Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno EXCEL - náhrada znaků, dle přiložené tabulky

Zdravím, potřeboval bych zautomatizovat jeden krok v Excelu, ale netuším jak na to. Zkoušel jsem hledat, ptát se AI, ale nic.

Pomocí čtečky RFID načtu kód v DEC 0013059293, ten převedu na HEX C744DD. Potom musím podle tabulky přehodit nible, dostanu HEX 3E22BB a to převedu zpět na DEC 4072123.

Nevím, proč je to takhle komplikované, ale je to jediný způsob, který funguje.

Tabulka pro převod je:

0 0
1 8
2 4
3 C
4 2
5 A
6 6
7 E
8 1
9 9
A 5
B D
C 3
D B
E 7
F F

Potřeboval bych tento převod nějak zautomatizovat. Zbytek je v pohodě.

Nemáte někdo nějakou radu, tip? Děkuji

Ó ano, velice nebezpečné

Function Prevod_Z_NA(source As Variant) As String

Const Z As String = "0123456789ABCDEF"
Const NA As String = "084C2A6E195D3B7F"

Dim TmpS As String
Dim OutS As String

Dim i As Integer

OutS = ""
If IsNull(source) Or source = "" Then
    Prevod_Z_NA = ""
Else
    For i = 1 To Len(source)
        TmpS = Mid(source, i, 1)
        If InStr(1, Z, TmpS, vbBinaryCompare) > 0 Then TmpS = Mid(NA, InStr(1, Z, TmpS, vbBinaryCompare), 1)
        OutS = OutS & TmpS
    Next i
    Prevod_Z_NA = OutS
End If

End Function

Doporučuji počítač již nezapínat, polít hořlavinou a zapálit, poté zakopat 5 metrů pod zem a zalít betonem. :-/

No, já se nebál, jen jsem chtěl naznačit, že s aktuálním nastavením Office 365 si to nějak nemůžu vyzkoušet.
A jak jsem teď zkusil, dokonce ani po vypnutí chráněného zobrazení a povolení maker s VBA se mi to tvoje makro nespustilo, takže až po chvíli googlení jsem našel, že se ještě musí vypnout blokování "nebezpečných souborů" z jiného počítače ve vlastnostech souboru.
Rád bych viděl, jak nad tímhle úspěšně zvítězí BFU...