BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Docela by mě zajímal důvod, proč se to dnes vlastně dělá. Velice zkušený technik mi před nedávnem řekl, že to od osmiček nemusím řešit... No, já si myslím, že by se měly nechat dojet všechny komunikace a v klidu nechat počítač zařízení ukončit a odpojit. Stejně, jako není dobré vytrhnout počítač při vypínání ze zásuvky.
Je trochu rozdíl mezi fleškou a HDD/SSD. A oboje se od W8 dá nastavit do režimu, kdy to jde vytáhnout "po dojetí", ale u HDD/SSD může vadit snížená rychlost.
Ano, HDD, znizena rychkost by az tak nevadila, pozriem na to. Staci tusim zakazat medzipamet. Ci ako sa to volalo. Dobry napad. Mohlo by stacit. Aj ked teda neviem, aka medzipamet sa mysli, ak ta vo win, ok, lenze ak to nieje myslene na SSD (ako asi????) vytiahnem SSDcko, moze mat este nieco vo svojej RAM/cache co este len caka na zapis. Akonahle ho vytiahnem, pride o napajanie. Mozno su tam nejake kondiky, ktore to par chvil este podrzia.
Slušné SSD mívá "kondíky" ...
Mně tedy nijak neomezuje kliknout na "bezpečně odebrat"
Jinak, smysl externích SSD mi tak nějak uniká.
Kondíky jsou naprd, když přestanou proudit data, co se ještě mají dopsat.
Řeč je o vnitřní cache ...
Vnitřní keše jsou ošéfované firmwarem. Ale jsou ještě Windowsí keše, co ničí záznamy, když se to vyrve.
mají jakési iops, rozumně se z nich bootují rozežranější servisní .iso (acronisy, hirens64)
Kromě toho jsou menší, lehčí, nemají pohyblivé součástky, takže i odolnější. No a samozřejmě je lepší pracovat rychlostí 1 GB/s než nějakých 100-150 MB/s a to ještě jenom za určitých podmínek.