Pokud je stejná adresářová struktura, nabízím i lepší postup. Na jednom disku nechat spočítat nějaký hash pro všechny adresáře, soubor s nima zkopírovat na druhý a tam nechat zkontrolovat.

Jo ale teď čtu pořádně dotaz, ono nejde o potvrzení, ale o vyvrácení duplicit, pak neni nic snažšího, než dát ALT+F7 (Hledání souborů; teda ve windows, v linuxu je ta klávesová zkratka překrytá přesunutím okna, taže tam se musí z menu) a nechat hledat duplicitní soubory. Můžete si vybrat jestli mají mít stejný jen název nebo/i velikost, nebo/i obsah a koukám, že v DC je i možnost stejný hash.
Jo a Total Commander to dokáže, jen mu musíte jako "kde hledat" zadat ty dva disky, oddělené středníkem (např Z:\filmy;F:\filmy (mimochodem nevím jak hledat středník v názvu souboru)), jak to bývá, je víc možností, jak toho dosáhnout (třeba vybrat v panelu kam je předtím nějak dostanete a nechat hledat ve vybraných složkách).

připomínám že TC je placený program který je zadarmo jen na vyzkoušení

To sice ano, ale je to jeden z programů, které se vyplatí koupit. Používám ho denně, kupoval jsem ho někdy před 20 lety, tehdy ještě jako Windows Commander ve verzi 4.5. Stál nějakých 1200 Kč. Od té doby všechny nové verze a updaty zdarma. Takže to vychází přibližně 0,16 Kč na den.

https://www.ghisler.com/history900.txt

Myslíš změnit atributy? Jak neumí? "Altap Salamander lze nastavit k odstraňování historie navštívených adresářů nebo seznamu prohlížených nebo spouštěných souborů. Díky podpoře pro Windows Encrypting File System (EFS) je možné šifrovat a dešifrovat soubory na úrovni NTFS, zachovat atribut Encrypted, vlastníky a práva během kopírování souborů a adresářů."

salámek je lepší na nespolehlivé síti,
míň tuhne na pc s desítkami-stovkami tisíc souborů v adresáři,
je použitelný po instalaci (tc má mimořádně stupidní historické výchozí nastavení, bez naimportovaného .ini je to chvíli klikací otrava).
je krásnější.

2 nejhorší nevýhody:
neumí junction na síťových discích (přimapované c: jiného pc, v profilech uživatelů), musím znát původní cestu.
nemá záložky.

obě nevýhody jen těžko vyvažuje nižší cena od v.4, dost často to bude vadit.

a než jsem objevil opravený plugin dbview, pil mi krev vadný prohlížežeč .csv ve verzi 4